Egyértelmű vereséget szenvedett válogatottunk Montenegró ellen

Nem érte el csapatunk a 70 pontot, hazai vereség lett a vége a vb-selejtezőn.

Magyarország - Montenegró 67-83 (15-17, 13-19, 14-20, 25-27)

Magyarország: Váradi 11/3, Vojvoda 11/3, Lukács 1, Allen 4, Keller Á. 6
cserék: Pongó 3/3, Perl 14/3, Ferencz 12/12, Hopkins 5/3, Golomán -.

Montenegró legjobb dobói: Mihailovic 27/15, Dubljevic 19/9, Cobbs 14/3

Ugyan Váradi Benedek dobta a mérkőzés első kosarát, de összességében nem kezdett jól a magyar válogatott támadásban, bő öt percig csak négy pontunk volt, 1/7-tel nyitottunk mezőnyből. A cserepadról beszálló Ferencz Csaba két triplája hozott némi tüzet és Sztojan Ivkovics időkérése is eredményt hozott, így Vojvoda utolsó másodperces floaterével 15-17-re jöttünk fel az első negyed végén - a négy engedett támadópattanó és a négy eladott labda ellenére sem szakadtunk le. A második negyedet viszont megint Montenegró kezdte jobban, egy 8-0-val nyitottak a vendégek, így hamar tíz pontra nőtt a különbség, ahonnan sikerült visszaküzdenia magát az Ivkovics-legénységnek 26-30-ig, de a félidő vége megint nem alakult kedvezően: a nagyszünetben 26-34 volt az állás, miután a dudaszó pillanatban elmaradt egy fújás Perl javára. A mieink 35%-kal dobtak mezőnyből és 4/15 triplát küldtek a gyűrűbe, kétszer annyi labdát adtak el, mint a montenegróiak és engedtek nyolc támadópattanót is, nem működött jól a játék, a most debütáló Hopkins pedig kilenc perc alatt négy elrontott dobást és két faultot tett hozzá. A magyar válogatott legjobb dobója Ferencz Csaba volt a szünetben hat ponttal, míg a túloldalon Bojan Dubljeviccsel nem bírtunk a palánk alatt, a magasember 12 pontnál és 6 lepattanónál tartott.

A harmadik negyedet már Sztojan Ivkovics nélkül kezdte csapatunk, mert a szövetségi kapitányt két technikaival elküldték a kispadról (a Perl-dobásnál elmaradt faultnál reklamált), de a játékrész elején így is sikerült pattogósabban, agresszívebben kezdeni, Váradi és Vojvoda dobásaival pedig 35-38-ig zárkóztunk. Itt azonban elfogyott a lendület, egy-két jól irányzott "brusztolós" dobással és egy triplával stabilizálta magát Montenegró és három perccel a negyed vége előtt Mihailovic kettesével ismét átlépte a különbség a tíz pontot. 38-42 után egy 11-0-t repesztett a vendégcsapat, a hosszú-hosszú kosárcsendet Ferencz harmadik triplája tudta csak megtörni, de igazi visszaút már nem volt: mínusz 14-ről indult a záró etap és nem tudtuk már megszorítani Montenegrót. Az utolsó negyedben kicsit sikerült javulni támadásban, ennek köszönhetően végül 46%-os mezőnymutatóval zártunk, de a vendégek 55-tel dobtak, amibe 44%-os triplázás fért bele. A mieink közben eladtak 17 labdát is, igazából az első perctől végig hátrányban voltunk és nagyrészt kisebb-nagyobb futásokkal igyekeztünk kapaszkodni az ellenfél után - összességében egyértelmű vereség lett a vége, hétvégén idegenben kell megpróbálni javítani.