Légiós körkép: Váradi Benedekék két rangadót is nyertek

Czukor Dalma nagy formában az Oxygen Roma Basketnél.

A Hunbasket összefoglalója:

A múlt héten két nagyon fontos sikert aratott a Crvena zvezda az Euroligában - előbb a Fenerbahcét verte idegenben (76-85), majd a Partizant (88-72), így 8-11-gyel feljött a 13. helyre, és két győzelemre van a play-int jelentő 10. pozíciótól. Hanga Ádám Törökországban az egyik vezére volt a belgrádi alakulatnak (12 pont, 4 pattanó, 13 VAL), és a városi rangadón is ott volt a legjobbak között (11 pont, 3 pattanó, 2-2 gólpassz és szerzett labda, 12 VAL). A hétvégén a szlovén Cedevita Olimpija legyőzte a zvezdát (96-86), de a szerb együttes így is két meccs előnnyel vezeti az ABA Ligát (13-2). Hanga 3 pontot és 1 lepattanót jegyzett.

A Básquet Girona hiába próbált meg hajrázni a Casademont Zaragoza otthonában, végül kikapott (81-74), így a 13. helyre csúszott vissza a tabellán (7-10). Golomán György 4 pontig, 2 lepattanóig és 1 blokkig jutott.

A MoraBanc Andorra a UCAM Murcia ellen aratott nagyszerű győzelmet (98-73), és ezzel pont a Girona mögé, a 14. helyre jött fel a tabellán (6-11). Somogyi Ádám 4 perc alatt 2 pontot és 1 lepattanót rakott a közösbe.

A Trefl Sopot két nagyon fontos sikert könyvelhetett el a héten. Előbb legyőzte a King Szczecint idegenben (79-84), majd hazai pályán a listavezető Anwil Wloclawek ellen is diadalmaskodott (76-71), így a harmadikhoz képest két győzelemnyi előnnyel áll a második helyen a lengyel első osztályban (11-5). Váradi Benedek neve mellé először 4 pont, 6 lepattanó és 4 gólpassz, az Anwil ellen pedig 11 pont és 3 lepattanó került.

A Neptunas a hétvégén hazai pályán kapott ki az Uniclub Casino-Juventustól (78-91), ezzel maradt a hetedik a litván élvonal tabelláján (7-9). Maronka Zsombor 3 lepattanót és 1 blokkot hozott.

A Kawasaki Brave Thunder kétszer is kikapott Japánban a keleti csoport éllovasa, a Toyota Alvark Tokyo otthonában (79-94, 76-99), és ezzel visszacsúszott a Central csoport harmadik helyére (17-11). Rosco Allen mindkét találkozón a Kawasaki legjobbja volt: az első meccsen 28 pontig és 9 pattanóig (28 VAL), a másodikon pedig 18 pontig, 9 pattanóig, valamint 3-3 gólpasszig és szerzett labdáig (25 VAL) jutott.

A G-Ligában az év végén elkezdődött az alapszakasz is a Showcase rész után, a South Bay Lakers pedig kétszer is legyőzte az Oklahoma City Blue-t, méghozzá idegenben (113-114, 117-120) - ezzel 9. helyen áll a csapat a nyugati konferencia tabelláján (2-2). Valerio-Bodon Vincent egyik mérkőzésen sem játszott.

A Flamengo nem hibázott, újabb két győzelmet aratott, ezúttal hosszabbításban verte a Caxias Do Sul Basquete-t (84-85), majd az Uniao Corinthianst is legyőzte (65-79), így természetesen maradt az első helyen a brazil bajnokságban (16-2). Filipovity Márkó előbb 5 lepattanóval ért el, a Corinthians ellen pedig csapata egyik legjobbja volt (6 pont, 9 pattanó, 14 VAL).

