Simán győzött az Alba a Szolnok ellen

A második félidőben uralta a listavezető elleni rangadót a Fehérvár, 84-67-re győzött, de eldőlt, hogy a harmadik helyről kezdheti a rájátszást.

Magyar férfi A csoport, középszakasz, felsőház, 9. forduló
Alba Fehérvár (23-11) - Szolnoki Olaj KK (27-6) 84-67 (25-21, 16-16, 22-17, 21-13)

Alba: Hill 23/6, Simpson 5/3, Harris 5/3, Lóránt 14/3, Keller Á. 9/3.
Csere: Mohammed 13/3, Horton 9, Keller I. -, Filipovity 3/3, Kovács Á. 3.

Szolnok: Perry 16/3, Kovács P. 5/3, Vojvoda 11/3, Ford 11/3, Andric 6.
Csere: Browning 6/6, Tóth 9, Rudner 3/3.

A meccs teljes statisztikáját ezen a linken eléritek!

A hazaiaknál Sir'Dominic Pointer maradt ki ezúttal, míg a vendégeknél Sztrahinja Milosevics és Polyák László is hiányzott.

A szolnokiak kezdtek jobban, Andric, Perry és Kovács Péter kosaraival 9-2-re vezettek a harmadik percben, sőt, Ford duplája és triplája után kereken 10 pont volt a távolság négy perc játék után (4-14). Az Alba aztán a negyed második felében bő két perc alatt futott egy 14-2-es szakaszt, itt átvette a vezetést, és ennek köszönhetően 4 pontos előnye volt 10 perc játékot követően (25-21). Elég lassan indultak be a csapatok a második felvonásban, de a székesfehérváriak tovább növelték fórjukat a 14. percre (31-23). Büntetőkkel kapaszkodott a kupagyőztes, egészen 2 pontra csökkentette lemaradását, Perry hármasával pedig látótávolságon belül maradtak a vendégek a nagyszünetre is (41-37).

Fordulás után is tartotta magát a Szolnok, a 24. percben, Vojvoda triplája után megint csak két pont volt a differencia (46-44), ám ezt követően jött előbb Mohammed duplája, majd a megállíthatatlan Hill, aki három támadásból 8 pontot szerzett, és ezzel a 10-0-s szakasszal meglépett a címvédő a harmadik negyed felére (56-44). Perry révén innen még visszajött 4 pontra az Olaj (58-54), ám a felvonás vége Mohammed és Kovács Ákos kosaraival a vendéglátóé volt (63-54). A negyedik negyed elején Browning triplát dobott, de a játékrész első 5 percében ez volt az egyetlen szolnoki kosár - egy újabb 11-0-s rohammal 17 pontosra nőtt Dzunics Braniszlav alakulatának fórja, a 35. perc végére eldőlt az összecsapás (74-57). A Szolnok még próbált kozmetikázni a végén, de ez a 17 pont maradt a végére is, 84-67-re győzött a Fehérvár.

A Falco győzelme viszont azt is jelenti, hogy ettől a sikertől függetlenül az Alba harmadikként végez a középszakaszban, ebből a pozícióból várhatja a rájátszást.