Férfi NB I B: Édes otthon - Cegléd-Újpest döntő lesz a zöld csoportban

A Honvéd és a JKSE is újra előnyben a piros csoportban.

Hazai pályán szerzett ismét előnyt a piros csoportban a Vasast fölényesen legyőző Honvéd, valamint a félidőben az NKA Pécs csapatával szemben még hátrányban lévő, de szünet után fordító Jászberény. A zöld csoportban az Újpest egy "üldözőverseny" jellegű összecsapáson harmadszor is legyőzte a Győrt, s ezzel kvalifikálta magát a csoport fináléjába, ahol az alapszakasz győztese, a Cegléd lesz az ellenfele. - olvasható a hunbasket.hu-n.

Piros csoport

Elődöntő

Budapesti Honvéd SE - Vasas Akadémia 72-50

A szünetben 6 ponttal vezető Honvéd a 23-7-re megnyert harmadik negyednek, valamint leginkább Stefan Mijovics (14/6 pont, 9 lepattanó, 3 szerzett labda), Tanoh András (11/3 pont) és Markovic Luka (11 pont, 7 lepattanó) kosarainak, no meg hatékony védekezésének köszönhetően győzte le biztosan a Vasast, s került újból előnybe a párharcban. A vendégektől ezúttal csak Radics Gerzson (14/6 pont, 4 lepattanó) jutott 10 pont fölé.

A párharc állása: 2-1 a Budapesti Honvéd SE javára.

Jászberényi KSE - NKA Pécs 81-75

A kiegyenlített első félidőt követően szünetben 3 ponttal még a Nemanja Djordjevics (19/9 pont, 9 lepattanó)-Meszlényi Róbert (19/9 pont, 4 lepattanó, 3 gólpassz)-Scherer Bálint (13/9 pont, 5 lepattanó)-Bíró Levente (10/3 pont - 12 mezőnykísérlet -, 3-3 lepattanó, eladott labda és gólpassz) kvartett vezette vendég pécsi legénység állt jobban. A hazaiak azonban a 25-17-re megnyert harmadik negyedre, valamint Velkey János (28/15 pont, 5 lepattanó), Nagy Simon (14/6 pont, 4 lepattanó, 3 gólpassz) és Rosic Uros (10 pont, 3 eladott labda) kosaraira alapozva fordítani tudtak, és újra előnyt szereztek a párharcban.

A párharc állása: 2-1 a Jászberényi KSE javára.

Zöld csoport

Elődöntő

Újpest-MT - Agrofeed Széchenyi Egyetem Győri KC 91-84

Az első negyed közepén egy 6-0-lal 7 ponttal megugrottak a hazaiak, akik 8 ponttal nyerték a nyitó szakaszt - Katona Bence (27/6 pont, 6 lepattanó, 8-8 eladott labda és gólpassz) 14 pontot szerzett az első 10 percben 24-ig jutó újpesti gárdából. A második etapban sokáig váltva estek a kosarak, szünetre 10 pont fölé nőtt a különbség. A második félidőt 8-2-vel kezdve 5 pontra felzárkóztak a Gosztola Gábor (16/3 pont, 4 lepattanó, 5 gólpassz), Hágen Tamás (15/3 pont), Geiger Bálint (11/3 pont, 7 lepattanó, 3-3 gólpassz és szerzett labda), Lógár Bence (11/3 pont, 3 gólpassz) és Kámán Bálint (11 pont, 3 eladott labda, 8 gólpassz) eredményességére építő vendégek.

Erre azonban egy 11-0-lal reagált a Katona mellett Pollák Árpád (13/6 pont), Varga Dániel (12 pont, 8 gólpassz) és Antoni Csanád (11/9 pont, 5 lepattanó) vezette, s a lepattanócsatát 44-24-re nyerő hazai együttes - a hullámzó szakasz végén egy 9-0-lal 7-re visszajöttek a győriek. A záró etapot 5-0-lal indítva 2-re csökkentette hátrányát a vendég gárda, de fordítani nem tudott. A kritikus szituációkban valaki mindig villant újpesti részről, így a Megyeri Tigrisek alakulata egy elődöntőhöz méltó, színvonalas találkozón, harmadszor is legyőzve ellenfelét jutott a döntőbe.

A párharc végeredménye: 3-0 az Újpest-MT javára.

Fotó, slide: hunbasket.hu