NB1/A: A Szedeák szerezte meg a bronzérmet

A DEAC a második negyed közepéig jól tartotta magát, utána viszont egy gyengébb periódus megpecsételte a sorsukat, így hiába hajráztak nagyot, végül alulmaradtak.

DEAC - Naturtex-SZTE-Szedeák 82-90 (28-27, 16-22, 19-25, 19-16)

A Szedeáké a bronzérem. Az első mérkőzésen hazai pályán 102-81-re tudott nyerni a Szedeák, így ezen a találkozón a DEAC az életben maradásért lépett pályára, ráadásul a kispadnál sem Kovács Adrián foglalt helyet, a csapat eddigi edzője ugyanis elveszítette az állását az első meccs után. Ezúttal Andjelko Mandics irányította a hazaiakat, és az első negyedben jól is teljesítettek, többnyire ők vezettek, viszont a következő 10 perc derekán belenéztek egy 0-9-es futásba (39-47), amivel átvette az irányítást a Szedeák. A fordulás után a vendégek ott folytatták, ahol a második negyed második felében abbahagyták, egy 3-10-es futással 12 pontos előnyt alakítottak ki, ami nem sokkal később felkúszott 15-ig is. A záró játékrészre még egyszer utoljára felszívták magukat a DEAC játékosai, bekeményítettek védekezésben, és 6 perc alatt csak 3 pontot kaptak, de 70-77 után Dickey megtörte a Szedeák rossz periódusát, egy időkérés után viszont Moore és Moody is bebombázott egy-egy triplát (76-79), így kiélezetté vált a találkozó vége. Dickey és Brown kosaraival ismét kicsit fellélegezhetett a Szedeák, de Hines másfél perccel a vége előtt ismét betalált kintről (79-83). A vendégeknek erre is volt válaszuk, Govens percei következtek ekkor, aki előbb szerzett egy kosarat, majd elsüllyesztett 3 büntetőt, amivel végleg eldőltek az érdemi kérdések.

Brown és Govens is remekelt. Több jó teljesítmény akadt a hazaiaknál, viszont a két legjobb egyaránt a vendégektől érkezett, Brown (28 pont, 4 lepattanó) és Govens (27 pont, 5 lepattanó, 5 gólpassz) is ponterős játékkal jelentkezett, mindketten elő tudtak lépni a hajrában is, mellettük Dickey (13 pont, 12 lepattanó, 3 blokk) is többször meg tudott villanni a fontos pillanatokban. A két fő pontfelelős 15/16 büntetőt elsüllyesztett, csapatszinten pedig 20/24-ig jutott a Szedeák, miközben a DEAC játékosai megálltak 11/14-nél, emellett jobban is dobtak a vendégek, 50,8%-kal céloztak mezőnyből, míg a hazaiak csak 42,6%-kal. Hines (20 pont) és Moody (14 pont, 4 gólpassz) vezetésével elsüllyesztettek ugyan 13 triplát a DEAC játékosai, viszont Hines és Moody közös 9/16-os mutatójához mindössze 4/19-et tudtak hozzátenni a többiek. Drenovac (17 pont, 11 lepattanó) dupla-duplázott, Somogyi (15 pont, 7 lepattanó) is jól dolgozott, de most ez sem bizonyult elegendőnek a debrecenieknél, így a 4. helyen fejezték be a bajnokságot.

A DEAC legjobb dobói: Hines 20/15, Drenovac 17/3, Somogyi 15/6

A Szedeák legjobb dobói: Brown 28/6, Govens 27/6, Dickey 13

A párharc végeredménye: 2-0 a Szedeák javára.

Fotó: Naturtex-SZTE-Szedeák Facebook