Parádés első negyeddel verte az Alba a Kecskemétet

10 perc után már 31-10-re vezettek a székesfehérváriak, és nem is engedték ki a győzelmet a kezük közül.

Felkészülési mérkőzés
Alba Fehérvár - KTE-Duna Aszfalt 91-67 (31-10, 26-26, 14-18, 20-13)

Alba: Cartwright 14/12, Keller I. -, Markovics 11/3, Bullock 7/3, Heath 22/6. Csere: Boykins 12/6, Tóth 6/6, Varga 2, Peringer 2, Freeman 15/6.

KTE: Wittmann 11/9, Green 16/6, Djeraszimovics 10/3, Dramicanin 14/3, Karahodzsics 1. Csere: Dimics 13/3, Molnár D. -, Mészáros 2, Fülöp -.

Az Alba kiválóan kezdett, nagyon ültek a hazaiak kinti dobásai, négy hármassal nyitott a székesfehérvári alakulat. Mindemellett működött Dzunicsék védekezése is, folyamatosan labdákat csentek, amiből gyorsindításokat vezettek. A Kecskemét mindössze egy mezőnykosarat dobott az első 10 percben, ami egy tripla volt, ezen kívül azonban csak büntetőből volt eredményes Forray Gábor együttese. A már egy negyed után 18 ponttal álló Heath vezetésével 31-10-re vezetett ekkor az Alba.

A második negyedben sem lassított a Fehérvár, a 14. percben 40-15 volt az állás, miután a hazaiak nehéztüzérsége továbbra is szórta a hármasokat. 8-0-át futott a vendég gárda, de Tóth Péter újabb hármasával visszaállt a 20 pontos differencia. Közben Dzunics pörölt a bírókkal, miután az Alba sokadik blokkísérletét fújták be faultnak. Green ponterős játékával 10 pont közelébe zárkózott a KTE, amikor ismét a triplák, majd Dimics sportszerűtlenje után lett nagyobb a hazai előny. Az Alba 57-36-ra vezetett a nagyszünetben - a székesfehérvári gárda 10/18-as mutatóval rendelkezett a hármasokat tekintve, míg a kecskemétiek 16/24-es statisztikát hoztak büntetőből.

Agresszívebb Kecskemét jött ki a második félidőre, de sokáig nem csökkent a különbség. Az Alba túlságosan bízott hármasaiban, de a jó kísérletek nem, csak a faultok gyűltek ekkor a hazai oldalon. A felvonás utolsó 7 másodpercében 6 pontot dobtak a vendégek, miután egy triplát követően Wittmann lopott labdát, és szórt be még egy kosarat kintről, ezzel 30 perc után 71-54 volt az állás.

Az utolsó játékrészben hamar eldőltek a lényegi kérdések. Az Albánál Cartwright szemet gyönyörködtető gólpasszai, a KTE-nél pedig Wittmann ponterős játéka emelhető ki. A végeredmény 91-67 lett.