Légiós körkép: Nagy meccsek Váraditól, Hangától, Roscótól és Benkétől is

Jó hetük volt a mieinknek.

A Hunbasket összefoglalója:

A héten két mérkőzést játszott a Real Madrid az Euroliga alapszakaszában: előbb 90-75-re verte hazai pályán a török Fenerbahcét, majd 104-90-re kikapott a Partizan otthonában, így két fordulóval a vége előtt visszacsúszott a harmadik helyre (22-10). Hanga Ádám a törökök ellen borzasztóan hasznosan kosárlabdázott, közel 20 perc alatt 11 pontig, 2 lepattanóig, 7 gólpasszig, illetve 1-1 blokkig és szerzett labdáig jutott, csapata egyik vezére volt (20 VAL) - a szerbek ellen is beszórt 10 pontot (12 VAL). A spanyol bajnokságban rendkívül sima sikert aratott a Real a Coviran Granada ellen (108-75), így 21-4-gyel még mindig első. Hanga ezen a meccsen 2 pontot szerzett.

A Betis papírforma-vereséget szenvedett a Gran Canaria vendégeként (87-71), ezzel 5-20-ra módosult a mérlege, továbbra is 17., utolsó előtti a tabellán. Maronka Zsombor kicsit több mint 4 percet töltött a pályán.

A Niners Chemnitz a Rostock Seawolvest fogadta ma délután, és folytatódott gyenge sorozata, zsinórban nyolcadik vereségét szenvedte el (69-71) - még mindig a 11. helyen áll a tabellán a Niners, de már csak 10-15-ös mérlege van. Filipovity Márkó nem lépett pályára.

A 7Bet-Lietkabelis nagyon simán, 81-60-ra kikapott a Joventut Badalona vendégeként a EuroCup alapszakaszának utolsó fordulójában, így 10-8-cal az A csoport 4. helyén zárt a litván klub. Jön a playoff, ami egymeccses párharcokból áll. A nyolcaddöntőben a Lietkabelis ellenfele a B csoport 5. helyén végző, francia Paris Basketball lesz majd pályaelőnnyel. Golomán György felépült sérüléséből: 18 perc alatt 6 pontot, 1-1 lepattanót és blokkot, valamint 2 szerzett labdát tett a közösbe a magyar magasember.

A Lietkabelis nem játszott a litván bajnokságban (holnap fog majd), a Rytas viszont két meccset is nyert: először a Pieno zvaigzdés ellen győzött kiütéssel (118-73), aztán viszont egy végletekig kiélezett találkozón, az utolsó negyedben fordítva verte csak az Uniclub Casino-Juventust (103-101) - a vilniusi gárda 20-5-tel maradt a tabella második helyén. Váradi Benedek a Pieno ellen pazarul játszott kezdőként, 15 pont, 3 lepattanó, 8 gólpassz, 2 szerzett labda és 1 blokk került a neve mellé (15 VAL) - a Juventus ellen kevesebb játéklehetőséget kapott (3 pont, 2 lepattanó, 1 gólpassz).

A francia élvonalban fontos meccset bukott a Gravelines-Dunkerque kedden a Roanne ellen (96-101). A Gravelines utána nyerni tudott a Fos-sur-Mer vendégeként (63-69), így feljött egy pozíciót, jelenleg a 9. helyen áll 13-14-es mérleggel - pont a Roanne áll előtte 14-12-vel. Benke Szilárd először 11 pontot és 3 lepattanót hozott össze, aztán 2 pontot, 4 lepattanót, illetve 1-1 gólpasszt, blokkot és szerzett labdát írhattak fel mellé a statisztikusok.

Japánban a Niigata Albirex-szel olyan dolog történt, ami ebben a szezonban még nem: mindkét hétvégi meccsét megnyerte a gárda, a keleti csoport utolsó helyezettjét, a Levanga Hokkaido Sapporót tudta legyőzni előbb 92-81-re, majd 85-77-re. Rosco Allen elsőre a mezőny legjobbja volt (18 pont, 11 pattanó, 2 gólpassz, 25 VAL), és másodjára is tevékeny részese volt a sikernek (13 pont, 4 pattanó, 16 VAL).

A Serie A-ban az UnaHotels Reggio Emilia végig hátrányban játszott, de hosszabbításban végül kulcsfontosságú sikert aratott egyik közvetlen riválisa, a Givova Scafati ellen (78-70), ráadásul az egymás elleni eredményekben is jobban áll. Jelenleg négy csapat tud felmutatni 8-16-os mutatót az utolsó négy helyen, ebből a Reggio Emilia az utolsó. Mikael Hopkins 8 pontot és 6 lepattanót jegyzett.

Fotó, slide: hunbasket.hu