U20: Egyre élesebb a csata a negyedik helyért

Hét mérkőzést rendeztek a héten a Morgen Ferdinánd Emlékbajnokság A csoportjában, a 16. forduló meccseire került sor.

Az élmezőnyben összecsapott egymással a Falco és a Sopron - a listavezető szombathelyiek sikere után a Szolnok újfent visszavette a negyedik helyet, de óriási a tömörülés ezért a pozícióért (ami még országos döntőt ér), a Körmend és a ZTE sem mondott még le róla, az ASE-Kaposvár találkozón pedig összesen 217 pontot dobott a két együttes - tudósított a Hunbasket.

16. forduló

Szolnoki Olajbányász U20 (11-5) - Nyíregyháza Blue Sharks U20 (0-15) 71-51 (14-14, 15-10, 20-13, 22-14)

Az első negyedet követően fokozatosan lépett el ellenfelétől az Abraham Arabo (12 pont, 19 pattanó), Molnár Bálint (10 pont, 5-5 pattanó és gólpassz, 4 szerzett labda) és Horváth Ákos (14 pont, 7 gólpassz) vezette szolnoki gárda, amely ezzel a sikerével visszavette a negyedik helyet a Soprontól. a nyeretlen sereghajtó legeredményesebb játékosa Pollák Milán (13 pont, 5 pattanó, 6 eladott labda) volt.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely U20 (14-2) - Sopron KC U20 (11-5) 94-78 (23-22, 22-13, 29-25, 20-18)

A Sövegjártó Ábel György (19 pont, 5 pattanó), Németh Bálint Péter (15 pont, 7 gólpassz), Hansen Dániel (15 pont, 5 pattanó, 6 gólpassz), Horváth Ádám (17 pont, 4 pattanó) kvartett fémjelezte listavezető a második negyedben meglépett az elsősorban Schöll Richárd (32 pont, 12 pattanó, 47 VAL) pazar és Csátaljay Péter (12 pont, 4 gólpassz) jó játékára építő Soprontól, és már nem is engedte vissza magára ellenfelét.

Alba Fehérvár U20 (5-11) - Zalakerámia ZTE KK U20 (10-6) 72-87 (9-28, 29-20, 16-31, 18-8)

A két páratlan negyedet összesen 34 ponttal nyerte meg a Csuti Kornél (25 pont, 10 pattanó), Szalay Domonkos (20 pont, 12 pattanó, 4 szerzett labda), Varga Huba (12 pont, 6 pattanó, 10 gólpassz) és Tóth Barnabás (15 pont) húzta ZTE, amely ezzel el is döntötte a találkozó sorsát. A két páros felvonást összesen 19 ponttal vitte el az Alba Kertész Dávid (25 pont, 10 pattanó, 4 gólpassz, 6 eladott labda), Osztoics Milán (9 pont, 11 pattanó) és Márton Boldizsár (17 pont, 5 pattanó) vezetésével, de nem tudta szorossá tenni az összecsapást.

DEAC KA U20 (13-3) - KTE-Neumann János Egyetem U20 (7-8) 87-60 (26-15, 19-8, 22-15, 20-22)

Az első 30 percben egyértelmű fölényben játszott, és simán győzött is a Kenéz Csaba (16 pont, 7 pattanó), Hegedűs Brúnó (17 pont, 10 pattanó), Neuwirth Bence (11 pont, 5 pattanó) és Fekete Csongor (13 pont, 5 pattanó) vezette debreceni gárda. A záró felvonást megnyerte ugyan a KTE, melynek legjobbjai Gera Ferenc (10 pont, 6 pattanó) és Botka Botond (16 pont, 4 gólpassz) voltak, de ennél többet nem tudott elérni a vendég alakulat.

Atomerőmű SE U20 (4-12) - Kometa Kaposvári KK U20 (7-9) 85-132 (32-36, 16-36, 16-32, 21-28)

Az első negyedben még beszállt a nagy dobópárbajba a Heimann Gergő (30 pont), Pajor Kristóf (17 pont, 4 gólpassz), Sáfrán Botond (22 pont, 6 pattanó) trió húzta ASE. Ezt követően azonban csak a Kaposvár tudta ugyanezt a szintet tartani támadásban - a vendégek a hatalmasat játszó Paár Márk (40 pont, 4 pattanó, 50 VAL), valamint Szőke Bálint (27 pont), Antalics Dániel (19 pont, 7 pattanó), Fehérvári Csegő (17 pont) és Halmai Dániel (10 pont, 7 gólpassz) vezetésével sima sikert arattak.

Egis Körmend U20 (10-6) - Szedeák U20 (1-15) 91-71 (21-16, 18-12, 31-22, 21-21)

A Nagy Péter (13 pont, 6 pattanó), Geröly Márton András (18 pont, 10 pattanó), Herczeg Kristóf (10 pont, 5 gólpassz), Mészáros Ágoston (19 pont) és Vargovics András (7 pont, 8 pattanó) fémjelezte körmendi alakulat az első három negyedben végig növelte előnyét, és nagyobb izgalmak nélkül nyert. A leginkább Csornai Csabára (22 pont, 14 pattanó, 6 gólpassz) alapozó szegediek az utolsó negyedet le tudták hozni döntetlennel.

Budapesti Honvéd SE U20 (14-2) - MVM-OSE Lions U20 (4-12) 102-87 (21-21, 30-19, 21-26, 30-21)

A fővárosi gárda a vártnál talán jobban megizzadt, de a két páros negyedének, valamint leginkább a Vámos Ádám (21 pont, 9 pattanó, 3 blokk), Cohill Eric (22 pont, 10 pattanó, 4 gólpassz), Dékány Imre (6 pont, 5 pattanó, 12 gólpassz), Dócs Benedek András (19 pont, 7 pattanó) négyesnek köszönhetően újabb győzelmet aratott. A Szabadfi Márk (23 pont, 7 pattanó, 4 gólpassz), Czermann Máté (14 pont, 6 pattanó, 7 gólpassz), Varga Gergő Detre (16 pont), Polónyi Ákos (15 pont) és Ungvárai Zsombor (10 pont) vezette OSE kiválóan tartotta magát az egyik legnagyobb bajnokesélyes otthonában.

Fotó, slide: kosarlabdaakademia.deac.hu