Szoros csatában győzte le a címvédőt a PVSK

Az első három negyedben nagy futásokat mutattak be a csapatok, majd a záró etap végén a pécsiek voltak pontosabbak - Taylor 26-ot szórt.

Magyar férfi NBI/A, alapszakasz, 22. forduló
Pécsi VSK-VEOLIA - Szolnoki Olaj KK  83-78 (18-18, 15-17, 29-26, 21-17)

PVSK: Pongó 10, Taylor 26/6, Budimir 14/6, Csirics 17/3, Horti 6.
Csere: Demeter 4, Wright 6, Bíró L. .

Olaj: Rowsey 9/9, Vojvoda 20, Benke 4, N. Milosevic 17/3, Andric 8.
Csere: Malesevic 11, Tóth Á. 6, Rudner 3/3.

A mérkőzés statisztikája ezen a linken megtekinthető!

A 10-11-es mérleggel a tabella 9. helyén álló PVSK a 18-3-mal listavezető Szolnoki Olaj csapatát fogadta a férfi NB I/A 22. fordulójában. A felek első ütközetét a Tisza-partiak nyerték 104-75-re, de a 29 pontos előnyből 19-et az utolsó negyedben "tettek közé" az elfáradó pécsiekkel szemben.

Villámrajtot vett az Olaj, alig 2 perc elteltével 0-10 állt az eredményjelzőn - magához tért azonban a pécsi együttes, ők egy 11-0-t repesztettek nagyjából ugyanennyi idő alatt. Taylor még egy 2+1-es akciót is hozzátett a baranyai futáshoz, mielőtt Tóth Ádám egy közeli kosárral véget vetett volna annak - kezdtek "lenyugodni" a csapatok (16-12). A nagy nyugalomba több eladott labda is belezavart mindkét oldalon, a kezdeti kosáreső után elvétve találtak be a játékosok - végül Rowsey triplája zárta a "hullámvasút" első negyedet (18-18).

Budimir vezérletével egy 7-0-s futással - mi mással - kezdte a második felvonást a hazai gárda. Természetesen nem maradt el a címvédő válasza, Vojvoda kosarával csakhamar egyenlített az Olaj - 25-18 után 15-2-t csinált a Szolnok (27-33). Megint jött a baranyai válasz a "futások meccsén", egy 6-1-es etappal egy pontra jöttek fel Csirke Ferenc tanítványai - Dragan Alkeszics hívta magához játékosait, hogy rendet tegyen a fejekben. Az első játékrészt lemásolva itt is visszavettek a csapatok az utolsó percekre, így nagyszünetre szűk Tisza-parti vezetéssel fordultak a felek (33-35).

A fordulás után meglepő módon kosárra kosár volt a válasz, mintha másik meccset néznénk - maradt a szoros eredmény (41-41). De még mielőtt nagyon megzavarodtak volna a baranyai drukkerek, hogy véletlenül másik rendezvényre mentek be a nagyszünet után, gyorsan ment egy 7-0-t az Olaj - visszatértünk a rendes kerékvágásba. 41-50-ről Taylor triplájával 52-52-t csinált a PVSK, ezúúttal tehát az ő "körük" következett, melőtt visszaállt volna az adok-kapok. Kintről egyébként nem céloztak jól a csapatok, egyaránt 25% volt a mutatójuk (4/16 ill. 3/12) - a negyedet végül három ponttal nyerte Csirke Ferenc gárdája, így eggyel vezetett a záró felvonás előtt (62-61).

A negyedik negyed (végre) kiegyenlített játékkal indult, 66-65-nél Rudner vágott be egy trojkát. Az ex-szolnoki Ryan Wright zsákolta vissza Ciric kihagyott ziccerét, az első három negyed "futkározását" követően most nem eresztették egymás kezét a csapatok, izgalmas végjátékra volt kilátás (72-70). Az utolsó kettő percen belül jártunk már, Vojvoda és Budimir kosárváltásával tartotta magát a szűk pécsi fór. Több kihagyott dobást követően a pazarul játszó Taylor szórt be egy sarokhármast, alig fél perce maradt az Olajnak (79-74). Nemanja Milosevic pöcizett vissza egy támadópattanót, de az ilyenkor szokásos büntetőpárbajt higgadtan menedzselték le a hazaiak - az első három negyed kiegyensúlyozatlan játékát követően a végjátékot jobban bírták, mint a címvédő, így szoros, de megérdemelt győzelmet arattak.