Tippmix Férfi NB I/A: A 4. forduló válogatottja

A hétvégén lejátszották a magyar élvonal küzdelmeinek 4. fordulóját, kiemelkedő teljesítményekből pedig ismét nem volt hiány.

A hunbasket.hu összesítése:

A 4. forduló csapata

Ryan Woolridge - SZTE-Szedeák (2)

A Szedeák hatalmas bravúrt hajtott végre és óriási meglepetést okozott a Falco legyőzésével (80-79). A szegediek legjobbja ezúttal is Ryan Woolridge volt, aki 22 ponttal (9/14 dupla, 0/1 tripla, 4/4 büntető), 7 lepattanóval, 3 gólpasszal, 2 szerzett és 1 eladott labdával, illetve 5 kiharcolt faulttal, 36 perc alatt összesen 32 VAL-lal vezette sikerre övéit.

Siyani Chambers - Arconic-Alba Fehérvár (2)

A meccsek alakulása és a főszereplők miatt ezúttal három hátvéd került be - Chambersnek bérelt helye volt az álomötösben, miután ő volt a Kecskeméten nyerő (99-104), így négy meccs után egyedüliként 4-0-lal álló Alba legjobbja. Az amerikai irányító 26 ponttal (4/6 dupla, 4/9 tripla, 6/6 büntető), 7 gólpasszal, 4 szerzett és 1 eladott labdával, valamint 5 kiharcolt személyi hibával, 34 perc alatt 34 VAL-lal zárt.

Kyle Riddley - MVM-OSE Lions (1)

A legjobbak közül nem lehetett kihagyni Riddley-t sem. Az OSE amerikai játékosa 27 ponttal (4/6 dupla, 2/5 tripla, 13/14 büntető), 3 lepattanóval, 6 gólpasszal, 1 eladott labdával, illetve 9 kiharcolt faulttal, 33 perc alatt 38 VAL-lal járult hozzá a Honvéd elleni győzelemhez (89-83). Holtversenyben a legtöbb VAL-t hozta a hétvége során.

Sage Tolbert III - Egis Körmend (1)

A Körmend nagy ziccert hagyott ki a hétvégén, hiszen kikapott a Falco és a Szolnok is, de a vasi piros-feketék 16 pontos előnyből buktak el Debrecenben (75-70). Tolbertre lehetett a legkevesebb panasz, hiszen igen masszív, 19 pontos (8/11 dupla, 0/1 tripla, 3/3 büntető), 18 lepattanós dupla-duplája mellett volt 1 gólpassza, 2 blokkja, 1 szerzett és 2 eladott labdája, valamint 3 kiharcolt faultja is 40 perc alatt 38 VAL-ért - holtversenyben a legjobb egyéni mutatóért a kör során.

Khalid Thomas - MVM-OSE Lions (2)

Az OSE ugyan mindössze 6 ponttal verte a Honvédot, de nagyszerű első félidei játéka után végig előnyben kosarazott a fordulás után. Thomas is kivette a részét ebből a győzelemből 29 pontjával (10/15 dupla, 2/3 tripla, 3/3 büntető), 8 lepattanójával, 1-1 szerzett és eladott labdájával, illetve 3 kiharcolt faultjával, 25 perc alatt hozott 34 VAL-jával.

A 4. forduló magyar csapata

Vojvoda Dávid - Arconic-Alba Fehérvár (3)

Az Albánál Chambers mellett Dickey és Vojvoda is nagyszerűen játszottak, utóbbi a magyar csapatba be is került 19 pontjával (5/7 dupla, 1/5 tripla, 6/8 büntető), 7 pattanójával, 4 gólpasszával, 1 blokkjával, 1 szerzett és 2 eladott labdájával, illetve 6 kiharcolt faultjával, 32 és fél perc alatt hozott 28 VAL-jával.

Perl Zoltán - Falco KC Szombathely (4)

Perl eddig minden fordulóban helyet kapott a legjobb magyarok között, most is: 20 pontot (6/9 dupla, 8/10 büntető), 1 lepattanót, 4 gólpasszt, 2 eladott labdát, valamint 6 kiharcolt személyi hibát, 25 perc alatt 24 VAL-t szorgoskodott össze, legkevésbé rajta múlt, hogy a Falco kikapott Szegeden.

Paár Márk - Kometa Kaposvári KK (1)

A Kaposvárból nem került be senki az álomötösbe, pedig Abell és Derek Jackson Jr. is pazarul teljesítettek Pakson (73-82), Paár Márknak viszont helye van a legjobb magyarok között, méghozzá kérdés nélkül. A 2003-as születésű játékos 17 pontot (4/4 dupla, 3/5 tripla), 3-3 lepattanót és gólpasszt, 1 eladott labdát, illetve 1 kiharcolt faultot, 32 perc alatt 21 VAL-t jegyzett az ASE ellen.

Bognár Kristóf - SZTE-Szedeák (2)
Filipovic Stefan - Budapesti Honvéd SE (2)

A Falco elleni szegedi siker harmadik letéteményese Bognár Kristóf volt, aki nagyszerűen segített a pontszerzést intéző két amerikainak. Bognár 8 ponttal (4/8 dupla, 0/2 tripla), 12 lepattanóval, 4 gólpasszal, 1 blokkal, 2-2 szerzett és eladott labdával, illetve 2 kiharcolt faulttal, 37 perc alatt 21 VAL-lal végzett a bajnoki címvédő ellen. Ugyanennyi VAL-t hozott Oroszlányban Filipovic Stefan is, aki 18 ponttal (6/10 dupla, 1/1 tripla, 3/4 büntető), 6 lepattanóval, 1 blokkal, 3 eladott labdával, valamint 4 kiharcolt személyi hibával, 25 perc alatt 21 VAL-lal jelentkezett a Honvédnál.

Karahodzic Kemal - Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét (2)

A magyar válogatott honosított centere az első félidőben volt nagyon jó az Alba ellen. Végül 14 ponttal (7/8 dupla, 0/1 büntető), 10 lepattanóval, illetve 2 kiharcolt személyi hibával, 20 perc alatt 24 VAL-lal tudott hozzájárulni csapata produkciójához.

Forrás, kép: hunbasket.hu