Zalaegerszegen is nyerni tudott a Kaposvár

Az utolsó negyedben már húsz ponttal is vezettek Hendleinék, bár a végét szorossá tudták tenni a zalaiak.

Magyar férfi NBI/A, alapszakasz, 20. forduló
Zalakerámia ZTE KK - Kaposvári KK 85-96 (33-36, 14-26, 13-13, 25-21)

ZTE: Ware 26/18, Thompson 23/6, Green 13/3, Szabó Zs. 8, Agafonov 11.
cserék: Doktor -, Gulyás -, Durázi 4.

Kaposvár: Ubilla 19/9, Johnson 28/12, Markovics 9/3, Hendlein 17/3, Spica 8.
cserék: Halász 2, Baki -, Pustahvar 9/3, Harazin 4.

A mérkőzés statisztikája ezen a linken megtekinthető!

A fehérmezes zalaiak kezdték jobban a találkozót, Ware eléggé bekezdett az első percekben, sőt, még Markovics önkosara is a hazaiaknak segített, úgyhogy 14-9-re meglépett Bencze Tamás alakulata - Ware-nek négy és fél perc kellett a tíz ponthoz, de összességében egyik fél sem a kemény védekezéssel tűnt ki. 25-18 után már azért kényelmesebb helyzetbe került az Egerszeg, de a KKK az ex-ZTE-s Ubilla vezetésével reagálni tudott és egészen extra dobóformát bemutatva repesztett egy 12-0-t, ez pedig elég volt ahhoz, hogy a minden védekezést nélkülöző első negyedet 36-33-ra megnyerje - a hazaiaknál a Thompson-Ware-Green trió szerzett a 33-ból 27-et, míg a vendégeknél a 11 egységnél járó Hendleint lehetett kiemelni. A második negyed elején Thompson beütötte a harmadik faultját és le kellett ülnie, a Kaposvár pedig olyan lendületbe jött, amit Bencze Tamás időkérése sem tudott megtörni: 12-2-vel nyitottak a vendégek és 13 pontos előnyt építettek fel. Itt próbáltak változtatni a zalaiak, de a KKK továbbra is parádésan tüzelt kintről, úgyhogy 57-39-nél már 19 volt közte és bár innen még közelebb jött (47-62) a ZTE a szünetig, a hazai nézők joggal voltak elégedetlenek Szabóék védekezésével.

A fordulás után próbált azonnal "odacsapni" a ZTE, de pontatlanok voltak Ware-ék dobásai, sorra hibázták el a támadásokat és itt csak a Kaposváron múlt, hogy nem dőlt el a meccs - kicsit visszavettek Hendleinék is, csökkent a koncentrációjuk, úgyhogy az Egerszegnek volt ideje "észhez térni". Ez pedig meg is történt, egy-két jó játék, jó védekezés visszaadta a hazaiak önbizalmát és visszajöttek tíz pontra, úgyhogy már Fekete Ádámnak kellett időt kérnie, hogy felrázza meglehetősen leeresztő és pontatlanná váló csapatát. Ez félig-meddig sikerült és 60-75-ről, 15 pontos távolságról indult a záró etap, de Spica és Thompson nélkül, mindketten négy személyi hiba miatt ültek le a kispadra. 61-81-nél, Pustahvar kosara után aztán meglett a közte húsz, de itt sem volt még vége, sőt: két triplával és egy középtávolival újra rohamozott az Egerszeg és ismét látótávolságon belülre zárkózott a gárda. Mi az, hogy,  újabb két "bombával" a közte húszból hirtelen abszolút nyílt meccs lett, a teljesen leeresztő Kaposvár hibát hibára halmozott és három perccel a vége előtt már csak öt (!) pont volt a távolság. Itt azonban visszatért Johnson, bemutatott két labdaszerzés, dobott egy duplát, majd Pustahvar is megfejelte ezt egy saroktriplával, amellyel eldöntötte a derbit. Hiába a nagy hajrá zalai részről, a 60%-kal dobó és a lepattanózást 36-24-e megnyerő KKK végül oda-vissza legyőzte a Bencze-legénységet és második idegenbeli sikerével tovább kapaszkodik a középházat jelentő helyezések felé.

fotó: hunbasket.hu