Az ASE nyerte a VII. Morgen Ferdinánd Emléktornát

A bronzot a több hiányzóval felálló Kaposvár szerezte meg - a ZTE kiütéses sikert aratott, a Sopron nagyot küzdött, de kikapott a Lévától a Göcsej Kupán.

VII. Morgen Ferdinánd Emléktora

Bronzmeccs

Kaposvári KK – BC Brno (cseh) 74–67 (21–17, 17–21, 17–18, 19–11)

Kaposvári KK: Davis 30/3, Norfleet 11/6, Baki 2, Bogdán 2, Dramicsanyin 16/3. Csere: Krnjajski 8, Ponjavics 5/3.

BC Brno: Korner 12/3, Kereselidze 5/3, Nehyba 3, Novotny 9/9, Jokl 7. Csere: Herman 6, Farsky 9/6, Stegbauer 16/6, Szarowski -.

A paksi torna bronzmérkőzésén az orrtörés miatt hiányzó Hendleint, illetve a gyomorrontás miatt a játékot nem vállaló Lalic nélkül lépett pályára a Kaposvár. Ennek ellenére Davis vezetésével vezettek a kaposváriak, a félidő végén egyenlített a Brno. A fordulás után kiegyenlített volt a játék, a mérkőzés az utolsó 5 percben dőlt el, méghozzá a magyar együttes számára.

Döntő

Atomerőmű SE – KTE-Duna Aszfalt 81-71 (22-26, 21-7, 21-20, 17-18)

ASE: Evans 20/6, Early 10/3, Harris 2, Coleman 19/6, Lóránt 19. Csere: Kovács 7, Kalmár 2, Pajor -, Kis -, Valerio -, Szalai 2.

KTE: Wittmann 10/6, Vukcsevics 12/9, Djeraszimovics 13/6, Djuraszovics 16/6, Karahodzsics 8. Csere: Lewis -, Révész 6, Molnár 2, Kucsera 4, Fülöp -.

A VII. Morgen Ferdinánd Emléktorna döntőjében jobban kezdett a KTE, ám a hazai együttes a második negyedben fordítani tudott, 10 ponttal vezetett a félidőben. A fordulás után volt, hogy visszajött hat pontra a kecskeméti alakulat, de ennél közelebb nem tudott kerülni, így a házigazda nyerte a tornát.

50. Göcsej Kupa

3. nap

Levicki Patrioti (szlovák) – SKC 87-74 (27-25, 18-20, 25-19, 17-10)

SKC: Pitts 23/9, Johnson 4, Takács 6/6, Rivers 19/6, Carter 14. Csere: Supola 6, Werner 2, Élő, Fazekas, Buzsáki, Schöll.

A Sopron jól kezdett, az első félidőben kiegyenlített volt a játék, és igaz volt ez a fordulás után is 5 percig. Ekkor fordított a Léva, amely 30 perc után 6 ponttal vezetett, a végén pedig 13 ponttal diadalmaskodott.

Zalakerámia ZTE KK - BSC Raiffeisen Fürstenfeld Panthers (osztrák) 107-59 (27-17, 18-17, 32-13, 30-12)

ZTE: Doktor 8/6, Johnson 20/6, Williams 23/12, Djurics 21/6, Agafonov 12. Csere: Farkas 4, Gulyás 9, Simó 6, Kovács 4.

Fürstenfeld: Hajder 7/3, Kouadio 13, Skrobo 10, Sakanoko 2, Simon 17/6. csere: Harun 2, Reinelt 2, Kavalek 6.

Az 50. Göcsej Kupa házigazdája az első félidő után még csak 11 ponttal állt jobban, de a fordulást követően nem volt egy súlycsoportban a két gárda, és végül közel 50 pont volt a két együttes között. A ZTE ezzel második, a Sopron pedig harmadik lett a tornán - a Léva nyert, a Fürstenfeld lett a negyedik. A meccsről képeket és hosszabb összefoglalót a ZTE hivatalos honlapján találtok!

A Recska László-különdíjat, s ezzel az MVP-nek járó ajándékot Dirk Williams kapta (Zalakerámia ZTE KK), a torna legjobb játékosa Reggie Johnson lett (Zalakerámia ZTE KK), míg a Polster Péter-különdíjat, ami a legjobb centernek ítélnek oda Eric Jordan Carter, a Sopron játékosa érdemelte ki.