Nem adott esélyt a TF-nek az Atomerőmű SE

Nem forgott veszélyben az ASE sikere, a TF második mérkőzésén is nagyarányú vereséget szenvedett.

Magyar Férfi NB I/A. Csoport, Alapszakasz, 2. forduló

Atomerőmű SE - Serco-TF-BP 105-64 (33-17, 31-10, 26-20, 15-17)

ASE: Kovács 13, Ruják 11/9, Faust 17/3, Eilingsfeld 15/6, Jevtovic 18.
Csere: Pajor 5/3, Trajkovski 13/9, Horváth 6/6, Medve 7/3, Kalmár -, Szalai -.

TF: Krnjajski 5, McLane 20/9, Sarenac 9/9, Buzás 2, Filipovic 14.
Csere: Beák 13/6, Szobi -, Kozma 1.

A mérkőzés statisztikája ide kattintva érhető el.

Gyorsan nekiesett ellenfelének az ASE, két és fél perc alatt máris 13-2-re léptek meg Elilngsfeldék a TF-től, Merim Mehmedovicsnak hamar ki kellett kérni első idejét. Remek dobóformában kezdte a találkozót a Paks, első hét dobásukat értékesítették a Tolna megyeiek, valósággal megszórták a fővárosi újoncegyüttest - Eilingsfeld 10, Jevtovic és Kovács pedig 8-8 pontot tett a közösbe még a nyitó játékrészben. A másik oldalon McLane csipkedte magát, tíz pontjából hatot kintről szerzett, ez azonban egyelőre kevésnek bizonyult, magabiztosan nyerte az első negyedet a hazai csapat (33-17).

A folytatásban sem tűnt úgy, hogy lassítana az ASE, egy gyors 7-0-val indították a második játékrészt is, tetszés szerint érve el pontjaikat (40-17). Ha elvétve be is talált a TF, azonnal jött a válasz paksi oldalról, úgy tűnt, hamar le akarja rendezni a mérkőzést Szrecsko Szekulovics együttese. Derekasan küzdött a budapesti csapat, csúsztak-másztak a labdáért Beákék, de a pontszerzéssel nagyon hadilábon álltak (58-23). Öt ASE játékos is legalább kilenc pontot szerzett félidőig, mindkét negyedben 30 pont fölé jutott a gárda, így volt meglepő a szakadéknyi különbség a nagyszünetre (64-27).

A TF nem feltett kézzel jött ki a második félidőre, McLane, Filipovic és Trajkovski pontjaival kozmetikáztak a különbségen a vendégek. Bár az ASE fél lábbal az öltözőben maradt, így is megnyugató előnyt birtokoltak, nem volt miért izgulniuk (72-39). Összekapták azért magukat a tolnaiak, Jevtovic pazar játékával 40 pontra növelték az előnyt - a szerb légiós mind a nyolc mezőnykísérletét a kosárba juttatta (84-44). Bár 20 pontot összeszorgoskodott a negyedben a TF, ezt már a sorra pályára lépő paksi fiatalok ellen tették javarészt (90-47).

Horváth Kristóf két triplával köszönt be, Pajor is betalált, úgy tűnt, gond nélkül tartják a különbséget az ifjoncok - 7-1-es rohammal indították a záró játékrészt a hazaiak (97-48). Kalmár és Szalai is pályára lépett az Atomerőműben, ez a negyed a rutinból adódóan TF-sikert hozott, de összességében egyetlen percig sem forgott veszélyben a paksiak sikere, ezzel megszerezték első győzelmüket a 2018/19-es évadban.

fotó: kosarlabda.ase.hu