Pécsett is győzött, 2-0-ra vezet a Körmend

Thames és Csorvási szenzációsan játszott, a PVSK Budimir nélkül is nagyot küzdött.

Magyar férfi NBI/A, rájátszás, elődöntő második mérkőzés
Pécsi VSK-VEOLIA - Egis Körmend 77-83 (21-14, 18-26, 18-23, 20-20)

PVSK: Pongó 15/9, Antóni 8/6, Taylor 16, Csirics 11/6, Horti 13.
cserék: Bíró L. -, Demeter 4, Wright 10.

Körmend: Németh Á. -, Price 5/3, Bradford 7/3, Ferencz 12/9, Hammonds 20/9.
cserék: Thames 13/3, Csorvási 26.

A mérkőzés statisztikája ezen a linken megtekinthető!

A vendégek legutóbb 1-0-s előnybe kerültek a párharcban, viszont elvesztették Mario Delast, ezúttal a center nélkül kellett pályára lépniük Pécsett, de a hazaiaknak is votl egy legalább ilyen fontos hiányzójuk, Veljko Budimir ugyanis nem tudott ott lenni a parketten - az ő helyén Antóni Csanád kezdett. A fiatal dobógép pedig azonnal élt is a lehetőséggel, pillanatok alatt bevert két triplát is és az ő vezetésével 11-4-re meglépett a PVSK: a hazaiak játéka folyékony volt és ültek is a dobásaik, míg a vendégek akkor sem nagyon tudtak betalálni, amikor szépen megjáratták a labdát. A Körmend aztán a padról érkező Csorvásival "válaszolt", aki pillanatok alatt 3/3 dobást küldött a gyűrűbe, de ez nem jelentett igazi megoldást, az első negyedet a pontosabban dobó, több lábon álló Pécs nyerte 21-14-re, míg a vasiak a 0/7 triplájukat okolhatták a hátrányukért. Csorvási aztán a második játékrészben is nagyon élt, de ő önmagában egyszerűen nem volt elég, Taylorék nagyon határozottan védekeztek a körmendi periméter-játékosokon, elöl pedig továbbra is nagyon sok játékosra számíthattak, gyakorlatilag minden pályára lépő hozzá tudott tenni, így őrizték az előnyüket - Matthias Zollner 29-21-nél elégelte meg mindezt és intette magához övéit. Ez pedig összességében bejött: beesett az első, a második, majd a harmadik körmendi tripla, jöttek a kiharcolt faultok, a büntetők és a negyedből hátralévő időt 19-10-re megnyerte a vendégcsapat, Thames büntetőivel a félidő utolsó másodperceiben átvette a vezetést a gárda - közeledtek egymáshoz a dobószázalékok, a PVSK gépezete lelassult és ezekben a percekben egyedül Taylor jelentett komolyabb veszélyt. Ő 11 ponttal zárta ezt a félidőt, de a túloldalon Csorvási 7/8 jó dobással 16-ig jutott, a faultokat tekintve pedig Pongó és Price járt már három-háromnál.

A fordulás után aztán már kézben tudta tartani a dolgokat az MTE, Thames szenzációsan játszott, mindig jó helyre tolta a labdát, nagyon keveset hibázott, remekül ismerte fel a mismatch-eket és meg is oldotta a helyzeteket - ő adott ritmust a vendégcsapatnak, a befejezéseknél pedig Csorvási és Hammonds is nagyon élt, az ő vezetésükkel őrizték az előnyüket. Csirke Ferenc próbálkozott igazi magasember nélküli alacsony szerkezettel (Pongó-Antóni-Taylor-Demeter-Csirics), de ez sem bizonyult nyerő megoldásnak, a záró etap 57-63-as állással vette kezdetét és bár természetesen el nem dőlt a meccs, kontrollálta az eseményeket a Zollner-legénység. Szűk hét perccel a vége előtt Bradfordnak volt egy nagyon fontos hármasa, majd Ferencznek is beesett egy, de a Pécs ebben az időszakban még egyszer felszívta magát, Csiricsnek volt két nagy dobása, majd Pongónak egy triplája, sőt, Hortinak egy 2+1-e, úgyhogy az utolsó két percen belül 77-77 állt az eredményjelzőn. Egy perccel az órán aztán Thames bevert egy könyörtelen visszalépős triplát (előtte Taylor hibázott tempót a vezetésért), ez pedig döntőnek bizonyult, az időkérés után Csirics dobása kimaradt, Hammonds betalált, úgyhogy győzött a Körmend - Csorvási (26 pont, 12/14 mezőnyből) és Thames (13 pont, 6 lepattanó, 10 gólpassz) is parádésan játszott, de a 20 pontos Hammonds is kiemelendő, az MTE pedig ezzel a sikerrel karnyújtásnyira került a döntőtől.

fotó: hunbasket.hu