Könnyed szombathelyi siker a TF otthonában

A mérkőzés elejétől a Falco dominált, az újoncnak csak felvillanásokra futotta ezen az estén.

Magyar férfi NBI/A, alapszakasz, 25. forduló
Serco-TF-BP - Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 65-93 (9-24, 15-24, 22-27, 19-18)

TF: Krnjajszki 9/3, Clark 14/3, Beák -, McLane -, Filipovics -.
Csere: Rikalo 16/6, Buzás 11/9, Meleg 15/6, Szobi -.

Falco: Govens 14/12, Váradi 13, Bíró 8/6, Bruinsma 25/9, Reddic 14.
Csere: Tóth N. 9, Curry 4, Körmendi 3, Hódi 3/3.

A mérkőzés statisztikája ezen a linken megtekinthető!

A 2-23-as mérleggel sereghajtó TF vendége a 16-9-cel a tabella 3. helyén álló Falco volt a férfi NB I/A halasztott 25. fordulójában. A várakozásoknak megfelelően a szombathelyiek kezdték jobban a találkozót, az eltiltott Bergstedt hiányában Reddic korlátlan úr volt a palánk alatt az első percekben (3-12). Elvétve talált a gyűrűbe a fővárosi gárda, remekül védekezett a Falco. A nyitónegyed 24-9-es vendégelőnnyel ért véget.

A folytatásban tovább nyílt az olló, a második etap első nyolc pontját is a vendégek szerezték. Mindössze egyetlen gólpassz szerénykedett a TF játékosainak neve mellett ekkor, szinte semmi nem ment be a hazaiaknak (11-37). Az etap felénél kicsit összekapta magát az újonc, Buzás és Krnjajski is betaláltak távolról, de a félidőben így is kétszer annyi pont állt a szombathelyiek neve mellett, mint a házigazdáknál (24-48).

A térfélcserét követően érezhetően nem erőltették már annyira a sárga-feketék, inkább a különbség tartására rendezkedtek be. Reddic ziccerével azért a 30 pontot átlépte a különbség, de úgy tűnt, mindkét csapat tudja, hogy régen eldőlt a találkozó. Végül maradt is a harminc körüli differencia, a vasiak a találkozó elején kialakított nagyobb előnyüket végig őrizve, simán verték a TF-et.