Hanga: kezdőség, 19 VAL, győzelem

Hanga Ádám kezdőként kapott szerepet az EuroChallenge sorozatban is érdekelt Fuenlabrada gárdája ellen és ha már ilyen lehetőséget adott neki edzője, akkor igyekezett meg is hálálni azt, már az első negyedben 5 pont és 6 lepattanó fűződött a nevéhez, de volt gólpassza és blokkja is a nyitójátékrész után. Összesen 26 percet volt pályán, ez alatt 19-es VAL-t hozott össze, ami a második legjobb volt csapatában és a mérkőzésen is. A végig vezető Manresa egyik leghasznosabbja volt a magyar légiós, 7 pont, 7 lepattanó, 4 gólpassz, 3 szerzett labda, 1 blokk és 1 eladott labda fűződött a nevéhez. Ami a dobómutatókat illeti, 2-ből 1 kétpontosa, 3-ból 1 triplája és 2-ből 2 büntetője volt jó Ádámnak.

A spanyol bajnokság 19. fordulójában egyik közvetlen riválisával mérkőzött meg a katalán kiscsapat, az odavágón a Manresa által már egyszer (idegenben) legyőzött Fuenlabrada viszont alaposan átalakult az utóbbi hónapokban, lényegesen erősebb gárdaként utaztak ezen a hétvégén Hangáék otthonába. Az első körben rendezett találkozón honfitársunk egyenesen brillírozott, 14 pontot szórt a madridi alakulatnak, most pedig újra kezdőként küldte őt pályára a hazaiak szakvezetője. Ádám nem tétovázott, nagyon korán elkezdte kapkodni a lepattanókat, illetve egy zsákolással mutatkozott be a játékrész közepén, ami a pontszerzést illeti. Pár perc elteltével éppen Hanga triplájával jött vissza 1 egységnyire a vendéglátó (14 - 15), onnantól pedig nem volt megállás, még egy kettest szerzett a mi fiunk, majd a játékrész végén az egyenlítés is összejött a Manresának.

A következő etapban is ott volt a parketten a magyar légiós, 13 VAL-nál tartott már ekkor, amivel magasan a mezőny legjobbja volt, szó szerint nem lehetett lecserélni ezekben a percekben. A második 10 perc egy Ádám-féle labdaszerzéssel, illetve gólpasszal kezdődött, hosszú idő után ekkor vezetett újra a katalán klub. Még egyszer vissza tudta venni az irányítást a Funelabrada, de Hanga két jó büntetőjével 21 - 20 után egészen a lefújásig a Manresáról szólt a találkozó. Honfitárunk éppen ez után kapta első pihenőjét és már csak a félidő utolsó pillanataira jött vissza. Addig a 22 pontig jutó Josh Asselin vezette vendéglátók 13 egységnyi fórra tettek szert, amit még növelni is tudtak, 18 - 2-es futást vitt véghez a piros mezes gárda, de a nagyszünet előtt még tudott faragni hátrányán a Fuenlabrada, melynek legnagyobb nevű játékosa, az ex-NBA-s Kirk Penney kisebb sérülés után visszatérve nagyon halovány performanszt hozott (5 pont, 3 eladott labda).

A második félidőt 11 pontos előnnyel kezdhette a Manresa, az első bő 6 percben Ádám is pályán volt, ez alatt 56 - 39-re lógott meg a hazai csapat, Downs, Doellman és Asselin nagyon jól játszott ekkoriban, a magyar légiós elsősorban a mezőnymunkából vette ki a részét ebben a szakaszban, semmi sem veszélyeztette a katalán győzelmet. A negyedik etap végére még újra beküldte Ponsarnau mester Hangát, egy pár gólpassz, illetve szerzett labda még erre az időszakra is maradt a tarsolyban, összességében nagyon jó és hasznos játékkal segítette győzelemhez a magyar válogatott hátvédje a Manresát.