Légiós körkép: Nagy hete volt Golomán Györgynek

Váradinak is jól ment a litván bajnokságban.

Hunbasket összefoglalója:

A Real Madrid nem játszott a héten a törökországi földrengések miatt - az Anadolu Efes otthonában lett volna jelenése a királyi gárdának -, így 16-7-tel továbbra is második a tabellán. A bajnokságban a UCAM Murciát múlta felül a Real (80-88), így 17-3-mal vezeti az ACB Ligát. Hanga Ádám nyolc és fél perc alatt 2 pontot és 1 lepattanót jegyzett.

A Real Betis épp a Maronka Zsombort neki kölcsönadó Joventut Badalonát látta vendégül, és szoros meccsen kapott ki sokkal esélyesebb ellenfelétől (67-71). Maronka 11 perc alatt 8 pontot és 1 lepattanót jegyzett a hazaiaknál. A Betis 4-16-tal a 16. helyen áll jelenleg a spanyol első osztályban.

A Niners Chemnitz egy hosszabbításos sikerrel zárta idei FIBA Europe Cup szereplését a román SCMU Craiova otthonában (79-85), így 3-3-mal lett harmadik az I csoportban. Filipovity Márkó 8 pontot és 2 lepattanót tett a közösbe. A Chemnitz két találkozót is játszott legutóbbi bejelentkezésünk óta. Még egy héttel ezelőtt, vasárnap 82-79-re nyert a Hakro Merlins Crailsheim vendégeként - itt Filipovity 12 ponttal és 5 lepattanóval csapata egyik vezére volt. Tegnap a Bayern Münchent látta vendégül a Niners, de simán kikapott (58-79), így 10-8-cal most a hetedik. Filipovity a bajorokkal szemben 3 lepattanóig és 1 gólpasszig jutott.

A 7Bet-Lietkabelis újabb fontos mérkőzést nyert meg a EuroCupban, ezúttal az olasz Umana Reyer Venezia ellen (87-84), így 7-7-tel a hetedik az A csoportban. Golomán György kevesebb mint 20 perc alatt is csapata egyik húzóembere volt (14 pont, 5 pattanó, 1 gólpassz, 16 VAL). A panevezysi együttes ezúttal a litván élvonalban is nyerni tudott, a Pieno zvaigzdes otthonában (71-77), így 11-8-cal most az ötödik. Golomán ezen a meccsen még jobb volt, 16 pontjával (4/4 tripla), 7 lepattanójával és 3 szerzett labdájával (30 VAL), a mezőny messze legjobbjaként zárt.

A Rytas a hét közben kikapott a J csoportot eddig hibátlan mérleggel vezető, német Telekom Baskets Bonntól (79-86), így most 1-2-vel a második a négyesben. Váradi Benedek 15 perc alatt 2-2 pattanót és 2 gólpasszt ért el. A litván bajnokságban nagyon simán verte a Gargzdait a vilniusi gárda (102-72). Váradi ezen a találkozón csapata egyik legjobbja volt (15 pont, 3 pattanó, 7 gólpassz, 4 szerzett labda, 23 VAL).

A Gravelines-Dunkerque újabb sikert aratott a francia élvonalban, ezúttal a Blois vendégeként (89-92), így újabb helyet lépett fel a tabellán, most már a tizedik. Benke Szilárd 8 perc alatt 1-1 lepattanót és szerzett labdát hozott.

Japánban a Niigata Albirex ezúttal a Cyberdyne Ibaraki Robots ellen vendégszerepelt kétszer, és mindkét alkalommal vereséget szenvedett (93-74, 94-76), így 5-33-mal természetesen továbbra is az utolsó, 10. helyen tartózkodik a Central csoportan. Rosco Allen nem tért még vissza kézsérüléséből.

Az UnaHotels Reggio Emilia számára pedig túl soknak bizonyult a második helyezett Virtus Segafredo Bologna (63-74), így 5-14-gyel még mindig az utolsó helyen áll. Mikael Hopkins mindössze 12 percet játszott, összesen 1 lepattanó került a neve mellé.

Fotó, slide: hunbasket.hu