Tippmix Férfi NB I: A 13. forduló válogatottja

Isiah Brown, a Honvéd légiósa 53 VAL-os produkcióval tarolt  - íme a forduló legjobbjainak álomcsapatai.

fotó, slide: hunbasket.hu

A forduló hivatalos álomcsapatai a Hunbasket szerint:

A 13. forduló csapata

Tony Hicks - Zalakerámia ZTE KK (4)

A ZTE tegnap este kapott ki a Honvédtól (91-95), és ha nyer a zalaegerszegi alakulat, az elsősorban Hicks végjátékban nyújtott teljesítményének lett volna köszönhető. Az amerikai irányító 25 ponttal (6/10 dupla, 2/4 tripla, 7/8 büntető), 6 lepattanóval, 4 gólpasszal, 2 eladott labdával, illetve 8 kiharcolt faulttal, 35 perc alatt 34 VAL-lal zárta az összecsapást.

Isiah Brown - Budapesti Honvéd SE (3)

Az, hogy Hicks produkciója nem ért végül győzelmet, leginkább Brownnak volt köszönhető, aki ihletett formában játszott minden szempontból. Az amerikai kombóhátvéd neve mellé 42 pont (6/10 dupla, 5/8 tripla, 15/17 büntető), 5-5 lepattanó és gólpassz, 1-1 szerzett és eladott labda, valamint 10 kiharcolt személyi hiba, 33 perc alatt 53 VAL került - ez természetesen a legjobb mutató volt ebben a fordulóban.

Lukács Norbert - NHSZ-Szolnoki Olajbányász (2)

A Szolnok gyakorlatilag végig vezetve verte a Kaposvárt (94-82), és több egészen kiváló egyéni számsort is felvonultattak a hazaiak. Lukács Norbert például 21 ponttal (6/6 büntető, 1/3 tripla, 6/6 büntető), 9 lepattanóval, 1 gólpasszal, 2 blokkal, 1 eladott labdával, illetve 5 kiharcolt faulttal, 32 perc alatt 35 VAL-lal járult hozzá a szolnoki győzelemhez.

Matthew Tiby - Falco-Vulcano Energia KC Szombathely (1)

A Falco még november legvégén valóságos erődemonstrációt tartott az Alba ellen (108-75), ebből pedig Tiby is kivette a részét. Az amerikai kosaras 20 pontos (5/5 dupla, 2/2 tripla, 4/4 büntető), 7 lepattanós, 3 gólpasszos, 1 eladott labdás, valamint 3 kiharcolt személyi hibás statisztikai számsort hozott össze 25 perc alatt 32 VAL-ért.

Demajeo Wiggins - NHSZ-Szolnoki Olajbányász (1)

Lukács mellett Wiggins is egészen pazar teljesítménnyel rukkolt elő a Szolnoknál. Az amerikai magasember 20 pontot (7/11 dupla, 6/9 büntető), 11 lepattanót, 4 gólpasszt, 1 eladott labdát, illetve 8 kiharcolt faultot, 25 perc alatt 35 VAL-t jegyzett - tehát ugyanannyi VAL-lal zárt, mint a magyar válogatott kiscsatár.

A 13. forduló magyar csapata

Pongó Máté - NHSZ-Szolnoki Olajbányász (2)

A Szolnoknál nem csak Lukács és Wiggins parádéztak, Pongó Máté is kitűnően szerepelt a Kaposvár ellen. Pongó 10 pontot (1/1 dupla, 2/3 tripla, 2/3 büntető), 3 lepattanót, 9 gólpasszt, 1-1 szerzett és eladott labdát, valamint 3 kiharcolt személyi hibát, 31 perc alatt 23 VAL-t tett a közösbe. Itt érdemes kiemelni a Szedeáktól Balogh Szilárdot, akinek a 19 VAL-ja nagyon kellett a szegediek Debrecenben aratott sikeréhez.

Perl Zoltán - Falco-Vulcano Energia KC Szombathely (12)

A Falco magyar válogatott kiválósága megint odatette magát, ezúttal dupla-duplázott. Perl 17 ponttal (7/9 dupla, 0/2 tripla, 3/3 büntető), 4 lepattanóval, 10 gólpasszal, 1 blokkal, 2 szerzett labdával, illetve 3 kiharcolt faulttal, 22 perc alatt 33 VAL-lal végzett.

Lukács Norbert - NHSZ-Szolnoki Olajbányász (3)

Lukács teljesítményéről írtunk már a forduló csapatában.

Durázi Krisztofer - Egis Körmend (3)

A Körmend talán a várakozásoknál simábban verte az Pécset (88-72), és ebből oroszlánrészt vállalt Durázi Krisztofer. A magyar magasember 20 ponttal (7/10 dupla, 1/2 tripla, 3/5 büntető), 11 lepattanóval, 2 gólpasszal, 1 blokkal, 2 eladott labdával, valamint 4 kiharcolt személyi hibával, 33 perc alatt 30 VAL-lal csapata legjobbja volt.

Karahodzic Kemal - Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét (4)

A helyzetét stabilizáló Kecskemét nagyon magabiztosan verte a szintén jobb formába lendülő ASE-t (92-75), válogatottunk honosított centere pedig a szokásos, nagyon hasznos teljesítményét hozta. Karahodzic 12 pontos (3/8 dupla, 6/9 büntető), 12 lepattanós dupla-duplát ért el, ami mellett még volt 1-1 gólpassza, szerzett és eladott labdája, 3 blokkja, illetve 8 kiharcolt faultja, így 28 perc alatt összesen 28 VAL-t hozott össze.

Kérjük, hogy látogass el a Kezdő5 támogatói felületére, ahol plusz tartalmak várnak! Részletek ide kattintva!