Azokat a hollandokat vertük idegenben magabiztos játékkal, gyakorlatilag végig vezetve, akiket az olaszoknak és a horvátoknak sem sikerült Hollandiában két vállra fektetniük, így egyre közelebb egy világbajnoki részvétel.

2019-es férfi világbajnokság, selejtező, 2. kör, 1. forduló
Hollandia (3-4) - Magyarország (4-3) 59-74 (13-21, 21-20, 11-13, 14-20)

Hollandia: Kloof 8, Hammink 4, De Jong 6/6, Schaftenaar 7/3, Van der Mars 12.
Csere: Franke 18/9, Kherrazi 2, Williams -, Kok -, Oudendag 2, Slagter -.

Magyarország: Govens 7/3, Vojvoda 23/12, Benke 7/3, Golomán 3/3, Keller 6/3.
Csere: Perl 18/3, Eilingsfeld 6/6, Juhos 4, Horti -, Ruják -.

A meccs teljes statisztikáját ezen a linken eléritek!

Két könnyű holland kosárral indult a találkozó, a mieink sokat hibáztak az első három támadásban, ezt követően azonban Vojvoda Dávid és Keller Ákos előbb triplákat szórtak, majd a Govens-Keller alley-oop után Vojvoda sima ziccert értékesített - mivel a védekezésünk ezzel egyidejűleg összeállt, a holland kapitány 4-10-es állásnál időt kért az ötödik perc közepén. De Jong két hármassal jelezte, hogy felébredtek a hazaiak, ám Golomán György után Eilingsfeld János is betaláltak kintről ebben a szakaszban, utóbbi kétszer is, így tovább nőtt a különbség (12-21). A negyed egy holland büntetővel, de 8 pontos magyar sikerrel zárult (13-21).

A második játékrészben Franke két triplát szórt bő egy perc alatt, most Ivkovics Sztojan kérette magához övéit (19-21). Rendezte a sorokat a magyar kapitány, a védekezésünk újra fojtogató volt, miközben Perl Zoltán kiválóan szállt be a padról - sok faultot és büntetőt harcolt ki, amiket az első félidőben hibátlanul (5/5) használt ki. Támadópattanózásunk is feljavult, és miután Govens és Vojvoda is betaláltak, visszaállt a 9 pontos előnyünk a 27. perc közepén (26-35). Benke büntetőivel és Govens újabb kosarával már 13 pont is volt a magyar fór (28-41), és bár Franke 5 pontot szórt a félidő végén, így is mi álltunk jobban a nagyszünetben (34-41) - egyedül Eilingsfeld sérülése volt negatívum, a Paks magasembere egy betörésnél kapott egy térdest a bordái közé, és nem tudta folytatni a találkozó.

A fordulás után Benke triplát, Vojvoda pedig duplát dobott, de 12 pontos előnyünknél nagyon megálltunk a 22. perc után (34-46). Nagy szerencsénkre a hazaiak is rengeteget hibáztak, borzasztóan dobták a büntetőket, és egyik oldal sem nagyon tudott a kosárba találni. Így is visszajött a meccsbe a vendéglátó, de a 27. perc közepén is még csak 40-46-ot mutatott az eredményjelző. A magyar csapat legjobbja volt a mai napon Perl, aki két duplával kisegítette a gödörből a mieinket, Vojvoda hármasával pedig 14 pontra nőtt fórunk a 29. perc közepére (40-54). A felvonás 5 holland ponttal zárult, és volt egy kis szerencsénk, hogy nem 7-tel, a végén ziccert hibáztak a hazaiak, így viszont 9 ponttal vezettünk 10 perccel a vége előtt (45-54).

A záró játékrész elején Vojvoda duplája után jött Perl két újabb büntetője, majd Juhos középtávolija, 10 ponttal vezettünk (50-60). Három holland büntetőt Govens "annulált" egy hármassal, Franke kosarára pedig Vojvoda triplája érkezett, a 36. perc végén továbbra is 11 ponttal vezettünk, lényegében végig kontrolláltuk az összecsapást (55-66). Egy holland büntetőre jött újra a két magyar pontzsák, Perl egy duplával, majd Vojvoda egy 2+1-es akcióval másfél perccel a vége előtt (56-71). A végjátékban sem volt kérdés a magyar férfi válogatott győzelme, ahogy az egész találkozó során irányította a játék menetét Ivkovics Sztojan együttese. Franke és Vojvoda váltottak még triplákat, így végül 15 ponttal, 74-59-re győztünk.

A mieink ezzel 4-3-mal állnak a világbajnoki selejtezők J csoportjában, míg Hollandia 3-4-gyel.