Az Alba a második félidőben fordított Sopronban, megelőzte a Körmendet

Gyengén kezdett a címvédő a Hűség Városában, de a harmadik negyedben feljavult a Fehérvár játéka, majd szoros végjátékban 80-77-re győzött, ezzel megelőzte a Körmendet, és harmadik helyen végzett.

Magyar férfi A csoport, alapszakasz, 23. forduló
Sopron KC (6-20) - Alba Fehérvár (18-8) 77-80 (23-20, 19-14, 14-26, 21-20)

Sopron: Parker 18, Duvnjak 5/3, El-Amin 19/9, Henderson 16/6, Watkins 15.
Csere: Tóth 2, Bagó 2, Werner -, Mészáros -.

Alba Fehérvár: Hill 9, Mohammed 8/3, Pointer 16, Lóránt 14, Keller 8.
Csere: Simpson 12/6, Horton 11, Kovács 2, Filipovity -.

A meccs teljes statisztikáját ezen a linken eléritek!

Fej-fej mellett haladt a két együttes az első percekben - a Sopron 2-2 pontokkal, Parker vezetésével minimális előnyben kosarazott, az Alba pedig rendszeresen egyenlített, ez volt a forgatókönyv az első öt percben. A vendégek először a hetedik perc elején vezettek (13-15), de hiába lépett meg öt ponttal is a címvédő egy perccel később (14-19), a játékrész vége Parker, Watkins és Bagó kosaraival a Soproné volt (23-20). A 12. percben, Henderson triplája után 7 pontra nőtt a differencia (29-22), majd El-Amin másfél percnyi kosárcsend után két tempóval 10 pont közelébe hízlalta a hazaiak fórját a felvonás felénél (33-24). Kosárra kosár volt a választ ezt követően, így nem nagyon változott a távolság a két együttes között - Simpson hármasa zárta a félidőt, melynek végén 8 pontos soproni vezetést mutatott az eredményjelző (42-34).

A nagyszünet után három percig tartotta ellenfelét a kiesés ellen küzdő vendéglátó (47-39), de Pointer vezetésével alig több mint egy perc alatt fordított a bajnok (47-48). Újfent az első két negyedben látott periódus következett: pontra pont jött mindkét oldalról, a negyed utolsó két percében azonban megpróbált és el is lépett egy kicsit Dzunics Braniszlav gárdája (56-60). Lóránt és Mohammed kosaraival 7 pont is volt már a távolság a vendégek javára (57-64), ám az SKC nem adta fel, El-Amin és Duvnjak kosaraival a 35. percben egyetlen pont volt már csak a hátránya (65-66). Nem tudta végleg leszakítani ellenfelét az Alba, viszont amikor 1-2 pontra feljött a Sopron, a vendégek mindig kosarat tudtak szerezni, Simpson triplája után így 5-tel mentek három peccel a vége előtt (70-75). 72-79-nél úgy tűnt, eldőlt az összecsapás, de El-Amin 20 másodperc alatt dobott öt pontjával, fél perccel a vége előtt megint nyílt egy kis esély a Sopron előtt (77-79). Az elhibázott támadás után azonban visszaszedte a támadópattanót az Alba, Kovács büntetőjével pedig kialakult a 77-80-as végeredmény, a székesfehérváriak nagy küzdelem árán, de nyerni tudtak Sopronban.