Térjünk át a hölgyekre. Az olaszoknál kupaforduló(ka)t játszottak, az Oxygen Roma Basket pedig az első fordulóban is érdekelt volt már, az Alama San Martino di Lupari vendégeként pedig nagy küzdelemben győzött a fővárosi együttes (69-73). Czukor Dalma nem kis szerepet játszott ebben, hiszen 20 pontos, 12 lepattanós dupla-duplát ért el, igazi vezére volt csapatának. Tegnap este a negyeddöntőkre került sor, és a Roma épp a Beretta Famila Schióval csapott össze. A római gárda nagyot küzdött sokkal esélyesebb ellenfele otthonában, de végül nyert a Schio (81-72), így az elődöntőbe jutott. A győztesnél Juhász Dorka továbbra sem lépett pályára, Czukor viszont ezúttal is a Roma legeredményesebb játékosa volt (13 pont, 6 pattanó).

Törökországban megvolt a kupa nyolcasdöntője és bajnoki fordulót is rendeztek tegnap. A CBK Mersin a kupa negyeddöntőjében a Galatasaray-t verte (65-76), Kiss Virág 7 pontig jutott. Az elődöntőben hosszabbítás után diadalmaskodott a CBK, amely a Besiktast múlta felül (87-84) - Kiss 6-6 pontot és lepattanót rakott a közösbe. A döntőben újabb hosszabbítás következett, de ezúttal a Fenerbahce javára dőlt el a ráadás (79-76), így a Mersin ezüstérmet szerzett - Kiss 4 lepattanóval zárta az összecsapást. A bajnokságban meg is látszódott a fáradtság a csapaton, kikapott a Botastól a CBK (79-83), de 12-6-tal még mindig a második. Kiss Virág ezen a meccsen 9 ponttal és 7 lepattanóval végzett.

A Perfumerias Avenida két találkozót is nyert a spanyol élvonalban, előbb a Hozono Global Jairist (44-73), majd az IDK Eustotren San Sebastiant (81-50) múlta felül rendkívül magabiztosan - 13-3-mal továbbra is harmadik a salamancai gárda a tabellán. Határ Bernadett az első mérkőzésen 12 pontot, 5 lepattanót és 2 blokkot, a második összecsapáson pedig 5 pontot és 6 lepattanót hozott össze.

Studer Ágnes bemutatkozott Franciaországban - a Flammes Carolo Basket 71-64-re kikapott egyik közvetlen riválisa, a Charnay Basket Bourgogne Sud vendégeként, így most a hetedik a tabellán (5-6). Studer 18 percet töltött a pályán, 4 pont, illetve 3-3 lepattanó és gólpassz (8 VAL) voltak a mutatói.

Romániában az ACS Sepsi-SIC hozta a kötelezőt a sereghajtó CS BC Siris Targu Mures ellen, kiütéses sikert aratott a 7-0-val továbbra is második sepsiszentgyörgyi alakulat (108-52). Gereben Lívia 8 ponttal, 4-4 lepattanóval és gólpasszal, illetve 1 szerzett labdával (11 VAL) hasznosan kosarazott.

A PolskaStrefaInwestycji Enea AJP Gorzów két győzelmet számlált a héten a lengyel élvonalban: előbb az Enea AZS Politechnika Poznan ellen diadalmaskodott idegenben (72-87), majd az Energa Krajowa Grupa Spozywcza Torun ellen hazai pályán (88-63), és 12-2-vel tartja második helyét a táblázaton a Polkowice mögött. Wentzel Nóra a Poznan ellen 7 pontot, 4 lepattanót és 2 gólpasszt jegyzett (10 VAL), a Torun ellen pedig 12 pontot, 2 lepattanót és 6 gólpasszt (11 VAL) jegyezhettek fel a neve mellé a statisztikusok.

Kérjük, hogy látogass el a Kezdő5 támogatói felületére, ahol plusz tartalmak várnak! Részletek ide kattintva!

Fotó, slide: hunbasket.hu