A Falco megint simán nyert, győzött a Körmend is

A magyar bajnok ezúttal 28 pontos győzelmet aratott, vasi riválisa szorosabb mérkőzést játszott - a Szedeák a román bajnok otthonában szenvedett vereséget.

Három felkészülési találkozót játszottak a férfi A csoportos csapatok a tegnapi nap során.

CSM CSU Oradea (román) - Naturtex-SZTE-Szedeák 71-56 (19-14, 14-15, 21-11, 17-16)

Szedeák: Miliszavljevics 10/9, Wirth 3/3, Balmazovics 2, Krapic 6, Asbury 9. Csere: Vágvölgyi 5/3, Balogh, Olasz 11, Mayer, Kerpel-Fronius B. 10/6, Polányi.

Kiegyenlített első félidő után a harmadik negyed volt a döntő a román bajnok javára, amely a Falco elleni Bl-selejtezőre készül.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely – GTK Gliwice (lengyel) 98–70 (22–26, 29–14, 24–19, 23–11)

Falco: Váradi 12/6, Perl 15/3, Benke 4, Filipovity 9, Lake 8. Csere: Hooker 22/15, Bíró 12/6, Marko Krivacsevics 8/3, Reddic 8, Verasztó.

GTK: Mondy 18/12, Tabb 12/3, Radwanski 4, Mijovics 5, Furstinger 10. Csere: Slupinski 10, Henson 5/3, Szlachetka 4, Diduszko 2, Chodukiewicz, Halas.

Ezúttal is zárt kapus volt a Falco felkészülési találkozója, a pontdobókat a lengyelek hozták nyilvánosságra.

A mérkőzés első negyede nagyon feszülten alakult, ekkor még a vendég lengyelek vezettek (akik pénteken a Körmend ellen győztek), ám ezt követően egyértelműen jobban játszott a magyar bajnok, amely a félidőben 11, a harmadik negyed után pedig 16 ponttal vezetett. A végére még tovább nőtt a különbség, második edzőmeccsét is nagyon simán nyerte a Falco. Hosszabb összefoglalót a klub hivatalos honlapján olvashattok, és ugyanitt fotógalériát is találtok az összecsapásról.

Egis Körmend - Helios Domzale (szlovén) 78-75 (15-17, 26-19, 25-18, 12-21)

Körmend: Kastrati 14/6, Oroszi 4, Ferencz 6/3, Varnado 23/6, Taylor 11. Csere: Howard 15/9, Filipovic 4, Kiss B. -, Martinez -, Durázi 1.

A Falco pénteki ellenfele, a tavalyi szlovén elődöntős Helios ellen játszott tegnap a Körmend, és bár 15 percig a vendégek vezettek, ezt követően gyakorlatilag végig a vasiaknál volt az előny, akik végül 3 ponttal diadalmaskodtak is. A hazaiaknál már játszott Franklin Howard, aki próbajátékon bizonyíthat Matthias Zollnernek - 15/9-et rakott a közösbe, Jordon Varnado mögött a második legjobb volt VAL és pontszám alapján is. A meccs teljes statisztikáját az Egis Körmend facebook-oldalán tanulmányozhatjátok!