Az ASE tényleges lépéselőnyben a nyolcadik helyen

Az első félidőben sokkal jobban játszott a Szedeáknál a Paks, és bár nagyot küzdöttek a tartalékos hazaiak, az ASE győzött végül, amelynek így két fordulóval a középszakasz vége előtt egy meccs az előnye a Kaposvárral szemben.

Magyar férfi A csoport, középszakasz, középház
Naturtex-SZTE-Szedeák (12-21) - Atomerőmű SE (16-16) 82-96 (16-22, 15-28, 27-22, 24-24)

Szedeák: Boltics 10, Wirth 12/6, Vágvölgyi 10/6, Kovács Á. 10, Sulovics 21.
Csere: Kerpel-Fronius 3, Goldring -, Mike 10/6, Révész 2, Bonifert 2, Mayer 2, Kovács J. -.

ASE: Ruják 10/6, Hinds 15/6, Barnies 22/3, Eilingsfeld 18/12, Guinn 6/6.
Csere: Tarrant 18/3, Ogunyemi 4, Gulyás -, Medve 3, Garamvölgyi -.

A meccs teljes statisztikáját ezen a linken találjátok!

Boltics kosarával a Juhos-Csirics-Fortune triót ezúttal is nélkülöző Szedeák szerzett vezetést, de az ötödik perc végéig ez volt az utolsó pontja a hazaiaknak, így a Barnies vezette ASE kezdett jobban (2-9). Vágvölgyi és Kovács Ádám pontjaival ébredezett a szegedi alakulat, és Barniesék újabb találataira a két "megmaradt" hazai vezér, Boltics és Sulovics is válaszoltak, kiegyensúlyozottan alakult a negyed hátralévő fele - Hinds triplája után 6 pont volt a differencia 10 perc játékot követően (16-22). Hinds hármassal nyitotta a második játékrészt, Barnies és Tarrant találatai után pedig először nőtt 10 fölé a távolság a 13. percben (29-18). Bátran használta a PO-ért már nem hajtó Szeged a magyar fiatalokat, Mike János és Bonifert Bendegúz is pályára kerültek, és be is találtak, de a Barnies-Tarrant duóval nem tudtak mit kezdeni védekezésben, 15 pontra nőtt a lemaradásuk a 17. perc közepén (26-41) - sőt, a 18. perc végére 22 pont volt a különbség három újabb vendég kosarat követően (26-48).

A félidei 19 pontos különbség (31-50) és a Szedeák bevethető állománya már előrevetítette a győztes kilétét, de a vendéglátó nem adta fel - Sulovics, Vágvölgyi és főleg Wirth Ádám vezetésével 12 pontra csökkent a szegediek hátránya a 24. perc végére (43-55). Eilingsfeld két hármassal és két büntetővel jelezte, hogy felébredtek a vendégek, de Kovács Ádámék tartották a távolságot a 28. percig (53-65) - az ASE nem engedte közelebb ellenfelét, de jobban nem tudta leszakítani (58-72). Eilingsfeld duplája nyitotta a negyedik negyedet, de Mike révén a Szedeák 10 pontra ledolgozta lemaradását a 33. perc elején (64-74). Sulovics két büntetője és duplája után még a fordítás reménye is felcsillant (70-76), de Ruják egy triplával lehűtötte a kedélyeket, majd Tarrant is betalált kintről a 36. percben (70-82). Barnies két pontja után tényleg eldőlt a találkozó - Mayer Ákos is kosarat szerzett a Szedeáknál a mérkőzés legvégén, de 96-82-re győzött a Paks.

Ezzel a győzelemmel az ASE 16-16-tal a nyolcadik helyen áll 32 forduló elteltével. A paksiaknak és a Kaposvárnak is 2-2 mérkőzése van hátra, és egy teljes meccs az előnye Schmidt Béla csapatának - ez azért fontos, mert holtverseny esetén a somogyiak a jobbak, az ASE sorsa viszont így a saját kezében van az utolsó két középszakaszbeli találkozó előtt.