Fehérváron nyerte meg a rangadót a Szolnok

A negyedik negyedben sokkal koncentráltabb volt az Olaj, így Vojvoda vezetésével idegenben győzte le az Albát.

Magyar férfi NBI/A, alapszakasz, 8. forduló
Alba Fehérvár - Szolnoki Olaj KK 63-73 (15-20, 22-20, 14-10, 12-23)

Alba: Cartwright 12, Boykins 12/6, Filipovity -, Lóránt 5, Heath 8.
cserék: Freeman 15/9, Bullock 6, Keller I. 5, Tóth P. -.

Szolnok: Vojvoda 21/15, Airington 12/6, Benke 2, Milosevics 21/12, Andric 8.
cserék: Murphy 7, Tóth A. 2, Rowsey -, Kovács P..

A mérkőzés statisztikája ezen a linken megtekinthető!

Noha a megint bombaformában kosarazó Vojvoda triplájára Cartwright még egy kettessel válaszolt, onnantól nagyon hosszú hazai kosárcsendet láthatott a fehérvári publikum, 2-14-re elhúzott ezzel az Olaj Milosevics és Airington kosaraival, a második hazai mezőnygól az ex-szolnoki Lóránt Pétertől jött, Heath egy zsákolással pedig fel is élesztette az addig sokkban lévő Alba-szurkolósereget, de Keller kettese után így is őt egységnyi fórral zárta a nyitóetapot a Szolnok.

Látszott, hogy ilyen hátrányból nagyon komoly energia kell a visszakapaszkodáshoz a vendéglátóknak, ám Freeman parádés megoldásai után 28-24-nél már az Alba próbálhatott meg picit elszakadni, ekkor viszont kijött, hogy ezen az estén az Olaj magasemberei lényegesen masszívabbak együtt és egyénileg is, Andric tanári megmozdulásai után Benke büntetőivel vette vissza a vezetést az Olaj (30-31), Milosevics újabb hármasánál pedig már 32-40-re mentek Dragan Alekszics fiai. Boykins egy távolival három egységnyire hozta vissza az Albát a nagyszünet előtt, így minden nyitott maradt a félidőre.

A fordulás után rengeteg hiba jellemezte a játékot, de újfent Boykins volt eredményes kintről, amivel már megint egált mutatott a tábla, aztán Airington lopta el a show-t, picivel később Murphy triplájával megint nyolccal tartott előrébb a Szolnok, ám onnantól kezdve már nem talált be a gyűrűbe a vendég együttes, a bő öt perces gólcsend vége pedig az lett, hogy Cartwright pontjaival visszavette a vezetést az Fehérvár (51-50) a záró felvonás előtt.

A negyedik negyed viszont újabb jelentős fordulatot hozott, a Dzunics-tanítványok erejét megint felemésztette a korábbi felzárkózási hadművelet, a palánk alatt veszélytelen volt ezekben a percekben. A játékrész első nyolc percében csak két Cartwright kosár született hazai oldalon, a véghajrá előtt pedig Milosevics és Vojvoda szórt be egy-egy hármast, ezzel minden lényegi kérdés el is dőlt a forduló rangadóján, az Alba jó szériája tört tehát meg, a szolnokiak lendületet viszont még egy ilyen idegenbeli fellépés alkalmával is kitartott.