Tippmix Férfi NB I: A 19. forduló válogatottja

Tegnap lejátszották a teljes 19. fordulót a férfi élvonalból. A legjobb egyéni teljesítményekből összeállt  a forduló ezúttal magas szerkezetben felálló csapata és magyar ötöse.

fotó, slide: Hunbasket.hu

A 19. forduló csapata

Siyani Chambers - Arconic-Alba Fehérvár (5)
David Nichols - Sopron KC (1)

Az Alba nagy meccsen kapott ki Körmenden (103-98), és Chambers kezében 99-98-nál ott maradt az egyenlítés a vonalról, de így is a székesfehérváriak legjobbja volt 19 pontjával (4/7 dupla, 3/4 tripla, 2/3 büntető), 3 lepattanójával, 6 gólpasszával, 2 szerzett és 6 eladott labdájával, illetve 7 kiharcolt faultjával, 35 perc alatt elért 26 VAL-jával. Ugyanennyi VAL-lal végzett 34 perc alatt Nichols, és a Sopron is kikapott Pakson (86-76). Nichols 25 pontot (7/13 dupla, 3/10 tripla, 2/2 büntető), 9 lepattanót, 4 gólpasszt, 1 blokkot, 3 szerzett és 5 eladott labdát, valamint 2 kiharcolt személyi hibát ért el.

Nagy volt a csata egyes poszton, a 16 gólpasszig jutó Lovre Basic (23 VAL) és a 15 asszisztot kiosztó Ilija Djokovic (25 VAL) épphogy lemaradtak, de ahogy mindig, ezúttal is a VAL alapján rangsoroltunk - írta a Hunbasket.

Remy Abell - Kometa Kaposvári KK (7)

A Kaposvár szép győzelmet aratott a DEAC ellen (92-85), a somogyiak legjobbja pedig megint Remy Abell volt. Az amerikai légiós 31 pontot (8/11 dupla, 2/6 tripla, 9/13 büntető), 3 lepattanót, 1 gólpasszt, 2 eladott labdát, illetve 12 kiharcolt faultot, 36 perc alatt 34 VAL-t jegyzett, ezzel került be a legjobbak közé.

Matthew Tiby - Falco-Vulcano Energia KC Szombathely (2)

Akkora volt a különbség ebben a fordulóban a magasemberek és Abellt leszámítva a kisemberek között, hogy ezúttal nagyon magas szerkezetű lett a forduló csapata. Hármasba az a Tiby került, aki a Falcót vezette 29 pontos sikerrel az OSE ellen (99-70). Az amerikai magasember 25 ponttal (4/5 dupla, 3/4 tripla, 8/10 büntető), 7 lepattanóval, 3 gólpasszal, 1-1 szerzett és eladott labdával, valamint 6 kiharcolt személyi hibával, 29 perc alatt 37 VAL-lal járult hozzá a sikerhez.

Sage Tolbert III - Egis Körmend (3)

A Körmend megint nagyszerű támadójátékot mutatott be, Tolbert pedig megint kiemelkedő teljesítményt nyújtott, ezúttal a forduló legjobb egyéni statisztikáját hozta. Az amerikai játékos 31 pontig (12/16 dupla, 0/1 tripla, 7/9 büntető), 10 lepattanóig, 1 gólpasszig, 1 szerzett és 2 eladott labdáig, illetve 5 kiharcolt faultig, 40 perc alatt 39 VAL-ig jutott.

Marko Lukovic - Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét (1)
Fahrudin Manjgafic - NKA Universitas Pécs (2)

A kilenc emberrel felálló Kecskemét kulcsfontosságú meccset nyert meg Szegeden (79-91), amiben nem kis szerepe volt Lukovicnak. A szerb center 30 ponttal (7/11 dupla, 5/9 tripla, 1/1 büntető), 11 lepattanóval, valamint 2 kiharcolt személyi hibával, 34 perc alatt 35 VAL-lal bizonyult a meccs legjobbjának. Ugyanennyi VAL-t hozott 33 perc alatt Manjgafic is a ZTE-t legyőző NKA Pécsnél (93-81). A pécsiek magasembere 27 pontot (6/9 dupla, 3/8 tripla, 6/10 büntető), 10 lepattanót, 3 gólpasszt, illetve 7 kiharcolt faultot termelt.

A 19. forduló magyar csapata

Krnjajski Boris - Kometa Kaposvári KK (3)

Nagyon sokáig úgy tűnt, hogy a Kaposvár sokkal simábban nyer majd a DEAC ellen, mint ahogy végül sikerült neki. A hajdúságiak már egyetlen pontra zárkóztak 84-83-nál, amikor Krnjajski sorsdöntő triplát dobott - a magyar irányító összesen 8 ponttal (1/1 tripla, 5/7 büntető), 4 lepattanóval, 8 gólpasszal, 1 szerzett labdával, valamint 3 kiharcolt személyi hibával, 21 perc alatt 22 VAL-lal vette ki a részét a győzelemből.

Vojvoda Dávid - Arconic-Alba Fehérvár (10)

A magyar válogatott kiválóságára, Vojvoda Dávidra ezúttal sem lehetett panasz, még ha csapata ki is kapott Körmenden. Voja 29 ponttal (2/4 dupla, 8/14 tripla, 1/1 büntető), 2 lepattanóval, 1 gólpasszal, 5 eladott labdával, illetve 2 kiharcolt faulttal, 31 perc alatt 21 VAL-lal zárta a találkozót.

Benke Szilárd - Falco-Vulcano Energia KC Szombathely (5)

A Falco ezúttal Perl Zoltán nélkül állt fel, de nem marad a forduló magyar csapata szombathelyi játékos nélkül. Benke Szili 13 pontot (3/4 dupla, 2/5 tripla, 1/1 büntető), 5 gólpasszt, 1-1 blokkot és szerzett labdát, valamint 2 kiharcolt személyi hibát, 27 perc alatt 19 VAL-t hozott össze az OSE elleni siker során.

Kucsera Dániel - Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét (1)

A Kecskemétnél nem csak Lukovic nyújtott átlag fölötti teljesítményt. Kucsera Dániel 14 ponttal (3/3 dupla, 1/2 tripla, 5/5 büntető), 4 lepattanóval, 1 gólpasszal, 2 blokkal, 2 szerzett és 1 eladott labdával, illetve 3 kiharcolt faulttal, 25 perc alatt 24 VAL-lal végzett, mielőtt kipontozódott.

Karahodzic Kemal - Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét (5)

És a Kecskemét harmadik magasembere is sorra kerül, miután válogatottunk honosított játékosa, Karahodzic is kitett magáért Szegeden. Kemal 16 pontot (8/10 dupla, 0/1 büntető), 8 lepattanót, 2 gólpasszt, 2 szerzett és 1 eladott labdát, valamint 2 kiharcolt faultot, 20 perc alatt 26 VAL-t rakott a közösbe.

Kérjük, hogy látogass el a Kezdő5 támogatói felületére, ahol plusz tartalmak várnak! Részletek ide kattintva!