A koncentráltan játszó PVSK nagyon hamar és nagyon könnyedén intézte el a Pitts nélkül érkező JKSE-t.

Pécsi VSK-VEOLIA - JP Auto-JKSE 77-56 (23-9, 18-14, 22-17, 14-16)

PVSK: Pongó 11/6, Taylor 16/3, Csirics 12/6, Budimir 18, Horti 5/3.
cserék: Bíró L. -, Demeter 6, Wright 6, Popgyákunik -, Berkics 3/3.

Jászberény: Ruják B. 2, Rakics 2, Brbaklics 9/9, Alekszandrov 15, Pantelics 17/3.
cserék: Fekete -, Kerpel-Fronius 7/3, Czirbus 4.

A mérkőzés statisztikája ezen a linken megtekinthető!

Ismét elég tartalékosan, három légióssal és legjobbja, Pitts (valamint Cseh) nélkül érkezett Pécsre a Jászberény csapata, amely ennek ellenére két Alekszandrov-kosárral és 4-0-lal nyitotta a találkozót a kicsit lassabban kezdő PVSK-val szemben. 2-7 után azonban rendezte a sorait a hazai alakulat, mindenki hozzászólt, védekezésben sikerült megcsinálniuk, amit kellett, úgyhogy egy 13-0-s baranyai roham született és itt annyira "elbillent" a mérkőzés, hogy ha el nem is dőlt, de megalapozta a folytatást - a hazaiak összességében egy 21-2-es (!) futást produkáltak a negyed végéig, a Jászberény nyolc labdát adott el a nyitó játékrészben, Budimirék pedig 10/11 duplát küldtek a gyűrűbe, nem volt kérdés. A második negyedre azért összeszedte magát a Berény, de ez csak arra volt elég, hogy az első labdabirtoklásokból megint ők jöttek ki jobban, utána viszont tovább nyílt az olló és ha nem is nőtt olyan ütemben a különbség, mint az első negyedben, de egyértelmű volt a hazai csapat fölénye. Ebben a tíz percben már végig 15 pont körüli távolságban haladtak a felek és a nagyszünetben végül 18 volt közte, nem igazán forgott veszélyben a pécsi vezetés. A hazaiak közel 60%-kal dobtak mezőnyből, míg a vendégek 40% alatt, akik ráadásul büntetőből is 0/5-öt hajítottak és a 12 eladott labda sem segítette őket.

A fordulás után sem változott igazán a játék képe, annyi, hogy a hazaiaknál Csirics, a vendégeknél Alekszandrov és Ruják került faultgondokba, mindannyian négy személyi hibával álltak, de a tripla-duplával flörtölő Taylor, illetve a pontosan célzó Budimir vezetésével gond nélkül tartotta méretes előnyét a Pécs. A negyedik negyedben aztán már meglett a közte harminc is úgy, hogy Csirke Ferenc bőven használta a jó formában játszó fiatal cserejátékosait, Bírót és Demetert is, sőt, az utolsó percekre Berkics és Popgyákunik is a pályára került - olyan hamar és olyan egyértelműen döntötte el ezt a meccset a PVSK, hogy a második félidő gyakorlatilag már csak arról szólt, hogy mennyi lesz a vége. A vége 77-56 lett és mindenképpen ki kell emelnünk a fantasztikusan játszó Taylor számait (16 pont, 7/11 mezőnyből, 8 lepattanó, 7 gólpassz, 7 labdaszerzés, 1 blokk, 35 VAL), illetve azt, hogy Demeter 27, Bíró 16 percet tölthetett parketten, míg a teljesen reménytelenül kosárlabdázó vendégeknél egyedül Pantelics (17 pont, 12 lepattanó, 7 gólpassz, 34 VAL) ütötte meg a szintet.

fotó: hunbasket.hu