Légiós körkép: Juhász Dorkáék kiharcolták a harmadik meccset az USK Praha ellen

Wentzel Nóráék már bekerültek a lengyel bajnokság elődöntőjébe.

A Hunbasket összefoglalója:

A Crvena zvezda a héten kulcsfontosságú meccset játszott az Euroligában a Bayern München otthonában, és 74-66-ra kikapott. A szerb együttes így 10-17-tel a 16. helyen áll, és 3 győzelemre van a play-intől 7 fordulóval az alapszakasz vége előtt. Hanga Ádám 4 pontot, illetve 1-1 lepattanót, gólpasszt, blokkot és szerzett labdát jegyzett. A sereghajtó Mornar-Barsko zlato nem okozott gondot a zvezdának a hétvégén az ABA Ligában (66-102) - itt 5 forduló van még hátra az alapszakaszból, három győzelem az előnye a zvezdának az élen (18-3). Hanga mindössze 8 perc alatt is 7 ponttal, 3 lepattanóval, valamint 1-1 gólpasszal és szerzett labdával (11 VAL) segítette övéit.

A Básquet Girona egyetlen ponttal verte a hétvégén a Monbus Obradoirót a spanyol élvonalban (78-77), így most a 13. helyen található (9-14). Golomán György 4 perc alatt 1 ponttal és 2 lepattanóval végzett.

A MoraBanc Andorra papírforma-vereséget szenvedett a Real Madrid ellen, hiába nyerte 14 ponttal a második negyedet és így vezetett is a félidőben (70-89). Az andorrai együttes 8-15-tel a 14. pozíciót foglalja el a táblázaton. Somogyi Ádám másfél perc alatt 2 pontot szerzett.

A Trefl Sopot rangadót nyert a lengyel élvonalban az Arged BM Stal Otrów Wielkopolski ellen (88-76), így továbbra is második a tabellán (15-6). Váradi Benedek hatékonyan játszott (8 pont, 1 lepattanó, 2 gólpassz, 10 VAL).

A Neptunas szoros meccsen diadalmaskodott a 7bet-Lietkabelis vendégeként (76-78) - a csapat 7-12-vel a nyolcadik a litván első osztályban. Maronka Zsombor 2 pontot és 1 lepattanót hozott.

A Kawasaki Brave Thunders a Yokohama B-Corsairs elleni két hazai mérkőzéssel folytatta a japán bajnokságot, és 1-1-et ért hozott (83-67, 73-84) - ezzel 22-19-re módosult a Kawasaki mérlege, harmadik a Central csoportban. Allen Rosco mindkét alkalommal csapata legjobbja volt: előbb 29 pontot, 10 lepattanót, 2-2 gólpasszt és szerzett labdát, illetve 1 blokkot (38 VAL), másodjára pedig 19 pontot, 11 lepattanót, 4 gólpasszt és 1 blokkot (28 VAL) rakott a közösbe.

A South Bay Lakers háromszor is kikapott a múlt héten, előbb a Sioux Falls Skyforce-tól (120-122), majd az Austin Spurstől (131-126), végül pedig a Texas Legendstől (129-106), így kicsúszott a playoffot jelentő nyugati Top6-ból (12-10) - még 12 meccs van hátra az alapszakaszból. Valerio-Bodon Vincent a Sioux Falls ellen 3 pontot, valamint 1-1 lepattanót és szerzett labdát jegyzett 8 perc alatt, az Austin ellen 6 pontig, 1-1 lepattanóig és gólpasszig, valamint 2 szerzett labdáig jutott 19 perc alatt, míg a Texas ellen 18 perc alatt 2 pontot, 5 lepattanót, 1 gólpasszt és 2 blokkot jegyezhettek fel a neve mellé a statisztikusok.

