Tartalékosan javított 60+-os női csapatunk

Hétfőn 3 magyar együttes lépett pályára Mariborban a FIMBA senior Európa-bajnokságon.

Hétfőn 3 magyar együttes lépett pályára Mariborban a FIMBA senior Európa-bajnokságon. A két 45+-os férfi csapat kikapott, a 60+-os női együttes viszont egyik legjobbja, az első mérkőzésen megsérülő Winter Ilona nélkül is győzni tudott.

Nők,
60+
Magyarország "Turbócsigák" - Szlovénia Ljubljanai Veteránok 40-29 (11-6, 6-11, 13-6, 10-6)
Magyarország: Szűcs 2, Szabolcsné 7, dr. Onyestyákné 2, Simonné 8, Kiss L.13. Cs.: Keresztesné 4, Hegyi 4, Hörömpő 2, Miskolczy.

Hölgyeink első negyedben szerzett előnyét a másodikban "eltüntették" a hazaiak. Szünet után már egyértelműen honfitársnőink akarata érvényesült, akik javítva tegnapi vereségük után megszerezték első győzelmüket.
A mérkőzés adatai itt érhetők el!

Férfiak,
45+:
Montenegró - Magyarország A 96-77 (29-15, 20-11, 23-28, 24-23)
Magyarország: Lehoczki, Várszegi 21/3, Tóth Á.3,  Marossy, Vámosi 7, Cs.: Kozma 19/6, Matskási 13, Reizer 6, Duday, Vígh 8/6.

Az első félidő egyértelműen a montenegrói csapaté volt, a magyar együttes 23 pontos hátrányban volt szünetben. A második félidőt köszönhetően elsősorban annak, hogy több a padról beszálló játékos is jól szállt be a játékba, megnyerték honfitársaink, de arra nem már volt esélyük, hogy igazán szoros meccset játsszanak.

Németország - Magyarország "Öreg Magyarok" 93-79 (30-10, 24-15, 23-24, 22-24)
Magyarország: Parády 24/6, Varga T. 12, Munteán 5, Ország, Kara 4. Cs.: Tóth Sz. 4, Bánsági 4, Boldog 3, Varga B. 15/9, Kiss I., Varga L. 6.
Az első negyedben a németek "állva hagyták" elég indiszponáltan kezdő honfitársainkat, s kerek 20 pontos előny szereztek. A második negyedben jól játszó honfitársaink a 10 pontos lélektani határ közelébe küzdötték föl - vagy, ha úgy tetszik le - magukat. Ezen belülre azonban szünet után nem tudott belülre kerülni jól küzdő csapatunk, így második mérkőzését is elveszítette.