Száz fölött szórt a TF-nek a Sopron

Egy második negyedbéli megingást leszámítva végig kézben tartotta a mérkőzést a 29 pontos Gordon vezette Sabáli-legénység.

Magyar férfi NBI/A, alapszakasz, 23. forduló
Sopron KC - Serco - TF-BP 108-83 (31-15, 17-25, 26-15, 34-28)

Sopron: Warner 7, Lemar 20/3, Wiggins 6, Takács 6/6, Gordon 29.
Csere: Supola 7, Fuller 25/9, Dénes 1, Buzsáki -, Molnár M. 5/3, Werner 2.

TF: Krnjajski 4, Szobi 3/3, Clark 18, McLane 9, Bergstedt 12.
Csere: Rikalo 21/12, Buzás 8/6, Filipovic 2, Beák 6/6, Meleg 3/3.

A mérkőzés statisztikája ezen a linken megtekinthető!

A 9 győzelme mellett 13 vereséget számláló, a bajnokság 12. helyén álló Sopron KC a 2-20-as mérleggel sereghajtó TF-et fogadta a férfi A csoport 23. fordulójában. Az odavágón szűk, 92-87-es soproni siker született, azóta azonban több változás is történt a két csapat játékosállományában, nehéz volt tehát megjósolni a mérkőzés kimenetelét.

Gordon és McLane kosráváltásával indult a derbi, de a Sopron többi amerikaija is jól kapta el a rajtot - csakhamar 10-2-es hazai előnyt mutatott az erdeményjelző. Clark dupláival zárkózott az újonc, de egy újabb 8-0-s etappal már kétszámjegyűre hízott a remekül kezdő házigazda fórja (18-6). Clark mellett Rikalo próbálta meg felvenni a lépést a fehér-kekekkel, de Fuller is megérkezett a mérkőzésbe, két triplát is értékesítve - magabiztos játékkal nyerte az első felvonást az SKC (31-15).

Beák, Rikalo és Buzás trojkáival tízen belülre jött a TF a második negyed elején, a hazaiak elvétve találtak be ebben az időszakban. Gordon és Leamr igyekeztek tartani a különbséget, de Rikalo két újabb hármast pörkölt be, 35-29-re, majd 42-38-ra is felhozva a fővárosiakat. Wiggins és Gordon révén visszaállt a 10 pontos soproni vezetés, a félidőt azonban Krnjajski ziccere zárta (48-40).

A fordulás után Bergstedté volt az első kosár, Clark találatával 51-46-ig jöttek fel a budapestiek. Fuller, Gordon és Lemar vezérletével 9-2-es etapot futott a Sabáli-legénység, innen pedig állandósullt a 10 pont körüli hazai vezetés (60-48). A végig aktív Fuller, valamint Lemar még erre is rátett egy lapáttal, a harmadik negyed végén már csaknem hússzal ment a Sopron (74-55).

Bár jól küzdött Ales Pipan legénysége, a Clark - Bergstedt - Rikalo trió - mint már annyiszor a bajnokság során - most is kevésnek bizonyult a több lábon álló ellenfélel szemben. Fuller közelijével átlépte a húszat a differencia, a végére pedig csak a különbség maradt az egyetlen nyitott kérdés - hárman is elérték a 20 pontot hazai oldalon, Werner közelijével pedig a 100 pontot is megdobta az SKC. Megérdemelt hazai siker született, a TF az elpuskázott első negyedet követően futott az eredmény után, és bár többször is közel került ellenfeléhez, a végére elfáradt az üldözésben.