Magabiztos pécsi győzelemmel ment pihenőre a Falco

Váradi és Anderson nélkül is parádézott a szombathelyi gárda, a PVSK-nak csak felvillanásokra futotta.

fotó: hunbasket.hu

Magyar férfi NBI/A., alapszakasz, 22. forduló:

PVSK-VEOLIA (9-12) - Falco-Vulcano Energia KC Szombathely (14-3) 67-92 (16-25, 13-23, 13-31, 25-13)

Mindenkit gond nélkül pótolt a Falco. Váradi Benedek és Kyan Anderson sem léphetett pályára, a hiányuk azonban nem okozott problémát. A kiegyenlített első percek után már az első negyedben elhúztak a vendégek - első 13 pontjukból 11-et a Keller-Perl duó szerzett, majd a padról jövő Doktor Péter pörgette fel a csapatot. A második negyed hasonló forgatókönyv szerint zajlott, a kezdeti pécsi rohamok után fokozatosan átvette a játék irányítását a Falco, amely kényszerből magas szerkezetben (egyszerre volt a pályán Benke, Bruinsma, Barac és Lake) is kiválóan dolgozott, már a nagyszünetre tekintélyes előnyt harcolt ki. Ültek a triplák, rengeteg pattanót szedtek és folyamatosan tudtak rendezetlen védelem ellen könnyű kosarakat szerezni. A második félidő elején aztán Benke tekert még egyet a fordulatszámon támadásban, míg védekezésben szinte lenullázta ellenfelét a Falco, gyakorlatilag három negyed alatt lerendezve a vitás kérdéseket, szinte erődemonstrációt tartott. A nagyon gördülékeny támadójáték és a fojtogató védekezés mellett Doktor remek játékának is örülhetnek a sárga-feketék, akik listavezetőként várhatják a válogatott szünetet.

Teljesen tanácstalan volt a PVSK. A hazaiak jól kezdték a meccset, de ahogy bemelegedett a Falco, az ő támadójátékuk úgy esett össze, így korán kialakult a 10 pont körüli hátrány. A második negyedben Ruják András beállása hozott ebben változást, a válogatott irányító remekül szervezett, hátul is megnehezítette Benkéék életét, a gyűrűre is veszélyes volt, amikor viszont visszajöttek az amerikai hátvédek, hamar egy-egyezésbe fordult a játékuk. Budimirhoz sokszor a támadóidő végén, rossz helyzetben jutott el a labda, amiből csak kiszenvedett kísérletekre futotta, ezeket pedig gond nélkül megoldotta a Falco. A nagyszünetben ráadásul kicsit bent is maradt az öltözőben a Pécs, pillanatok alatt 30 pont környékére nőtt a differencia, sőt később a negyvenet is kerülgette a szombathelyiek fórja. A PVSK a végén becsülettel ment előre és valamelyest kozmetikázott az eredményen, de lesz mit átbeszélniük a következő három hétben - vereségük azt jelenti, hogy könnyen lépéshátrányba kerülhetnek a playoffért folytatott küzdelemben.

A PVSK legjobb dobói: Lewis 20/12, Ruják 13/3, Brkic 12.
A Falco legjobb dobói: Benke 20/15, Perl 16/3, Doktor 15/3.