Tippmix Férfi NB I: A 7. forduló válogatottja

A hétvégén a 7. fordulóra került sor a férfi élvonal idei alapszakaszában, íme a hivatalos álomcsapatok.

Fotó - Kamenik Balázs/SZTE-Szedeák

A 7. forduló csapata

Ryan Woolridge - SZTE-Szedeák (5)

A Szedeák a Szolnokot is legyőzte (93-86), így ötödik sikerét aratta hét forduló alatt, Woolridge pedig megint főszerepet játszott. Az amerikai klasszikus tripla-duplát ért el 20 ponttal (9/14 dupla, 0/3 tripla, 2/2 tripla), 16 lepattanóval és 10 gólpasszal. Volt emellett 4 szerzett és 5 eladott labdája, 1 blokkja, illetve 3 kiharcolt faultja is, 40 perc alatt összesen 41 VAL-ja, ami a legjobb egyéni mutató volt a hét során.

Perl Zoltán - Falco-Vulcano Energia KC Szombathely (4)
Remy Abell - Kometa Kaposvári KK (2)

A Falco ezúttal Sopronban diadalmaskodott (74-89), és megint Perl volt a bajnok legjobbja. A magyar válogatott kiválósága 21 ponttal (7/11 dupla, 1/2 tripla, 4/4 büntető), 7 lepattanóval, 4 gólpasszal, 3-3 szerzett és eladott labdával, valamint 5 kiharcolt személyi hibával, 24 perc alatt 32 VAL-lal zárt. Ugyanennyi VAL-ig jutott 32 perc alatt Remy Abell is a ZTE-t legyőző Kaposvárnál (89-78). Az amerikai kosaras 25 pontot (4/8 dupla, 1/5 tripla, 14/18 büntető), 4 lepattanót, 3 gólpasszt, 2 szerzett és 3 eladott labdával, illetve 13 kiharcolt faultot jegyzett.

Ibrahim Durmo - NKA Universitas Pécs (2)

Az újonc nagyon közel volt a veretlen Alba legyőzéséhez (80-86), és az újabb hazai siker Durmón múlt legkevésbé. A bosnyák kosaras nagy formában van: most 25 pont (7/13 dupla, 2/6 tripla, 5/9 büntető), 14 lepattanó, 4 gólpassz, 2 blokk, 1-1 szerzett és eladott labda, valamint 7 kiharcolt személyi hibáva, 36 perc alatt összesen 38 VAL került a neve mellé.

Isaiah Philmore - Arconic-Alba Fehérvár (1)

Az Alba pécsi győzelméhez ezúttal Philmore tett hozzá a legtöbbet, aki fáradtnak tűnő együttese élére állt. 27 pontot (6/8 dupla, 4/4 tripla, 3/3 büntető), 6 lepattanót, 1 gólpasszt, 3-3 szerzett és eladott labdát, illetve 4 kiharcolt faultot, 32 perc alatt 36 VAL-t tett a közösbe - nagyon kellett a teljesítménye, hogy a székesfehérváriak hibátlanok maradjanak a bajnokságban.

Danilo Ostojic - Zalakerámia ZTE KK (1)

A ZTE sima vereséget szenvedett Kaposváron, de Ostojic egyéni számai nem lehetett panasz. A szerb center 22 ponttal (9/10 dupla, 0/1 tripla, 4/5 büntető), 12 lepattanóval, 2 gólpassz, 1-1 szerzett és eladott labdával, valamint 5 kiharcolt személyi hibával, 20 perc alatt 38 VAL-lal végzett.

A 7. forduló magyar csapata

Kerpel-Fronius Gáspár - NKA Universitas Pécs (1)

Durmo mellett Kerpel-Fronius Gáspár volt a pécsiek legjobbja az Alba ellen, és a negyedik negyedben neki köszönhetően teljesen reális győzelmi esélyei voltak az NKA-nak. A magyar játékos 18 ponttal (6/8 dupla, 2/3 tripla), 6 lepattanóval, 2 gólpasszal, 1 szerzett és 2 eladott labdával, illetve 2 kiharcolt faulttal, 32 perc alatt összesen 24 VAL-lal segítette övéit. 20 VAL-ig jutott egyébként az egyre jobb formába lendülő Pongó Marcell, illetve az OSE-nél Balsay Ádám is.

Perl Zoltán - Falco-Vulcano Energia KC Szombathely (7)

Perl teljesítményéről a forduló csapatánál már írtunk.

Mucza Tamás - SZTE-Szedeák (1)

A Szedeák Szolnok elleni sikere során megint sokan hozzátettek a csapat eredményességéhez. Köztük volt Mucza Tamás is, aki 10 pontot (2/2 tripla, 4/4 büntető), 2 gólpasszt, 1-1 lepattanót, blokkot és szerzett labdát, valamint 4 kiharcolt személyi hibát, 29 perc alatt 19 VAL-t hozott a szegediek konyhájára.

Durázi Krisztofer - Egis Körmend (1)

A Körmend az első félidőben Anton Cookra és a pazar triplázására, a másodikban pedig leginkább Durázi Krisztoferre és Nicola Djogóra alapozva nyert a Honvéd otthonában (87-96). Durázi nagyon nagyot játszott a fordulás után: végül 14 pont (6/7 dupla, 0/2 tripla, 2/5 büntető), 5 lepattanó, 2-2 gólpassz és blokk, 1 szerzett labda, illetve 4 kiharcolt fault volt a mutatója 23 perc alatt 22 VAL-ért. Ettől 1-gyel maradt csak el a túloldalról Filipovic Stefan.

Bognár Kristóf - SZTE-Szedeák (3)

Ahogy már említettük, a Szedeáknál több jó teljesítmény is született csütörtökön, Bognár Kristófé is közéjük tartozott. A magyar magasember 14 ponttal (5/7 dupla, 1/2 tripla, 1/2 büntető), 5 lepattanóval, 2 gólpasszal, 5 blokkal, 3 szerzett labdával, valamint 1 kiharcolt személyi hibával, 30 perc alatt 26 VAL-lal járult hozzá a sikerhez.

Kérjük, hogy látogass el a Kezdő5 támogatói felületére, ahol plusz tartalmak várnak! Részletek ide kattintva!