Légiós körkép: Juhász Dorka és Valerio-Bodon Vincent nagy meccsei

Czukor Dalma jó játékkal tért vissza sérüléséből.

A Hunbasket összefoglalója

A Crvena zvezda két mérkőzést játszott a héten az Euroligában: előbb kikapott a Panathinaikosztól (76-89), ezt követően viszont legyőzte a Virtus Segafredo Bolognát (94-79). A szerb gárda továbbra is 16. a tabellán (11-20), de matematikai esélyét is elveszítette a play-inre, mivel a 10-13. helyen álló gárdák (14-17) közül a Partizan és a Valencia játszanak még egymás ellen, így a 10. pozíció már elérhetetlen a zvezda számára. Hanga Ádám először 2-2 pontot és szerzett labdát, illetve 3-3 lepattanót és gólpasszt jegyzett, másodjára pedig 3 pont, 7-7 lepattanó és gólpassz, 2 szerzett labda és 1 blokk került a neve mellé (9 VAL). A belgrádi alakulat ma játszik az ABA Ligában, és mivel a Buducnost csütörtökön kikapott, így ha a zvezda legyőzi a Mega MIS-t, akkor megnyerte az alapszakaszt.

A Básquet Girona hatalmas hajrát mutatott be az ACB Ligában a BAXI Manresa ellen, de így is kikapott egyetlen ponttal (83-84) - továbbra is 13. a gárda a táblázaton (10-16). Golomán György nem lépett pályára ezen a mérkőzésen.

A MoraBanc Andorra egyik közvetlen riválisát, a Casademont Zaragozát verte (85-80), amivel kapaszkodik a 12. Zaragozára és a Gironára (9-17). Somogyi Ádám sem volt nevezve erre a találkozóra.

A Trefl Sopot újabb sikert aratott, ezúttal az Arka Gdyniát verte (85-69) egy egészen parádés második negyedre építve, így a gárda tartja második helyét (18-7), és most már egészen biztosan ott lesz a rájátszásban. Váradi Benedek 6 pontot, 5 lepattanót és 2 gólpasszt tett a közösbe.

A Neptunas ma este lép pályára litván bajnokságban.

A Kawasaki Brave Thunders 1-1-et hozott a hétvégén a Saga Ballooners ellen (74-65, 78-87), de 25-20-as mutatójával még mindig a harmadik a Central csoportban. Rosco Allen nem volt nevezve egyik meccsre sem.

A South Bay Lakers mindkét múlt heti találkozóját elveszítette a Rio Grande Valley Vipers otthonában (129-113, 116-107), így a Los Angeles Lakers fiókcsapata visszacsúszott a 12. helyre a nyugati tabellán (16-14) - igaz, a harmadik helyen álló Rio Grande (18-12) csak két meccsel áll jobban a South Bay-nél, és négy forduló még hátra van az alapszakaszból. Valerio-Bodon Vincent egyre több lehetőséget kap: elsőre 20 perc alatt 2 lepattanó, 2 gólpassz és 1 szerzett labda voltak a mutatói, másodjára viszont 27 perc alatt 12 pont, 4 lepattanó, 2-2 gólpassz és szerzett labda, valamint 3 blokk is a neve mellé került - 20 VAL-t hozott összesen.

A Enisey megszerezte első sikerét a VTB liga szezonjának második fázisában: a CSZKA Moszkvát verte a krasznojarszki együttes (65-74), de így is maradt hatodik az első csoportban (17-15). Mikael Hopkins nem kis mértékben hozzájárult ehhez a győzelemhez: 11 pontos, 11 lepattanós dupla-duplát jegyzett 1 gólpassz mellett (16 VAL).

A hölgyekre áttérve a Beretta Famila Schio nagyon könnyedén verte az RMB Brixia Basket San Paolót (68-87), és fellépett a tabella második helyére (16-3). Juhász Dorka még magasabbra emelte a szintet: ezúttal 22 ponttal, 9 lepattanóval, 2 gólpasszal és 1 szerzett labdával (32 VAL) volt a mezőny legjobbja.

Az Oxygen Basket Roma hozta a kötelezőt a Repower Sanga Milano vendégeként (60-71), és 7-12-vel visszakapaszkodott a fővárosi együttes a 9. helyre. Czukor Dalma is visszatért, méghozzá kiváló játékkal: 16 ponttal holtversenyben a legeredményesebb volt a győztesnél, és volt még 4 lepattanója, 1 gólpassza és 2 szerzett labdája is (14 VAL).

Törökországban lezárult az alapszakasz. A CBK Mersin kikapott a Galatasaray-tól (88-99), így a hatodik helyen zárta az alapszakaszt (17-11). Kiss Virág kiváló teljesítményt nyújtott 20 ponttal, 1 lepattanóval, 5 gólpasszal és 2 szerzett labdával (17 VAL). A Mersin már el is kezdte az Ormanspor elleni negyeddöntőt, és megnyerte az első meccset (80-75), de Kiss ezen a találkozón nem lépett pályára.

Spanyolországban a Perfumerias Avenida 1-1-et hozott a héten a Lointek Gernika Bizkaia elleni sikerrel (66-56) és a Zaragoza elleni vereséggel (61-73), így visszalépett a második helyre a tabellán (22-5). Határ Bernadett a Gernika ellen 4 percet töltött a pályán, a Zaragoza ellen nem játszott.

A Flammes Carolo Basket nem tudott meglepetést okozni a második helyezett Tango Bourges Basket otthonában (89-68), így maradt a 9. helyen (7-13). Studer Ágnes 9 pontot, 1 lepattanót és 3 gólpasszt hozott össze.

Az ACS Sepsi-SIC a negyeddöntő második mérkőzését is megnyerte a CSU Olimpia Brasov vendégeként (58-99), így továbbjutott az elődöntőbe, ahol az FCC Baschet Arad lesz az ellenfele. Gereben Lívia 6 pontot, 5 lepattanót és 4 gólpasszt jegyzett.

Kérjük, hogy látogass el a Kezdő5 támogatói felületére, ahol plusz tartalmak várnak! Részletek ide kattintva!

Kép, fotók, slide: hunbasket.hu; 058sport.pl; VTB United League; Famila Basket Schio facebook