Jó támadójátékkal verte az ASE a Zetét

A zalaiak csak a második negyedet tudták megnyerni, összességében megérdemelt hazai siker született.

Magyar férfi NBI/A, alapszakasz, 21. forduló
Atomerőmű SE - Zalakerámia ZTE KK 93-81 (30-25, 10-24, 30-13, 23-19)

ASE: Kovács Ák. 19/3, Ruják 2, Faust 22/9, Henton 19/6, Eilingsfeld 8/3.
Csere: Norfleet 3/3, Jevtovic 11, Williams 2, Medve 2, Horváth K. 5/3.

ZTE: Ware 11/3, Thompson 18/3, Gulyás 9/3, Szabó Zs. 13/3, Agafonov 16/3.
cserék: Doktor -, Green 12/6, Durázi 2.

A mérkőzés statisztikája ezen a linken megtekinthető!

A 9-11-es mérleggel kilencedik helyen álló ASE a 11-9-cel hatodik ZTE-t fogadta a férfi A csoport 21. fordulójában. Jól kezdtek a zalaiak, az első percekben 7-2-re, majd 10-6-ra is vezettek. Kovács Ákos révén egyenlítettek tolnaiak, a fürge hátvéd szerezte csapata pontjainak felét (12-12). Faust és Henton találataival már az ASE tartott előrébb, sok volt a pont, eredményesen támadtak a csapatok (22-16). Beragadt a ZTE, 6-10 után egy 22-8-as futást engedélyeztek a paksiaknak Bencze Tamás tanítványai, így hamar kétszámjegyű hátrányban találták magukat (28-18). Thompson és Agafonov fújtak riadót, megfelezte hátrányát a zalai alakulat a negyed végére (30-25).

A második etap elején láthatóan visszavettek az iramból a csapatok, vagy a védekezés lett szigorúbb - két perc alatt csak 2-2 pont született. Már csaknem a játékrész felénél jártunk, de az ASE továbbra is 2 ponttal szerénykedett, fordított is a 10 pontos Agafonov vezette zalai gárda (32-33). Egy darabig fej-fej mellett haladtak a csapatok, de a negyed végére Thompson trojkájával komolyabb előnyt tudott kialakítani a ZTE - a 30 pontos nyitónegyed után mindössze 10 egységet szereztek a tolnaiak a folytatásban (40-49).

Faust és Gulyás triplaváltásával vette kezdetét a harmadik felvonás, az első percekben nem tudott ellenfeléhez közelebb zárkózni a Paks. A játékrész felénél még mindig nyolccal vezetett a támadásban több lábon álló Bencze-legénység, Agafonov 14 pontját Szabó és Thompson is 11-11 egységgel támogatta meg (48-56). Henton és Kovács találataival végre közelebb tudtak férkőzni a házigazdák, Horváth és Ware is betaláltak kintről - elkezdtek potyogni a kosarak (56-59). Eilingsfeld találatával már az ASE vezetett, de sokat állt a játék, nem volt jó ritmusú a derbi. Horváth Kristóf büntetőivel nyolcra növelte előnyét a házigazda a negyed végére, a jó első és a feledhető második etap után tehát a harmadik játékrészt ismét megnyomták a tolnaiak (70-62).

Gulyás és Thompson révén gyorsan megfelezte hátrányát a ZTE a folytatásban, remek zárónegyedre volt kilátás. Kovács Ákos 20 perc alat már 19 pontnál járt, javarészt neki volt köszönhető a paksi vezetés, viszont beütötte negyedik személyijét (74-68). Henton és Faust pontjaival tíz fölé nőtt a különbség, Bencze Tamásnak kellett magához rendelnie csapatát, nehogy elússzon a meccs - úgy tűnt, eddig nem követi az "egy jó negyed, egy rossz negyed" sormintát az ASE. Hatottak az edzői intelmek, Green hárompontosával újfent hat volt közte, elérkeztünk az utolsó öt perchez. Jevtovic közelijével 83-76-ra növelte a hazai vezetést, egyelőre mindenre volt válasza a Dzunics-legénységnek. Henton háromból három büntetőt értékesített, Jevtovic pedig szépen lépett be a gyűrű alá egy ziccerért, három percen belül voltunk, és kialakult az eddigi legnagyobb különbség a felek között (88-76). A végjátékot már rutinosan menedzselte le a Paks, a feledhető második negyedet leszámítva magabiztos játékkal húzta be a derbit a Kovács - Faust - Henton trió vezette házigazda.