A Pécs nyerte a MATRO-PVSK Kupát, újabb sima Falco-siker

A hazaiak körömrágós döntőben verték az OSE-t, a harmadik a JKSE-t legyőző Szeged lett - a bajnok könnyed győzelemmel kezdte a Horváth Zoltán Emléktornát.

X. Horváth Zoltán Emléktorna, Elődöntő
Falco-Vulcano Energia KC Szombathely – MBK Rieker COM-therm Komarno 95-69 (27-11, 28-15, 23-19, 17-24)

Falco: Hooker 11, Perl 12/3, Filipovity 21/9, Krivacsevics 10/3, Reddic 6. Csere: Benke 12/3, Washington 13/9, Lake 10, Bíró -, Sövegjártó -, Verasztó.

A hazaiak gyakorlatilag egy pillanatig sem hagyták kibontakozni a vendégeket, 12-3-mal kezdték a mérkőzést - egy negyed után 16, a félidőben 29 ponttal álltak jobban ellenfelüknél. A szlovákok a második félidőben is csak kiegyenlítetté tudták tenni a játékot, de annak ellenére, hogy az utolsó felvonás az övék volt, újabb nagyon könnyed győzelmet aratott a magyar bajnok. Hosszabb összefoglalót és képgalériát a csapat hivatalos honlapján találtok!

MATRO-PVSK Férfi Kosárlabda Kupa, Bronzmeccs
Jászberényi KSE – Naturtex-SZTE-Szedeák 71-77 (17-29, 24-8, 17-24, 13-16)

Jászberény: Reed 19, Marquez, Mészáros 7/3, Nemanja 8/6, Pantelic 15. Csere: Ricmond 5/3, Buzás, Brbaklic 17, Ricmond 5/3, Szigedi, Lajsz.

Naturtex-SZTE-Szedeák: Miliszavljevics 21/12, Wirth, Krapic 20/6, Balmazovics 13/3, Asbury 17. Csere: Kerpel-Fronius B. 2, Kerpel-Fronius G. 2, Vágvölgyi 2, Balog, Olasz, Mayer, Polányi.

Az első félidő még rettenetesen hullámzó játékot hozott, amiből összességében 4 ponttal jobban jött ki a Jászberény, a fordulás után viszont a szegediek akarata érvényesült. Andjelko Mandics csapata a záró 10 perc előtt 3 ponttal vezetett, a végére pedig megduplázta ezt, így megszerezte a pécsi felkészülési torna harmadik helyét.

MATRO-PVSK Férfi Kosárlabda Kupa, Döntő
Pécsi VSK-VEOLIA - OSE Lions 72-70 (15-10, 11-23, 21-14, 25-23)

PVSK-VEOLIA: Pongó 11/6, Smith 12, Diggs 14/3, Csirics 11, Aiken 9. Csere: Ruják 5/3, Budimir 6, Horti 4, Dragasevics.

OSE Lions: Washington 6/3, Remy 23/9, Rizvics 8/3, Zsíros 3/3, Bozsovics 16/9. Csere: Illés 4, Anda 2, Garamvölgyi 4, Demeter 2, Mohácsi 2.

A döntőben az első, pontszegényebb negyed után Bozsovics vezetésével beindult az OSE, a félidőre 7 pontos előnyt alakított ki magának az élvonalba idén nyáron visszajutó oroszlányi együttes. A fordulás után a Pécs visszavette a vezetést, de Remy révén tartotta magát a vendég gárda. A végjáték is rendkívül szoros volt, bármelyik oldalra eldőlhetett volna a meccs, ám végül két ponttal a házigazda húzta be a MATRO-PVSK Kupát. Részletesebb összefoglalót és képgalériát a pécsi klub hivatalos honlapján találtok!