U18: Kétpontos vereség Ausztriától

A magyar válogatottnál megint jól teljesített a cseresor, hisz 38 pont jött a padról a kezdő ötös 31 pontja mellé. Ez azonban nem csak a cserék dicsérete, hanem a kezdők kritikája is. Persze nem mehet mindig egyformán, a meccsdömping során óhatatlan, hogy olykor visszafogottabb valaki. Kár, hogy most több alapembernek is kevésszer sült el a keze, s az is, hogy kriminálisan dobtuk a hármasokat. Jó csapat az osztrák, de megverhettük volna. Kettővel kikaptunk, de ettől még a 9. hely meglehet. Folytatás két nap múlva.

Fiú U18-as B divíziós Európa-bajnokság, középszakasz, „G” csoport, 2. kör

2012. augusztus 16. Sarajevo, Ramiz Salcin-Mojmilo

Ausztria U18 – Magyarország U18
71-69 (29-15, 8-17, 11-20, 23-17)

Ausztria U18: Bauer 11/3, Güttl 7/3, Soldo, Bas 13/3, Pöltl 20. Csere: Kolb 6, Müller 3/3, Wolf 3/3, Djordjevic, Perak 2, Knor 6. Vezetőedző: Gerald Vogler.

Magyarország U18: Perl 22, Tóth B., Váradi B. 4, Molnár M. 2, Bognár K. 3/3. Csere: Simon K. 7, Kovács B., Velkey 8/6, Varga M. 1, Golomán 15, Jakab P. 7. Vezetőedző: Zsoldos András.

Kipontozódott: Golomán (40. perc)

RÉSZLETES STATISZTIKA IDE KATTINTVA!

Bognár Kristóf a fontos triplák mestere. Most a meccs elején fogta meg az osztrákok kezdeti rohanását, és 8-2 után ezzel jött fel kicsit (8-5) Magyarország a középszakasz rangadóján a „G” csoportban. Tudtuk, hogy nehéz mérkőzés lesz, s ennek megfelelően alakult a derbi. Más kérdés, hogy magasemberünk ezzel be is fejezte a termelést erre a mérkőzésre.

Az első negyedben Ausztria dominált, meg a kimaradt magyar hármasok (ez az egy, amit Bognár még a 3. percben szerzett, volt az egyetlen még nagyon sokáig… (Hihetetlen, de később 1/15-ig jutottunk triplák terén, és a negyedik (!) negyed utolsó két percében, Velkey révén szereztünk újra hármasokat, addig nem.)

9-7-es osztrák vezetés után sorban kaptunk további 7 pontot, s 16-7-nél foghattuk a fejünket, hiszen még csak alig 5 perc telt el a meccsből. Ám még volt rosszabb is, hiszen a hátralévő időben tovább nőtt Pöltlék fórja, s ami a legijesztőbben hatott, az a tíz perc alatt dobott 29 osztrák pont – mi lesz ebből, bőven 100 felett kapunk?

Ellenfelünk három hármast vágott és igen szépen dobálhatta a büntetőket is. Mi meg nyomoztuk, hogy mit lehetne tenni ellenük.

Na, de már több alkalommal bizonyította ez a magyar csapat, hogy rossz kezdés után is lábra tud állni. A második negyedben ezzel a szemlélettel játszottak a srácok, aminek meg is lett a foganatja.

A vezetést nem vettük át, de a mínusz 14-ről mínusz 5-re dolgoztuk le a hátrányunkat a nagyszünetig. Sőt, 33-30-nál csak hárommal mentek a szomszédok, de a lényeg az volt, hogy visszatértünk a meccsbe. Pöltl, a vetélytárs legjobbja hiába szedte most is nagyon a lepattanókat és dobálta meg a maga kosarait, hisz a magyarok Jakab és Golomán vezetésével egyre inkább közelítettek.

A harmadik negyed szerencsére a hosszú szünet ellenére sem okozott törést a mieink lendületében, így folytattuk a nyomulást. A remekelő, immár 15 pontos Perl kosarával 46-47-nél a vezetést is megszereztük, amit 4 pontosra növeltünk a negyed lefújásáig.

Perl Zoltánt a negyedik negyedben is csak szabálytalanul tudták szerelni, így büntetőivel már 7 ponttal vezettünk. Ám még sok volt hátra. Pedig a nagyon élő Perl zsákolása után már 9 is volt közte, mégis, a végén fordított Ausztria. Hogy történt? Mi továbbra is brutálisan rosszul dobtunk messziről (még mindig csak egy hármasnál jártunk), Bas és Knor vezetésével pedig 60-59-nél újra előnyben volt az ellenfél.

Bő négy perc volt hátra, de sajnos most ők szaladtak meg és már hattal mentek. Viszont a mieink ismét elővették a csökönyös, veszíteni nem szerető énjüket, így 69-68-nál majdnem be is értük riválisunkat (jegyezzük meg, Váradinak ez volt a 4. pontja, ami azt jelzi, vélhetően nagyon megfogták őt vagy egyszerűen nem ment ma neki).

Sajnos azonban a hátralévő másodpercekben (44 volt belőlük) Pöltl büntetőket erőszakolt ki és 19., valamint 20. pontjával a győzelem felé lendítette Ausztriát. Perl is eljutott idáig, ám ő az egyik büntetőjét dobta be 3 másodperccel a vége előtt, a másodikat kihagyta, hátha leszedjük és egy duplával egalizálunk, de nem jött be sajnos, hisz a lepattanó osztrák kézbe került. Volt még két kimaradt osztrák büntető a meccs lezárási akkordjaként, de ez nem számított már. Váradi még megszerezte a lepattanót, de rádobni nem maradt ideje.

Kettővel kikaptunk egy fordulatos, izgalmas meccsen, amelyen első blikkre azt mondhatjuk, hogy a 3/17-es triplamutatónk volt a vereség egyik oka. A másik, hogy akitől joggal lehetett tartani Jakob Pöltl megmutatta, mit tud (20 pont és 17 lepattanó). Az sem csoda ezen adatot látva, hogy csapatszinten is elvesztettük 10-zel a lepattanóharcot. Nálunk Perl (remek mezőnymutatóval (60%) elért 22 pont mellett 8 kierőszakolt fault és 5 lepattanó) és Golomán György voltak a legeredményesebbek. Utóbbi 7 lepattanót is begyűjtött. Illetve látni kell, hogy Jakab Péter, bár csak 7 pontot szerzett, azt 12 perc alatt tette és 100%-os dobási mutatóval.

FOLYTATÁS

Azért nagy gáz nincs, mert a „G” csoportban Ausztria végzett az élen, mi a második helyen azonban velük együtt tovább léptünk, s ebből még lehet 9. hely. A szlovákok egyébként ma szoros meccsen legyűrték a románokat, így ők a „G” csoport harmadik helyezettjei.

Folytatás egy nap szünet után augusztus 18-án, szombaton.

Fotó: mdsz.hu (Perl Zoltán látható a képen)