Az ASE simán nyert a Morgen Ferdinánd Emléktorna elődöntőjében

Az első negyedben megalapozta, a harmadik felvonásban bebiztosította sikerét a paksi együttes, amely 98-84-re győzött cseh ellenfelével szemben.

Morgen Ferdinánd Emléktorna
Atomerőmű SE - Tury Svitavy 98-84 (27-20, 24-24, 26-14, 21-26)

ASE: Kovács Á. 11/6, Evans 23/6, Medve 8/6, Faust 20/3, Jevtovics 24.
cserék: Horváth K. 5/3, Kalmár 7, Pajor -.

A Turi Svitavy legjobb dobói: Woods 17, O'Brien 15, Svoboda 12/9, Marko 11/6.

A Paksnál válogatottbeli feladatai miatt hiányzott Eilingsfeld János, Ruják András és Bojan Trajkovski is.

A mérkőzés elején a cseh élvonalbeli Tury Svitavy-nál volt az előny, de a Faust, Medve, Kovács, Jevtovics négyes vezetésével az ASE már az első felvonás végére 7 pontos előnyt épített ki magának (27-20). A második játékrészben Kalmár és Horváth pontos találataival tartotta előnyét Szrecsko Szekulovics gárdája, de 34-27 után a csehek egy 10-2-es rohammal átvették a vezetést (36-37). A félidő hátralévő részében Jevtovics állt a torna rendezőjének élére, az ő vezetésével visszaállt a 7 pontos paksi előny (51-44).

A fordulás után Faust indult be igazán, Evans triplája után pedig 16 pont volt már a differencia a 24. percben (62-46). Jevtovics és Evans előbb 17 pontra, majd egy kisebb hullámvölgy után 18 egységre növelték a magyar együttes előnyét (72-54). Az ebben a negyedben nagyot játszó Evans 2+1-ével 21 pont is volt már a távolság, ez lett 10 perccel a vége előtt 19 pont (77-58). 10-2-vel nyitott a Turi Svitavy a záró felvonásban (79-68), de ennél a 11 pontnál nem tudott közelebb jönni a cseh gárda, és végül 98-84-re győzött a Paks.

Holnap ASE-Alba döntőt rendeznek, míg a csehek a Kaposvárral csapnak majd össze.