NBI/A: Simán verte a Kecskemétet a ZTE

Duren remekelt, a ZTE harmincpontos győzelmet könyvelhetett el.

fotó: hunbasket.hu

NBI/A, alsóház

Zalakerámia ZTE KK - Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét 96-66 (27-17, 23-20, 23-14, 23-16)

Végig uralta a meccset a ZTE. A zalaiak váratlanul jó formát mutattak ezen a mérkőzésen, a gyenge alapszakasz után most már az első negyedtől kezdve kézben tartották az összecsapást. A hazaiak a nyitó játékrész tíz pontos megnyerése után is folyamatosan növelték a különbséget, a harmadik játékrészben pedig gyakorlatilag el is döntötte a győztes kilétét, onnantól már csak a végeredmény volt kérdéses. Egyénileg kiemelkedő produkciót nyújtott Duren, aki 29 ponttal, 8 gólpasszal, 11 kiharcolt faulttal és 49 VAL-lal zárta az estét, de Donaldson (22 pont, 5/8 tripla) és Szabó Zsolt (20 pont, 12 lepattanó) is remekelt - csapatszinten 50% felett dobtak mezőnyből és a koncentrációjukat jól jellemzi az is, hogy összesen három labdát adtak el. A harmincpontos siker miatt még nem dőlt el, hogy biztosan playoutot játszanak-e Szabóék.

Esélytelen Kecskemét. Nagyon gyenge mérkőzést játszottak a vendégek, a KTE-nél egyrészt a védekezés abszolút fegyvertelennek bizonyult az Egerszeg gépezetével szemben, másrészt a túloldalon is rossz napot fogtak ki Wittmannék. A társaság végül bőven 40% alatt dobott mezőnyből és főleg az 5/25 tripla, valamint a 12-vle több eladott labda az, ami nem férhetett bele, a második félidőben már nem nagyon volt érdemi esélyük a győzelemre - Karahodzsics  hiánya nyilván nem segített, nélküle bajban voltak azon a poszton is, mindenesetre végül így is tizenegy játékosuk került pályára.

A ZTE legjobb dobói: Duren 29/9, Donaldson 22/15, Szabó Zs. 20/6
A KTE legjobb dobói: Thomas 16, Dramicsanyin 14/6, Horti 10