Magabiztosan nyert az Alba és a PVSK

Az új légióst bevető Kecskemétnek nem volt sok esélye és a Kaposvár is csak egy félidőt bírt a szomszédvár ellen.

Pécsi VSK-VEOLIA–Kaposvári KK 86–73 (22–22, 19–20, 23–12, 22–19)

Pécsi VSK-VEOLIA: Pongó (-), Smith (15/9), Diggs (10/3), Budimir (11), Horti (2). Csere: Aiken (15/3), Ruják (2), Csirics (21/9), Antóni (5/3), Bíró L. (2), Dragasevic (3), Kocsis Z. (-). Vezetőedző: Csirke Ferenc. Edző: Szentendrei Áron.

Kaposvári KK: Davis (11/3), Norfleet (14/12), Krnjajski (6), Dramicsanyin (-), Hendlein (12/3). Csere: Lalic (14), Bogdán (6), Baki (7/3), Horváth H. (3/3). Vezetőedző: Fekete Ádám. Edző: Filipovics Gordan.

Az eredmény alakulása: 3. perc: 4–4, 7. perc: 11–19, 12. perc: 22–24, 18. perc: 34–38, 23. perc: 51–44, 27. perc: 55–50, 32. perc: 70–54, 37. perc: 81–64.

Kipontozódott: Horti.

Csirke Ferenc: - A legfontosabb, hogy ilyen sokan kijöttek a mérkőzésre, nagyszerű érzés volt, hogy ennyire érdekeljük az embereket. Az első félidőben olyan volt, mintha ólomlábakon jártunk volna. A védekezésünk puha volt, a külső dobásaink sem ültek. A nagyszünet után fel tudtunk gyorsulni, hátul is jól zártunk, és a dobószázalékunk is feljavult. Bár ilyenkor az eredmény nem fontos, azért örülök, hogy sikerült nyernünk. Sok munka vár még ránk a bajnoki rajtig.

KTE-Duna Aszfalt–Alba Fehérvár 73-90 (19-26, 14-23, 25-18, 15-23)

KTE: Williams 11, Wittmann 8/6, Djerasimovic 12/6, Dzeletovic 8, Karahodzic 11. Csere: Vukcsevic 9/6, Révész 9, Molnár -, Lewis -, Kucsera 5. Vezetőedző: Forray Gábor

Alba: Smith 24/15, Ljubicic 7/3, Guyton 14/9, McDuffie 18/6, Molnár 10. Csere: Csorvási 6, Awogbemi 5, Keller I. 6/6, Takács Martin -, Takács Milán -. Vezetőedző: Jesus Ramirez

A kecskemétiek csapatában egy új név is feltűnt, a megsérülő amerikai erőcsatár helyét Dzeletovic foglalta el.

Forray Gábor: - Hasznos és tanulságos mérkőzést játszottunk az Albával. Azt látni kell, hogy a két új játékosunk beillesztése nem megy egyik pillanatról a másikra, mindössze három edzéssel a lábukban játszottak. Számunkra fontos, hogy van egy kialakult rendszerünk, amihez elengedhetetlen az, hogy együtt dolgozzon minden pályán lévő ember. A meccs összes szakaszában érthető módon ez nem működött, a jól védekező Alba pedig előnyt épített ki. Nagyon pozitív, hogy amikor a taktikai utasításokat betartva játszottunk, akkor jó teljesítményt produkáltunk, ezzel pedig elégedett voltam. Az első félidőben mutatott játékunk viszont arra enged következtetni, hogy még rengeteg munka vár ránk. Bebizonyosodott, hogy mi nem gondolkodhatunk abban, hogy egyvalaki nyerje meg a mérkőzést, mert akkor az fog történni, mint az első félidőben. Miután az új játékosok megértették azt, hogy miről is van szó, nagyon jól alkalmazkodtak. Vereséget szenvedtünk, de ez ilyenkor másodlagos. Gratulálok az Albának, amely jól játszott és jó százalékkal dobott, nekünk pedig a bizonyos periódusokban mutatott játékunkra kell építeni.

forrás: a klubok honlapjai
fotó: pvsk-panthers.hu