Juhos vezetésével verte a Kaposvárt a Szeged

Győzni tudtak otthon Sulovicsék, a somogyiak szezonja ezzel hivatalosan is véget ért.

Magyar férfi NBI/A, középszakasz, alsóház
Naturtex-SZTE-Szedeák - Kaposvári KK 71-66 (11-16, 25-16, 20-18, 15-16)

Szedeák: Boltics 3/3, Wirth 10/3, Ponjavics 12, Juhos 20/3, Sulovics 13/3.
cserék: Kerpel-Fronius 5/3, Bonifert 2, Krapic 6.

Kaposvár: Halász 10, Hock 5/3, Baki 13/9, Bogdán 16/12, Pustahvar 13/3.
cserék: Puska -, Kocsis -, Harazin 9.

A mérkőzés statisztikája ezen a linken megtekinthető!

Ahogy azt az alsóházban megszokhattuk, teljesen tét nélküli volt a találkozó, a Kaposvár ezúttal is nélkülözte a teljes kezdőjét (Ubilla, Johnson, Markovics, Hendlein, Spica) és a fiatalok játékperceivel foglalkozott, de a Szegednek sem lehetett nagyon más célja azon felül, hogy formába lendüljön a playout előtt. Ennek ellenére egyébként a vendégek kezdtek jobban, míg a Szedeák csak a hamar leszedett öt támadópattanójának köszönhette, hogy partiban tudott lenni, mert 21%-kal dobott az első negyed során, úgyhogy bár csak néhány ponttal, de a KKK járt előrébb. A kisszünet után viszont azért beerősítettek a hazaiak, Juhos és Wirth pontjaival utolérték ellenfelüket, sőt, fordítottak is, de aztán 21-18 után megint a Kaposvár percei következtek, akik Baki és Bogdán hármasaival visszavették a vezetést és futottak egy 10-2-es rohamot. Ezt az időszakot azonban túlélte és lezárta a Szeged, a félidő hátralévő részében pedig már az történt a pályán, amit a hazaiak akartak, a 14 pontig jutó Juhos (6/10 mezőnyből, 5 lepattanó a nagyszünetig) vezetésével visszavették a gyeplőt és húsz perc játékot követően ők vezettek 36-32-re - a vendégeknél Bogdán (10 pont, 4 lepattanó, 13 VAL) volt a leghatékonyabb, de ők eladtak kilenc labdát, míg a Szedeák részéről pozitívumként a hét támadópattanót, negatívumként leginkább a 2/12 triplát emelhettük ki.

A fordulás után aztán azért Juhos mellé elkezdtek felnőni a többiek is, hamar meglett a közte tíz a hazaiak javára és innentől ezen a határon billegett a mérkőzés, hol benézett megint ez alá a Kaposvár, hol visszaállította a különbséget a Szeged. A harmadik negyed hajrája kicsit ismét a vendégeknek sikerült jobban, egészen négy egységig zárkóztak, majd Ponjavicsé volt az utolsó szó, így 56-50-ről indulhatott a negyedik játékrész úgy, hogy Boltics, illetve Baki is négy-négy faultnál járt. A záró etapban a nagyon pörgő Halász vezérletével 62-61-ig kapaszkodott fel a KKK, de Kerpel-Fronius behintett egy nagyon fontos hármast, majd a végjátékot már lemenedzselte szűk előnyéből a Szeged - Boltics és Harazin is kipontozódott, de a pár egységnyi fórját megőrizte a hazai alakulat, "végigért" a korábban átvett vezetéssel. Kiemelendő Juhos (20 pont, 8/15 mezőnyből, 6 lepattanó, 2 blokk) teljesítménye, míg a vendégeknél Bogdán (16 pont, 6 lepattanó, 4/5 tripla) élt leginkább a lehetőségel - a somogyiak szezonja ezzel véget ért, a 12. helyen végeztek, míg a Szegedre még vár középszakasz-meccs és egy élet-halál playout is.

fotó: hunbasket.hu