Légiós körkép: Hangáék a szakadék széléről jöttek vissza a Partizan ellen

Jó két hetük volt a magyar játékosok csapatainak.

A Hunbasket összefogalalója:

A Real Madrid az elmúlt két hétben rengeteg mérkőzést vívott, miután négy meccs is lement az Euroliga negyeddöntőiben. A madridiak úgy állnak 2-2-re a Partizan ellen, hogy az első két találkozót hazai pályán elbukták (87-89, 80-95), de a második összecsapás végén volt egy tömegjelenet, amely miatt több játékost is eltiltották, többek között a szerb klub ászát, Kevin Puntert. A Real idegenben mindkét ütközetet megnyerte (80-82, 78-85), így szerdán hazai pályán vívhatja ki a Final Fourba jutást a Punterrel kiegészülő Partizan ellenében. Hanga Ádám az első meccsen 5 pontig jutott, a másodikon csak 6 percet játszott. Belgrádban első 3 pont és 4 lepattanó, másodikra pedig 15 pont, 2 pattanó és 3 gólpassz került a neve mellé a szokásos nagyszerű védekezés mellett.

A bajnokságban két meccset nyert a királyi gárda legutóbbi bejelentkezésünk óta. A Casademont Zaragoza ellen a vártnál talán egy kicsit szorosabb meccsen diadalmaskodtak Deckék (93-86), Hanga itt 2-2 pontot és lepattanót rakott a közösbe. Az Unicaja Malaga ellen viszont rangadót nyert a Real (102-90) - ezen a meccsen nem lépett pályára a magyar klasszis. A madridiak 25-6-tal jelenleg a harmadikok az egyaránt 26-5-tel álló Barca-Baskonia kettős mögött.

A Betis folytatja utóbbi időbe mutatott jó szereplését az ACB Ligában. A sevillai együttes gyengén kezdett a Barca ellen, aztán viszont nagyot küzdött, és tisztességesen helyt állt a listavezetővel szemben (77-85). Maronka Zsombor 8 perc alatt 5 pontig és 1 szerzett labdáig jutott. A Surne Bilbao ellen egy végig fordulatos találkozón az utolsó felvonásban fordította a maga javára a találkozót a Betis (86-78), amely így 9-22-vel a 16. helyen áll a tabellán. Maronka 14 és fél percet játszott ezen a meccsen, 2 lepattanó került a neve mellé.

A Niners Chemnitz négy összecsapást vívott két hét alatt, és kifejezetten jól teljesített: három sikert aratott a gárda a BG Göttingen (68-81), a Veolia Towers Hamburg (87-80) és vasárnap az MLP Academics Heidelberg ellen (74-81), közben pedig csak az MHP Riesen Ludwigsburgtól kapott ki (86-79), így jelenleg 16-18-cal a nyolcadik, rájátszást érő helyen található. Filipovity Márkó a Göttingen és a Hamburg ellen keveset játszott, Ludwigsburgban már 5 pontot és 3 lepattanót tudott összehozni, Heidelbergben pedig 14 pontot és 3 lepattanót ért el.

A 7Bet-Lietkabelis háromszor lépett pályára a litván élvonalban, és mindhárom alkalommal győztesen hagyta el a parkettát: sorrendben a Siauliait (80-89), a Gargzdait (65-86) és a Pieno zvaigzdést (95-90) verte a panevezysi együttes, amely így most 22-10-zel áll, és továbbra is negyedik a tabellán. Golomán György az első két mérkőzésen 4-4 pontot dobott, harmadjára pedig 7 pontig jutott.

A Rytas négy meccset is nyert az elmúlt két hét során a Nevezis-Optibet (99-93), a Wolves (102-98), a Labas Gas (86-97) és a Gargzdai ellen (91-65), így 27-6-tal ott van a listavezető Zalgiris nyomában a második helyen. Váradi Benedek egyik meccsen sem szerepelt - ahogy az azt megelőző három találkozót is kihagyta.

A Gravelines-Dunkerque két meccset vívott eben az időszakban. Előbb legyőzte a Le Portelt (79-76), méghozzá Benke Szilárd hathatós segítségével: a magyar játékos 8 pontot, 3 lepattanót és 2 szerzett labdát tudott felmutatni. A második helyen álló Boulogne-Levallois aztán soknak bizonyult a Gravelines számára (80-68), amely azonban így is a rájátszást érő nyolcadik helyen található a tabellán 16-16-os mérlegével. Benke ellenük 2 pontig, valamint 1-1 lepattanóig és gólpasszig jutott.

A Niigata Albirex is egészen jó két héten van túl. Április végén kétszer is legyőzte a Niigata a San-en NeoPhoenixet (80-98, 69-87), majd kétszer kikapott a Shinshu Brave Warriors Naganótól (62-71, 72-94), így 13-47-tel zárta az alapszakaszt a Central csoport utolsó helyén. Rosco Allen elsőre 29 ponttal, 8 lepattanóval és 4 gólpasszal (42 VAL), másodjára pedig 27 ponttal, 7 lepattanóval, illetve 2-2 gólpasszal és szerzett labdával (34 VAL) segítette győzelemre övéit. A másik két találkozón 6 pontot, 4 lepattanót és 3 gólpasszt, valamint 5 pontot, 3 lepattanót és 3 gólpasszt rakott össze.

Olaszországban az UnaHotels Reggio Emilia egy-egy meccset nyert és veszített a két hét alatt. Előbb a Banco di Sardegna Sassari verte a Reggio Emiliát (89-77), majd a Dolomiti Energia Trentino ellen tudott nyerni az UnaHotels, amely így 11-19-cel a 14. helyen található a tabellán - a Varese büntetését 11 pontra csökkentették, így ők a Reggio Emilia elé kerültek ezzel. Mikael Hopkins a Sassari ellen 4 pontot, a Trentino ellen viszont 15 pontot, 6 lepattanót és 3 gólpasszt (20 VAL) tudott elérni.

Fotó, slide: hunbasket.hu