Nem hibázott Kaposváron a Szolnok

Az első félidőben még tartotta magát a Kaposvár, utána is próbált felkapaszkodni, de az Olaj végül hozta a kötelezőt.

Magyar férfi NBI/A, alapszakasz, negyedik forduló
Kaposvári KK - Szolnoki Olaj KK 91-98 (19-30, 23-17, 24-35, 25-16)

Kaposvár: Halász -, Johnson 23/9, Lilov 20/9, Hendlein 18/9, Harazin 4.
cserék: Baki 12/6, Markovics 14/6, Bogdán -.

Szolnok: Rowsey 16/12, Airington 10/6, Vojvoda 20/6, Murphy 14/6, Andric 8.
cserék: Kovács P. 7/3, Benke 2, Milosevics 12/6, Tóth Á. 9

A mérkőzés statisztikája ezen a linken megtekinthető!

A Spicát továbbra is nélkülöző kaposvári csapat kezdte a mérkőzést és Reggie Johnson 2+1-es játéka meg is adta az alaphangot a somogyiaknál – 7-0-val kezdtek Hendleinék, majd Dragan Alekszics 11-1-nél kért már időt, villámrajtot vettek a hazaiak. Ez (az időkérés) aztán azonnal hatott is, elöl-hátul magasabb fokozatra kapcsolt a címvédő és egy 13-0-s rohamot repesztett alig két perc alatt, azonnal fordított és már Fekete Ádámnak kellett magához rendelnie csapatát. Itt aztán beindult a vendégek triplagyára, 5/6 hármast bombáztak be, ennek köszönhetően pillanatok alatt tíz pont fölé növelték előnyüket és állva hagyták ellenfelüket – Vojvoda parádézott (9 pont, 5-5 lepattanó és gólpassz egy negyed alatt) és a 11-1 után 19-30-cal ért véget a nyitó játékrész. A második negyedben a kezdőben szerepet kapó Halász irányításával és jó kinti dobásokkal közelebb zárkóztak a hazaiak és hat pontra megközelítették a Szolnokot, de ennél közelebb azért nem engedte magához ellenfelét az Alekszics-legénység és amikor kellett, mindig tudott mihez nyúlni: hol az erőfölényét kamatoztatta ötös poszton, hol a kinti dobások estek be. Az utolsó percet aztán mégis a KKK csinálta jobban, Lilov zsákolása után pedig 42-47 állt az eredményjelzőn a nagyszünetben – az első negyed második felében látott óriási Szolnok-fölényhez képest elenyésző különbséggel fordulhattak a csapatok. Érdemes kiemelni a 19 mezőnykosárra jutó 14 szolnoki gólpasszt és hogy a kezdeti 5/6 triplához végül csak 2/11-et tudtak hozzátenni a folytatásban, míg a KKk 5/11 jó hármassal állt húsz percet követően.

A második félidő ugyan egy Lilov-triplával indult, de Tóth Ádám és Milosevics sorozatosan elnyomta Harazinékat a festékben, így stabilan hozta a pontokat a bajnok, Rowsey triplája után pedig már megint tíz pont felett járt a távolság – kézben tartotta a mérkőzést a vendégcsapat. A harmadik negyed közepén már tizenöt volt közte, innen próbált meg ismét visszakapaszkodni a Kaposvár, ami átmenetileg ugyan sikerült, de amikor kellett, megint reagálni tudott az Olaj, Rowsey és Airington is hozzászólt, úgy tűnt, hogy a játékrész végére az érdemi kérdéseket el is döntötték a szolnokiak. A záró etap 66-82-ről indult (35 pontot dobtak Vojvodáék a harmadik negyedben) és itt még egyszer nekidurálta magát a KKK, visszajött tíz alá, de ez ismét csak tiszavirág-életűnek bizonyult, nem remegett meg többször az Olaj – a végén ugyan megint csökkent a különbség és hét lett közte, de az utolsó perc már nem osztott, nem szorzott. A Szolnok tehát gyakorlatilag végig vezetve, magabiztos támadójátékkal hozta a kötelezőt, a két légióssal felálló Kaposvár pedig az elmúlt mérkőzésekhez képest javuló teljesítményt mutatott, de be kellett érnie a tisztes végeredménnyel.

fotó: hunbasket.hu