Magyar férfi sikerek Mariborban

Biztosak lehettünk benne: szerdán megszületik az első magyar férfi siker a Mariborban zajló FIMBA senior Európa-bajnokságon.

Biztosak lehettünk benne: szerdán megszületik az első magyar férfi siker a Mariborban zajló FIMBA senior Európa-bajnokságon: a 45+-os versengésben egymás ellen játszott a két magyar együttes. Az 55+-os férfi csapat is megszerezte első győzelmét. A hölgyeknél 50+-os válogatottunk fölényesen verte Finnországot.

Nők,
45+
Németország - Magyarország Corbis 43-41 (11-9, 5-15, 8-6. 19-11)
Magyarország: Kégelné, dr. Tarkovács, G Hideg, Budánovics, Szathmáry. Cs.: Hikkel.

Az eddigi mérkőzések alapján sejthető volt, hogy honfitársnőinknek leginkább a németek ellen lehet esélyük a győzelemre. A kiegyenlített első etap után a torna során a legjobb 10 percét produkálva 8 pontos előnnyel térhettek pihenőre a magyar hölgyek. Érdemben a 3. negyedben nem tudtak közelebb kerülni a mieinkhez a németek, de a záró etapban kijött, hogy míg a mieink 6 játékossal szerepeltek, addig ellenfelünk 10 kosaras hölgyet "forgathatott", így a végén a németek "lehajrázták" a hatalmasat küzdő Corbist.
A mérkőzés adatai itt érhetők el!

50+
Magyarország "Tűzlabda" - Finnország "Repülő Finnek" 63-30 (10-9, 19-4, 14-8, 20-9)
Magyarország: Sebő 5, Szondi 14, Kranjecz 13/3, Bérczné 7, Herczeg 20. Cs.: Farkas 2, Varga 2, Pocskay.

A kiegyenlített első negyedet követően a másodiktól már egyértelműen a magyar hölgyek irányították a játékot, s összességében a páros negyedekben nagy fölényben játszva, minden negyedet megnyerve újabb magabiztos győzelmet arattak, s nagyot léptek egy igen-igen jó helyezés elérése felé.

60+
Németország - Magyarország "Turbócsigák" 42-29 (11-9. 8-9, 11-7, 12-3)
Magyarország: Szűcs 3, Szabolcsné 1, dr. Onyestyákné 8, Simonné 2, Kiss L. 8. Cs.: Keresztesné 2, Hegyi 5, Hörömpő, Miskolczy.

Három negyeden át jól tartotta magát a tartalékos magyar csapat, a záró etap előtt csak 4 pont volt a hátránya. A záró szakaszt jobban bírták a német hölgyek, így a mieink fölé kerekedtek.

Férfiak,

45+
Magyarország A - Magyarország Öreg Magyarok 87-60  (23-16, 19-20, 17-11, 28-13)
Magyarország A: Lehoczky 3/3, Marossy 2., Várszegi 24, Tóth Á. 19, Vámosi 10. Cs.: Kozma 12, Matskási 6/3, Reizer 5/3, Vígh B. 4, Duday, Hartl 2.
Öreg Magyarok: Parády 10/6, Varga T. 19/9, Ország 17/3, Munteán 8, Boldog 2. Cs.: Varga L. 4, Kupai, Kiss I.

Az első negyed közepéig fej-fej mellett haladt a két magyar alakulat, majd a 6. és a 8. perc között egy 7-0-lal ellépett az A-csapat. Az "Öreg Magyarok" szívós munkával a 2. negyed közepére csaknem ledolgozták hátrányukat, ám ez sokat kivett játékosaiból. Ismét az A-gárda pillanatai következtek, egy 8-0-lal megugrott.  A második félidőt az A jelű együttes sokkal jobban bírta, s végül egy jó, szoros első félidőt követően fölényben játszva végül biztosan győzte le a végére "elfogyó" riválisát.

55+
Magyarország - Ausztria 57-42 (13-15, 18-5, 16-6, 10-16)
Magyarország: Judik 7, Sebestyén 15/9, Kovács A. 10, Farkas A. 3/3, Köves 2. Cs.:  Misek 2, dr. Klemencsics, Sándor G. 6, Mohai, Felházi 9, Győrfi, Makszin 3/3

A kiegyenlített első 10 perc után a két középsőben "lehengerlően" játszott a magyar csapat, s a 10. és a 30 perc közötti időszakot 34-11-re nyerve eldöntötte a meccset a maga javára, megszerezve első győzelmét a tornán.