U20: Az első három meglépett a mezőnytől

Nyolc mérkőzéssel folytatódott a héten a Morgen Ferdinánd Emlékbajnokság A csoportja.

fotó, slide - kosarlabdaakademia.deac.hu

Az eddigi Top3, a DEAC KA, a Honvéd és az NKA Pécs továbbra is 100%-os, mögöttük viszont rendesen összetorlódott a mezőny, és a negyedik helyezettnek már 2 veresége van, tudósított a Hunbasket.hu.

3. forduló

Zalakerámia ZTE KK U20 (1-2) - KTE-NJE U20 (1-2) 87-84 (22-14, 20-22, 27-25, 18-23)

A Csuti Kornél (18 pont, 5 pattanó, 8 gólpassz), Csátaljay Péter (13 pont, 6 pattanó) és Makkos Dávid (17 pont) vezette hazaiak az első negyedben megszerzett előnyükre alapozva nyerték meg a találkozót. A harmadik negyed közepén 21 pont is volt a két gárda közötti differencia (63-42), 10 perccel később azonban négy ponttal már a Tóth Patrik Kristóf (16 pont, 6 pattanó, 4 gólpassz) és Tóth Balázs (19 pont, 4 pattanó, 5 eladott labda) húzta kecskeméti gárda vezetett (71-75). Ezek után is többször változott a vezető gárda kiléte, az utolsó perc kezdetén is egy ponttal még a KTE állt jobban (83-84), Csuti és Csátaljay 2-2 büntetője azonban a ZTE javára döntötte el az összecsapást.

4. forduló

Szedeák U20 (2-2) - Falco-Vulcano Energia KC Szombathely U20 (1-3) 102-97 hosszabbítás után (28-16, 24-23, 19-25, 14-21, 17-12)

Az első félidőben, főleg az első negyedben sokkal jobban játszott a Laluska Bence Ádám (36 pont, 9 pattanó, 4 gólpassz, 52 VAL) és Cohill Eric (22 pont, 11 pattanó, 4 gólpassz) fémjelezte Szedeák. A fordulást követően azonban jóval jobban játszott a Falco a Takács Zsolt (27 pont, 16 pattanó, 5-5 gólpassz és eladott labda), Hansen Daniel (24 pont, 9 pattanó, 4-4 gólpassz és blokk, 8 eladott labda), Németh Bálint Péter (28 pont, 6 pattanó, 4 gólpassz) trió vezetésével, és a rendes játékidő utolsó percében Hansen két büntetőjével és Takács duplájával kiharcolta a hosszabbítást (85-85). A ráadás elején még vezetett a szombathelyi alakulat, Laluskával azonban a hosszabbításban sem bírtak a vendégek, nyert a Szedeák.

MVM-OSE Lions U20 (2-2) - Budapesti Honvéd SE U20 (4-0) 59-104 (16-28, 18-26, 18-27, 7-23)

Ezen az összecsapáson végig egyértelmű volt a sok hasznos egyéni teljesítmény mellett leginkább Kiss Benedek Péterre (15 pont, 8 pattanó), Major Bulcsúra (12 pont, 5 pattanó, 4 szerzett labda) és Vámos Ádámra (17 pont) építő Honvéd fölénye. Az OSE legjobbja Czermann Máté volt (10 pont).

Sopron KC U20 (1-3) - NKA Universitas Pécs U20 (4-0) 64-72 (11-17, 21-19, 21-19, 11-17)

Mindent megtett a Keller Bendegúz (12 pont, 5 pattanó) és Palotai Máté (10 pont, 7 pattanó) vezette Sopron, hogy ledolgozza első negyedben összeszedett hátrányát. A harmadik felvonásban volt is időszak, amikor vezetett a hazai gárda, és a negyedik negyed közepén is csak egy pont volt a hátránya (60-61). A végjátékot azonban jobban bírta a Merkl Barna Márton (8 pont, 7 pattanó), Lukácsi Gábor (15 pont, 4 pattanó, 6 gólpassz) és Bánfi Balázs (12 pont, 4 pattanó) húzta Pécs, amely megőrizte veretlenségét.

DEAC KA U20 (4-0) - Egis Körmend U20 (2-2) 88-48 (12-12, 28-18, 27-7, 21-11)

Egy negyedig tudta tartani magát a Körmend Schmera Gergely (16 pont, 11 pattanó) vezetésével, ezt követően azonban egyértelmű volt a Varga Ferenc (18 pont, 5 pattanó, 4 gólpassz, 6 szerzett labda), Czermann Patrik Ákos (15 pont, 9 pattanó, 4 eladott labda) és Varga Sándor (10 pont, 6 gólpassz) fémjelezte DEAC KA fölénye, így a hajdúságiak is makulátlanok maradtak ebben az idényben.

Zalakerámia ZTE KK U20 (2-2) - Szolnoki Olajbányász U20 (1-3) 92-85 (22-15, 21-18, 25-23, 24-29)

Az első három negyedben inkább az történt a pályán, amit a Makkos Dávid (17 pont, 11 pattanó, 4-4 gólpassz, szerzett és eladott labda), Gyimes Áron (11 pont, 5 pattanó, 4 gólpassz), Csátaljay Péter (14 pont, 8 pattanó) trióra, plusz több közel hasonló teljesítményre építő ZTE akart. A negyedik negyedben kétszer is feljött három pontra a Szolnok, melynek legjobbjai Sebők András (31 pont) és Vincze Roland (16 pont, 9 pattanó) voltak, de ennél közelebb nem jutottak a vendégek ellenfelükhöz.

Atomerőmű SE U20 (2-2) - Kometa Kaposvári KK U20 (2-2) 90-80 (25-22, 23-23, 17-11, 25-24)

Sokáig szoros mérkőzésen a Géringer Gergő (20 pont, 8 pattanó), Kékesi Kolos (23 pont, 4 pattanó, 5 gólpassz), Arnold Botond (20 pont, 15 pattanó), Heimann Gergő (15 pont, 7 pattanó, 5 eladott labda) négyes vezette ASE a harmadik negyed során tudott egy kicsit nagyobb előnyt szerezni. A záró 10 perc elején Szőke Bálint (21 pont, 8 pattanó, 6 gólpassz), Bogdán Dávid Bence (13 pont, 7 szerzett labda) és Fehérvári Csegő (20 pont, 4 pattanó) fémjelezte Kaposvár egy pontra még visszajött, de ezt követően a paksiak megint kiépítettek egy 6-8 pontos előnyt, amit végig tartottak.

KTE-NJE U20 (2-2) - Alba Fehérvár U20 (1-3) 101-63 (28-11, 18-22, 22-20, 33-10)

Az első és az utolsó felvonásban hengerelt a Dávid Benjámin (15 pont, 6-6 pattanó és gólpassz), Tóth Patrik (15 pont, 13 pattanó), Gera Ferenc (20 pont, 9 pattanó), Kégel Tamás (15 pont, 5 pattanó), Tóth Barna (9 pont, 5 pattanó, 7 gólpassz), Kőházi Bence (11 pont, 4-4 szerzett és eladott labda) hatosfogat vezetésével, és simán győzött is. A leginkább Simon Dávid (13 pont, 5 pattanó) húzta Alba a két középső negyedben tudott a hazaiak egyenrangú ellenfele lenni.

Kérjük, hogy látogass el a Kezdő5 támogatói felületére, ahol plusz tartalmak várnak! Részletek ide kattintva!