U20: A Honvéd szoros meccsen verte a Falcót

A hétvégén lejátszották a Morgen Ferdinánd Emlékbajnokság második fordulóját, amely tele volt szoros, jó mérkőzésekkel.

fotó, slide: Budapesti Honvéd SE Kosárlabda Szakosztály facebook

A Honvéd 2 ponttal verte a tavalyi alapszakasz-győztes Falcót, a Sopron 17 pontos hátrányból fordított az utolsó negyedben a Szolnok ellen, az Alba pedig szintén a záró 10 percben szerezte meg a győzelmet a Szedeák otthonában, tudósított a Hunbasket.hu. Lássuk, mi történt az egyes meccseken!

2. forduló

Kometa Kaposvári KK U20 (0-2) - NKA Universitas Pécs U20 (2-0) 60-87 (24-27, 9-15, 12-24, 15-21)

Fokozatosan lépett meg ellenfelétől az elsősorban Bolyos Mateja (11 pont, 6 pattanó, 5 gólpassz) vezette, de nagyon sok lábon álló NKA Universitas Pécs, amely összességében rendkívül magabiztos sikert aratott Kaposváron. A hazaiak legjobbjai Szőke Bálint (18 pont, 6 pattanó) és Halmai Dániel (14 pont, 5 eladott labda) voltak, de kevés segítséget kaptak a többiektől.

DEAC KA U20 (2-0) - KTE-NJE U20 (1-1) 91-50 (24-6, 29-14, 17-15, 21-15)

Rendkívül simán győzött a Czermann Patrik Ákos (17 pont, 4 pattanó) fémjelezte, de mellette is több nagyon hasznos egyéni teljesítményre építő debreceni alakulat a Kecskemét ellen. A túloldalon egyedül Tóth Balázs (11 pont) jutott 10 pont fölé.

Budapesti Honvéd SE U20 (2-0) - Falco-Vulcano Energia KC Szombathely U20 (0-2) 63-61 (13-16, 20-19, 18-13, 12-13)

A 13. percben 11 ponttal vezetett a lényegében kizárólag a Takács Zsolt (18 pont, 14 pattanó), Hansen Dániel (16 pont, 11 pattanó, 5 gólpassz, 10 eladott labda), Németh Bálint Péter (21 pont, 5 pattanó) trióra játékára alapozó Falco. A Laczházi Bence Botond (20 pont, 11 pattanó) húzta Honvéd reagált, és a második félidőben ha nem is nagy különbséggel, de gyakorlatilag végig vezetett. A végjáték szoros volt, de végig a fővárosiaknál volt az előny, akik 2 ponttal végül meg is nyerték a rangadót.

Szedeák U20 (1-1) - Alba Fehérvár U20 (1-1) 76-82 (21-17, 14-19, 24-22, 17-24)

Hullámzó meccset játszott egymással a két gárda. Három negyed után egy ponttal még a vendéglátó szegediek álltak jobban Cohill Eric (41 pont, 6 pattanó, 43 VAL) vezetésével. A Simon Dávid (25 pont, 10 pattanó) és Kertész Dávid (16 pont, 11 pattanó, 5 eladott labda) vezette székesfehérvári gárda aztán a záró játékrész közepére a maga javára fordította, és el is döntötte az összecsapást.

Sopron KC U20 (1-1) - Szolnoki Olajbányász U20 (1-1) 67-64 (8-14, 15-18, 17-25, 27-7)

Három negyedig folyamatosan növelte előnyét a Horváth Ákos (23 pont, 4 pattanó, 5 eladott labda) és Sebők András (9 pont, 4 pattanó, 8 gólpassz) húzta Szolnok, amely 10 perccel a vége előtt 17 ponttal vezetett. Itt azonban hatalmasat fordult a kocka: az utolsó 10 percben rálépett a gázpedálra a fiatal Sopron, amely Flasár Zalán (12 pont, 16 pattanó, 5 gólpassz, 3 blokk) vezetésével ledolgozta a hátrányát. A vendégek az utolsó percben még vezettek 64-63-ra, Flasár duplája (és Kovács Áron két büntetője) viszont eldöntötte a meccset, méghozzá az SKC javára.

MVM-OSE Lions U20 (1-1) - Zalakerámia ZTE KK U20 (0-2) 89-73 (20-18, 24-20, 19-11, 26-24)

A felnőtt meccsel ellentétben itt sokáig jól tartotta magát a Varga Huba (25 pont, 7 pattanó, 6 eladott labda) és Makkos Dávid (18 pont, 10 pattanó, 4 szerzett labda) jó játékára építő ZTE. Az Árva-File Balázs (24 pont, 12 pattanó) fémjelezte OSE azonban sokkal több jó teljesítményre alapozhatott, így fokozatosan lépett meg ellenfelétől, és végül 16 pontos sikert aratott.

Atomerőmű SE U20 (1-1) - Egis Körmend U20 (1-1) 98-64 (20-17, 37-18, 17-18, 24-11)

Az ASE főleg a két páros negyedben uralta a mérkőzést, ebben a két felvonásban viszont óriási volt a hazaiak fölénye, akik Géringer Gergő (26 pont, 11 pattanó, 4-4 gólpassz és szerzett labda), Kékesi Kolos (15 pont, 4-4 pattanó és gólpassz, 6 szerzett labda) és Heimann Gergő (15 pont, 4-4 pattanó és szerzett labda) vezetésével nagyon sima győzelmet szereztek. A körmendiek legjobbja Nagy Péter (22 pont, 5 pattanó) volt.

Kérjük, hogy látogass el a Kezdő5 támogatói felületére, ahol plusz tartalmak várnak! Részletek ide kattintva!