Hiába fordított, kikapott Kaposváron a Körmend

15 pontos hátrányból a negyedik negyedben fordított a Körmend, de az Ivosev-Hendlein-Dunn trió által vezetett Kaposvár tudott újítani, és 86-78-ra megnyerte a veretlenek csatáját.

Magyar férfi A-csoport, alapszakasz, 4. forduló
Kaposvári KK (3-0) - Egis Körmend (2-1) 86-78 (20-12, 19-19, 22-24, 25-23)

Kaposvári KK: Dunn 16, Evans 12/12, Ivosev 23/3, Hendlein 22, Spica 10.
Csere: Blaskovits -, Papp 3/3, Grebenár -, Hock -.

Egis Körmend: Wright 8/6, Hollins -, Koch 11/9, Fanning 25/6, Csorvási 9.
Csere: Ferencz 12/9, Davis 13/3, Németh -, Horti -, Halász -.

A meccs teljes statisztikáját ezen a linken eléritek!

Nagyon egyoldalúan indult a mérkőzés - az első hat perc folyamán a Kaposvár elöl-hátul dominált a Körmend ellen, a vasiak gyenge támadások után nem tudtak összeállni védekezésben sem, így 15-2-vel kezdődött a találkozó. Volt 15 pont is a differencia (20-5), de a felvonás utolsó két percét nagyon megnyomták a körmendiek, egy 7-0-lal nyolc pontra visszakapaszkodtak (20-12). Csorvási és Smith kosaraival már csak két pontra volt ellenfelétől a vendég gárda a 13. perc végén (23-21), de jött megint a Kaposvári kezdő, kevesebb mint három perc elteltével pedig újra 10 pontos volt a somogyiak fórja (34-24). Fanning és Davis révén próbáltak meg látótávolságon belül maradni a vasi piros-feketék, de Evans hármasával zárult a félidő, így megmaradt az első negyed után meglévő nyolcpontos távolság (39-31).

A fordulás után sem változott sokat a játék képe, illetve az eredmény - a kaposváriak kezdőjük, de főként az ismét borzasztóan hasznosan kosarazó Ivosev révén tartották, sőt, 10 pont környékére, fölé növelték előnyüket. A vendégek főleg Davis és Fanning révén próbáltak meg mindent, a negyed végén Csorvási is bekapcsolódott a pontszerzésbe, de bármikor 5-6 ponton belül érhettek volna, azonnal jött Ivosev vagy Hendlein egy-egy kosárral, így a záró 10 perc előtt is hat pont volt a differencia a hazaiak javára (61-55). Az utolsó játékrész elején Ivosev duplájára Ferencz és Fanning összesen három triplával feleltek, megvolt a vendégek fordítása (63-64). Hendlein két kosarára Wright még egy triplával válaszolt, de jött a Spica-Dunn-Hendlein trió, majd Evans szerzett triplát a 37. perc közepén, ez a 9-0-s szakasz pedig már döntő volt (76-67). A Kaposvár végül 86-78-ra győzött, így a két együttes közül a hazaiak maradtak hibátlanok.

Fekete Ádám együttesében három dupla-duplát is felírhattak a statisztikusok, Dunn (16 pont, 6 pattanó, 10 gólpassz), Ivosev (23 pont, 10 pattanó, 11 kiharcolt fault) és Hendlein (22 pont, 10 pattanó, 3 blokk) is nagyon hasznosan kosaraztak.