Alsóház: Megállíthatatlan a Kecskemét

Az Oroszlányt is legyőzte a bombaformában lévő KTE, Egerszegen nyert a PVSK, a Kaposvár ellen is kozmetikázott a Berény.

fotó: hunbasket.hu

Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét - OSE Lions 101-88 (22-23, 25-21, 26-18, 28-26)

A Kecskemét zsinórban hatodik győzelmét aratta, bár Karahodzic Kemalt nem vetették be, perceinek nagy részét a fiatal Fazekas Máté kapta meg, aki jól is mozgott, hat pontot szerzett az első félidőben. Az első húsz percben még egál körül alakult az állás, az egyik oldalon Thomas, Wittmann, Jaramaz és Dramicanin, a másikon Morgan, Abell és Washington villogott, a legjelentősebb differencia a tripláknál mutatkozott, a hazaiak 4/13, a vendégek mindössze 1/7 távoli dobást értékesíttek. Fordulás után hazai oldalon Horti és Kucsera is sokat tudott hozzátenni, a hármasokat is hasonló arányban dobták a felek, ez pedig elég volt arra, hogy a Kecskemét tíz pont feletti előnyt építsen ki. A zárónegyedben Washington és Illés is mindent megtett, hogy ledolgozzák a hátrányt, de a hazaiak hármasai megakadályozták őket ebben, miközben a túloldalon a triplák már túl későn kezdtek el beesni.

A Kecskemét legjobb dobói: Wittmann 20/9, Thomas 19/3, Horti 14.
Az Oroszlány legjobb dobói: Washington 22, Illés 17/9, Morgan 14.

Zalakerámia ZTE KK - PVSK-VEOLIA 77-84 (19-19, 22-22, 22-24, 14-19)

Az egyetlen légióssal felálló ZTE elég nehezen találta a ritmust, a PVSK 8-0-val kezdte a meccset, a vendégek 3-15-re is vezettek, kintről-bentről nagyon jól dolgoztak. A negyed közepén azonban Szabó és Vuko kézbe vette a dolgokat, majd Antóni és Simon is hozzászólt, 13-0-s futással fordított a ZTE. A második negyed hasonló forgatókönyv szerint zajlott, Budimir, Dragasevic és Lewis triplájával ismét hamar tízpontos előnyt harcolt ki a PVSK, majd 27-37 után megint jött a ZTE rohanása. A hazaiak Szabó, Vuko, majd Bonifert kosaraival felzárkóztak, majd Simon és Antóni megoldásaival ki is egyenlítettek. Az első félidőben a ZTE 3/6, a PVSK 4/20 (!) triplát dobott be, a hazaiak 10/15, a vendégek 3/4 büntetőt értékesítettek - utóbbiak a 10 támadópattanóból adódó második esélyekből építkeztek. Fordulás után ismét hamar elkezdett távolodni a PVSK Lewis és Budimir kosaraival, de Szabó, Simon és Bonifert újfent nem hagyta, hogy ellépjenek a vendégek, 63-65-tel mehettek el a kisszünetre. A záró játékrész triplaparádéval indult, két Budimir- és egy Simon-hármas esett be, majd kicsit befagyott az eredményjelző, percekig alig rezdültek meg a hálók. A negyed derekán a végül 11 gólpasszt adó Funderburk, illetve Brkic lépett elő, a PVSK párpontos előnyt harcolt ki, amit Budimir révén tartani is tudtak - Simon és Antóni hármasával még zárkózott a ZTE, de a hazaiaknak már nem maradt ideje egy újabb egyenlítésre.

A ZTE legjobb dobói: Simon 17/6, Bonifert 17/3, Szabó 16/3.
A PVSK legjobb dobói: Budimir 25/15, Brkic 16, Lewis 14/9.

Jászberényi KSE - Kaposvári KK 86-80 (22-22, 25-17, 22-26, 17-15)

A Kaposvár idő közben szélnek eresztette játékosait és egyetlen légióssal, Miliszavjleviccsel, a saját nevelésű fiatalokat előtérbe helyezve utazott el Jászberénybe. A vendégeknél a '99-es születésű Plézer (13 pont, 3/5 tripla) ki is tett magáért, de nyerni nem tudtak, a JKSE ebben a felállásban jobbnak bizonyult - nem volt nagy különbség, de végül a hazaiak légiósai eldöntötték a küzdelmet a javukra. Coleman (30 pont, 10 kiharcolt fault) és Primorac (24 pont, 12 lepattanó, 9 kiharcolt fault) is ellenállhatatlannak bizonyult, ez pedig újabb győzelmet ért a szezon végén azért kicsit kozmetikázó, sorozatban kettőt nyerő és így már 4-28-ra álló Berény számára.

A Jászberény legjobb dobói: Coleman 30, Primorac 24/6, Garrett 15/3
A Kaposvár legjobb dobói: Miliszavljevics 23/3, Baki 14/12, Plézer 13/9