Utolsó másodperces triplával nyerte az Olaj a döntő nyitányát

Roko Badzim palánkos hármasa döntött a Szolnok javára, de nagyon közel volt ahhoz a Falco, hogy elcsenje a pályaelőnyt.

fotó: olajofficial.hu

Magyar férfi NBI/A., rájátszás, döntő, 1. mérkőzés:

Szolnoki Olajbányász - Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 80-77 (27-19, 10-16, 24-21, 19-21)

Badzim, Cakarun és a triplák döntöttek, de a koncentráción javítania kell a Szolnoknak. A hazaiak azonnal nekiestek ellenfelüknek, az első percekben a gyorsindításokból éltek, majd lassan felállt védelem ellen is működött a játékuk, tíz pont körüli előnyt harcoltak ki - Badzim már ekkor dobott nagyon nehéz hármast, de Gibson és Pongó is betalált, érezhető volt, hogy kintről ma rendben lesznek. A szépen alakuló meccsbe azonban belerondított Perl Zoltán érkezése, aki azonnal faultokat harcolt ki, kosarakat szerzett, vele gyakorlatilag egész meccsen nem sok mindent tudtak kezdeni. A második negyed elején pillanatok alatt elvesztették a fonalat védekezésben, emiatt elkezdtek hiányozni a könnyű kosarak, a Falco pedig visszajött egál környékére. A negyed derekán Taiwo kavarta meg az állóvizet, aki támadásban ugyan nem, de védekezésben hatékonyan dolgozott, de ellépni itt sem tudott az Olaj. A nagyszünetet követően aztán erősen hullámzóvá vált az összecsapás: jól kezdett az Szolnok aztán buta hibákat követtek el, amiből fordított Falco, utána Badzim pörgött fel, de megint jöttek az eladott labdák, majd a negyed végén a Pongó-Warner páros révén megint ők kerültek felülre. A zárónegyed elején Benke Szilád állította nehéz feladat elé a Szolnokot, ekkor Cakarun lépett elő, de 71-66 után ismét lelassult a támadójáték, 71-72-re fordítottak a vendégek. Az utolsó másfél percben úgy tűnt, hogy eldöntik a meccset, de újra jött 2-3 figyelmetlenség, így Badzim hősies hármasára volt szükség, hogy megőrízzék a pályaelőnyt. Az Olajnak mindenképp jobban kell figyelnie, mert a Falco kíméletlenül kihasználja a hibákat, és legközelebb a másik irányba is billenhet a szerencse.

Perl, Benke és Váradi remekelt, de a légiósoktól több kell. A Falco játéka az első félidőben arról szólt, hogy előbb Benke, majd Perl cipelte a hátán a csapatot, a többiek pedig próbáltak velük lépést tartani. Amikor ez sikerült, például a második negyed elején, amikor Anderson két hármast vágott be, nagyszerűen pörgött a csapat, amikor viszont nem, akkor maradt a birkózás. A vendégeknél Perl ezt parádésan csinálta, sorra harcolta ki a faultokat (végül tízig jutott), kosarakat is nagyon okosan dobálta és a gyorsindításokban is jeleskedett. Bruinsma próbált felnőni mellé, ő kilenc faultot harcolt ki, de kevés kivételtől eltekintve ebből nem nagyon születtek pontok, ráérzett a hazai védekezés, hogy hol és mikor kell faultolni. Amikor viszont sem Anderson, sem Bruinsma nem tett hozzá, rögtön bajba került a Falco, Anderson a két hármasát leszáímtva nem jelentett veszélyt, Barac pedig szinte gyűrűre sem tudott nézni, ezt pedig kihasználta a Szolnok. Ebből is adódott a hullámzó játék, így a második összecsapáson Bruinsmának és Baracnak is eredményesebbnek kell lennie, mert Perl, Váradi, Benke és Keller is remek százalékokkal dobott, de nekik sem jöhet mindig össze. Fontos kiemelni, hogy a vendégek hét fős rotációval dolgoztak, míg az Olaj 11 játékost forgatott, ez még fontos faktorrá válhat, pláne ha ilyen magas hőfokú és fárasztó marad a párharc.

Az Olaj legjobb dobói: Badzim 21/15, Cakarun 18, Warner 14/6.
A Falco legjobb dobói: Perl 27, Benke 17/9, Váradi 11/3.

A három győzelemig tartó párharc állása: 1-0 a Szolnok javára.