Nem okozott gondot az Albának a TF

A fiatal Takács Milán hibátlanul dobott, 6 gólpasszával pedig a szervezésből is kivette részét - magabiztosan győzött a fehérvári gárda..

Magyar férfi NBI/A, középszakasz, alsóház, 1. forduló
Alba Fehérvár - Serco-TF-BP 91-76 (24-22, 25-18, 20-16, 22-20)

Alba: Cabezas 2, Keller 11/6, Zeno 3/3, Lóránt 8, Heath 15/9.
Csere: Freeman 13/6, Filipovity 11/3, Peterson 2, Peringer 9, Takács Mi. 15/3, Varga M. -, Lukács -.

TF: Krnjajszki -, Clark 27/15, Beák 2, McLane 16/9, Bergstedt 11.
Csere: Rikalo 4, Buzás 8/6, Meleg -, Szobi -, Filipovic 8.

A mérkőzés statisztikája ezen a linken megtekinthető!

A középházáról éppen csak lecsúszó Alba a bajnokság során végig sereghajtó TF-et fogadta az alsóházi középszakasz első fordulójában - hazai sikert ígért az összecsapás, az alapszakasz során ugyanis 113-51 arányban ütötték ki a fehérváriak az újoncot, ennél jobban csak a Körmend (123-60) mért nagyobb verést a fővárosiakra. McLane köszönt be kintről nyitányként, Cabezas egy kettessel válaszolt. Az első percekben jól tartotta magát a TF, McLane második távoli találatának köszönhetően 10-7-re vezettek a fővárosiak. Kellert faultolták tripladobás közben, mindhárom büntetőjét értékesítette, sőt egy "hagyományos" hármast is, máris fordított az Alba (16-12). Jesus Ramirez együttesében a fiatalok is lehetőséget kaptak mára nyitónegyedben, és mind Peringer, mind Takács meg is hálálta a bizalmat pontok formájában. Clark lendült játékba a másik oldalon, gyorsan összeszorgoskodott 8 egységet, de az etapot így is a hazaiak húzták be (24-22).

Freeman büntetőivel és hárompontosaival próbált szökni ellenfelétől a hazai gárda, el is léptek 34-26-ra. Innen felváltva szerezték a pontokat a felek, a negyed nagy részében megmaradt a 7-10 pont környéki Alba-vezetés - Zeno dudaszós trojkájával 46-35-re léptek el a székesfehérváriak. McLane és Clark tartották meccsben Ales Pipan csapatát, a félidő 49-40-es fehérvári fórral ért véget.

Lóránt és Peinger révén egy 6-0-s sorozattal indított a Ramirez-legénység a térfélcserét követően, el is léptek 15 ponttal a fehér-kékek (55-40). Erre egy 8-0-val felelt a TF, maradt tehát minden a régi kerékvágásban - vezetett az Alba, de leszakítani nem tudta az újoncot. 59-50 után megint egy 6-0-s hazai etap következett, a fiatal Takács remek játékkal vétette észre magát - megint 15-re rúgott a különbség (65-50). Bergstedt pontjaival igyekezett csökkenteni hátrányát a fővárosi együttes, 69-56-ról váágtak neki a csapatok a záró tíz percnek.

Amerikai kosarakkal indult a játékrész, Heath, Clark és Freeman is beköszönt. A magyarok sem maradtak restek, Buzás, Filipovity, Takács és Keller is betaláltak - továbbra sem tudott tízen belülre kerülni a TF, maradt a stabil fehrvári előny (85-70). Másfél perc volt már csak hátra, Takács Milán triplájával már 15 pontnál járt a fiatal játékos - hibátlan dobóteljesítménnyel. Nem történt meglepetés, az Alba Fehérvár minden negyedet megnyerve győzte le a TF-et - ha nem is akkora különbséggel, mint legutóbb, de azért magabiztosan.