A VTB Ligában elkezdődött a szezon második szakasza, a mezőnyt két csoportra bontották az eddigi eredmények alapján. A második kör harmadik fordulójában a Enisey Krasnojarsk simán kikapott a Parma-Paritól (82-101), ezzel az A csoport utolsó, 6. helyén áll (16-12). Mikael Hopkins 11 ponttal, 5 lepattanóval, 2 gólpasszal, valamint 1-1 szerzett labdával és blokkal (10 VAL) próbálta csapatát győzelemre vezetni - ezúttal kevés sikerrel.

A hölgyekre áttérve a Beretta Famila Schio két középső negyedének köszönhetően másodjára legyőzte a ZVVZ USK Prahát (73-61), így kiharcolta a mindent eldöntő harmadik mérkőzést az Euroliga negyeddöntőjében. Juhász Dorka tevékeny részese volt a sikernek, 6 pontot, 13 lepattanót, 3 gólpasszt és 1 blokkot hozott össze (15 VAL). A Schio szünnapos volt a hétvégén az olasz bajnokságban.

Az Oxygen Roma Basket nem, viszont a fővárosi együttes egy pontszegény találkozón elbukott a Passalacqua Ragusa otthonában (59-49) - 6-10-zel még mindig a nyolcadik helyen áll a Roma. Czukor Dalma 5 ponttal, 6 lepattanóval, illetve 5-5 szerzett és eladott labdával végzett.

A CBK Mersinnek volt esélye lezárni a Casademont Zaragoza elleni Euroliga-negyeddöntőjét, de végül egyetlen ponttal kikapott Spanyolországban (57-56), így ott is harmadik meccs fog dönteni. Kiss Virág 3-3 pontot és lepattanót, 2 gólpasszt és 1 szerzett labdát ért el (8 VAL). A Mersin nem játszott ezen a hétvégén a török bajnokságban.

A Perfumerías Avenida másodjára is megszorongatta a címvédő Fenerbahcét az Euroliga negyeddöntőjében, de gyenge harmadik negyede miatt otthon is kikapott (67-73), így kiesett a török együttes ellen. Határ Bernadett 4-4 pontig és lepattanóig, illetve 1-1 gólpasszig és blokkig jutott (9 VAL). Az Avenida a spanyol élvonalban nagyobb megerőltetés nélkül győzött a Jairis ellen (76-58), 19-4-gyel tartja második helyét a tabellán. Határ ezen a meccsen 4 pontot, 3 lepattanót és 1 szerzett labdát rakott a közösbe.

A Flammes Carolo Basket kikapott a Tarbes-tól a francia élvonal 18. fordulójában (69-63), és visszacsúszott a 9. helyre a tabellán (7-11). Studer Ágnes 8 pontot, 1 lepattanót és 3 gólpasszt termelt.

Romániában az ACS Sepsi-SIC megnyerte a nagy rangadót a listavezető Constanta ellen (79-70), de így is a második helyen zárta az alapszakaszt (12-2). Gereben Lívia 1 lepattanóval végzett.

Az AZS AJP Gorzów Wielkopolski együttese le is tudta negyeddöntős párharcát az Enea AZS Politechnika Poznannal szemben - otthon 105-78-ra, idegenben pedig 97-71-re nyert a Gorzów. Wentzel Nóra elsőre 16 ponttal, 1 lepattanóval, 3 gólpasszal, valamint 1-1 szerzett labdával és blokkal (13 VAL) segítette övéit, míg másodjára még hatékonyabb volt 10 ponttal, 8 lepattanóval és 1 blokkal (17 VAL). A Gorzów az elődöntőben az alapszakaszt vele azonos mérleggel záró VBW Arka Gdyniával találkozik, ma már el is kezdődik ez a párharc.

Kérjük, hogy látogass el a Kezdő5 támogatói felületére, ahol plusz tartalmak várnak! Részletek ide kattintva!

Fotók, slide: hunbasket.hu; Mornar-Barsko zlato/MEDIA Pro; BC Neptunas Klaipeda facebook; fiba.basketball; AZS AJP Gorzów Wielkopolski