Értékes JKSE-győzelem Egerszegen

Idén, főleg az új rendszernek is köszönhetően, óriási harc lesz a kiesés elkerüléséért a honi élvonalban, ékes bizonyíték erre a zalaiak és a berényiek mai összecsapása is, melyen a mindössze egy győzelemmel szerénykedő ZTE igyekezett visszavágni az első körben őt legyőző újoncnak, a fedélzeten egy új légióssal, Chris Grimm-el. Az első negyed Gáspár triplájával vette kezdetét, a vendégeknél pedig az újdonsült pontkirály, Kyle Austin tartotta a frontot. Viszont a játékrész közepén egyre inkább leszakadni látszott a JKSE, Perine triplája már kétszámjegyű hazai fórt eredményezett a 8. percben, majd Tóth Gergő kettese után már 23 - 9 volt az állás. A vendéglátók utolsó találatát ebben a szakaszban éppen az új fiú, Grimm jegyezte.

A második negyedben ott folytatta az amerikai magasember, ahol a kis szünet előtt abbahagyta, de Hodges még időben riadót fújt és középtávoli, valamint távoli tempóival fokozatosan csökkentette a Jászberény hátrányát, Austin pedig ki is egyenlített a 15. percben, onnantól gyakorlatilag egy más stílusú harc folyt a pályán, a félidő végéig nem engedték megszökni egymást a felek, de a JKSE nehezen lendült át a holtponton, ám pillanatokkal a nagyszünet előtt megvolt az első vendég vezetés is, újra Austin volt eredményes (41 - 42), majd Perine-é lett a végszó, egy egységnyivel tartott csupán előrébb féltávnál a ZTE.

A fordulás után hatalmas kosár adok-kapok volt terítéken, leginkább Horti Bálint volt elemében, őt nem tudta tartani a Tóth - Grimm páros ebben a periódusban. A játékrész derekán Austin pontjaival már volt, hogy 3-mal is vezetett a JKSE, de akkor Withworth azonnal bevert egy triplát, aztán újra fordult a kocka, Austin és Hodges találataival már 5-ös fórban volt Horváth Balázs legénysége. A korán három személyi hibáig jutó Kinter György jelenléte igencsak hiányzott a vendéglátóknál, a jászberényiek egyre inkább uralták a lepattanókért folytatott küzdelmet. Hodges és Withworth dobópárbaja zárta a harmadik játékrészt, 58 - 64-nél azért kellet küzdenie a zalaiaknak, hogy ne szakadjanak le túlzottan is.

Az utolsó játékrészt nagyon nem kezdte jól a ZTE, hét ponttal lógott meg a Berény. Withworth duplája szakította meg a 8 - 0-ás vendég rohamot, majd a rengeteg triplával próbálkozó, de kevésszer találó Kis-legénység még nagyobb kapkodásba kezdett, de ezt nem tudta megfelelően kihasználni az Austin - Hodges páros húzta JKSE. Medve Máté hármasa viszont akkorát lökött az egyébként is előrébb álló jászberényi "szekéren", hogy a JKSE végül megnyerte a mindkét gárda számára kulcsfontosságú találkozót, a Zalaegerszeg már 70 - 79 után nem tudott visszajönni a mérkőzésbe a maradék 3 percben.

A hazaiakat már nagyon hajtotta az idő, a vendégek pedig nyugodtan kosárlabdázva hozták le a végjátékot, megérdemelt sikert aratott a jelenleg csapatépítésben és tudásban is előrébb járó Jászberény. A Horti, Austin, Dramicsanin, Hodges négyesfogat óriási önbizalommal játszva összesen 80(!) pontot termelt, négy extra teljesítménnyel szemben a hazaiaknál csak a 22-őt szóró, 4 triplát értékesítő Withworth és a 23 egységig jutó Gáspár tartozott az átlagon felül kategóriába, bár Grimm is 15-öt tett a közösbe bemutatkozásképp, az ő személyében egy megbízható centert talált a ZTE, ahogy azt Kis Attila is várta, de ő sem messiásként érkezett Zalába.

Zalakerámia ZTE KK - Jászberényi KSE 88 - 96 (25-12, 18-30, 19-22, 26-32)

Zalaegerszeg, Vezette: Kapitány G. Kiss L. Márton L. (Páli dr.)

ZTE: Perine 9/3, Gáspár 23/9, Withworth 22/12, Tóth G 8/3. Kinter 2. Csere: Grimm 15, Vertetics 5/3, Baki 4.

JKSE: Hodges 22/9, Medve 5/3, Austin 22/3, Dramicsanin 18/6, Horti 18. Csere: Szögi 2, Fülöp 4, Sormaz 5/3, Helmeczi -.

Kis Attila, a Zalaegerszeg vezetőedzője a lefújás után: " Az első negyedben szerzett előnyünket a második játékrészben "eldobáltuk", megérdemelten nyert a Jászberény. Készülünk az utolsó párharcra a rájátszásban."

Horváth Balázs, a Jászberény vezetőedzője a lefújás után: "Nagyon fontos győzelmet szereztünk, ahhoz, hogy elérjük célunkat, azaz a kiesés elleni rájátszás-párharcot elkerüljük. Idegenben mindig komoly fegyvertény diadalmaskodni, Fortuna ma nem a ZTE-vel volt, amivel csak jól jártunk."

Fotó: jtv.hu