NBI/A: Győzött a Jászberény, javított a Kaposvár

A megállíthatatlan Kecskemét a ZTE-t is legyőzte, jászberényi meglepetés Oroszlányban, remeklő Kaposvár a PVSK ellen - ez történt szombaton az NBI/A alsóházában.

fotó:  hunbasket.hu

Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét - Zalakerámia ZTE KK 83-63 (15-9, 22-20, 26-17, 20-17)

Az alsóház két legmotiváltabbnak tűnő, legjobb formában lévő csapata találkozott, de ezen a mérkőzésen egyértelmű volt köztük a különbség, főleg mert az Egerszeg itt már nem volt túl motivált a jelek szerint. A Kecskemét védekezése az első perctől kezdve kordában tartotta a ZTE-t, a vendégek a komplett első negyedben kilenc pontot tudtak dobni és a meccs érdemi része a harmadik játékrész során eldőlt - a záró etapnak már húsz pont körüli különbséggel vágtak neki a felek, nem volt miről beszélni. A KTE 53%-kal dobott mezőnyből és olyanok is megmutatták magukat, mint a 14 pontig jutó Fazekas, vagy a szintén kosarat szerző Ivkovics, Horti Bálintot leszámítva minden benevezett játékos pályára lépett - a ZTE csak 36%-kal dobott és a légiósok közül egyedül Vuko volt még bevethető, így nem lehetett komoly esélyük.

A Kecskemét legjobb dobói: Thomas 18/3, Jaramaz 16/9, Fazekas 14
A ZTE legjobb dobói: Szabó Zs. 13/3, Simon 12/6, Simó 9/6

OSE Lions - Jászberényi KSE 92-96 (22-7, 22-27, 23-30, 25-32)

A Jászberény már biztos kiesőként érkezett meg erre a mérkőzésre és az első negyedben ennek megfelelően is játszott, utána viszont váratlanul nagy ágyúzásba kezdett és végül összességében azt mondhatjuk, hogy felszabadult, jó kosárlabdát bemutatva aratott idegenbeli győzelmet. A következő három játékrészben összesen 89 (!) pontot tett fel a táblára a gárda, Primorac (31 pont, 6/9 tripla) és Coleman (23 pont, 10 lepattanó) is remekelt, míg oroszlányi oldalon nem nagyon akaródzott már védekezni - Washington (23 pont, 6 lepattanó, 5 gólpassz, 5 labdaszerzés) és Illés (18 pont) számai rendben voltak, de csapatként most érdekes módon a JKSE tűnt motiváltabbnak, agresszívebbnek, így a vendégek az egész szezon során harmadszor tudtak nyerni.

Az OSE legjobb dobói: Washington 23/3, Illés 18/9, Abell 16/6
A Jászberény legjobb dobói: Primorac 31/18, Coleman 23/3, Brbaklics 14

Kaposvári KK - PVSK-VEOLIA 91-68 (23-23, 22-20, 22-9, 24-16)

Az Allen és Révész mellett már Curryt is nélkülöző Kaposvárnál megelégelhették az utóbbi meccsek motiválatlan szenvedését és kitalálhattak valamit, mert ezen az estén még ezzel a kerettel is sokkal jobban játszottak a somogyiak. Az első félidő még szorosabban alakult, aztán a fordulás után állva hagyta ellenfelét a Lazics-legénység, a PVSK nem tudott ritmust váltani a korábbi meccsek (szintén) enervált játékához képest. A hazaiaknál Miliszavljevics (30 pont, 9 lepattanó, 43 VAL) volt igazán elemében, de Krnjajszki (13 pont, 6 lepattanó, 13 gólpassz) és a fiatal Plézer (16 pont, 7/8 mezőnyből) is üde színfoltja volt a meccsnek - a vendégeknél ugyanúgy Funderburk és Brkic hozta a jó számokat, a többiek visszafogott teljesítményt nyújtottak.

A Kaposvár legjobb dobói: Miliszavjlevics 30/9, Plézer 16/6, Baki 13/3, Krnjajszki 13, Hendlein 13
A PVSK legjobb dobói: Funderburk 23/12, Brkic 20, Lewis 6, Dragasevic 6/6, Krivasevics 6