B-csoport: hatalmasat fordított a Vasas, kialakult az elődöntő mezőnye

A negyedik negyedben nagyon nehéz helyzetből jött vissza a Vasas Nyíregyházán, így ők jutottak be utolsóként a B-csoport legjobb négy csapata közé.

A hunbasket.hu beszámolója:

Fordulatos találkozón a záró szakasz közepén 13 ponttal vezetett a vendéglátó Nyíregyháza a Vasas ellen a negyeddöntő párharc döntő harmadik mérkőzésén. A végjátékban a Vasas egy hihetetlen, 20-2-es rohammal a maga javára fordította a meccset, s így megnyerte a párharcot - a fővárosiak játszanak a Veszprémmel a döntőbe jutásért. A teljes igazsághoz hozzátartozik, hogy a 36. perc végén, amikor 8 pontra feljött a Vasas (71-63), Siska János, a Nyíregyháza edzője megkapta a második technikaiját, így csapatának nélküle kellett befejezni a találkozót.

Az 1-8. helyért

Nyíregyháza Blue Sharks - Vasas Akadémia 75-78

Az első percekben állva hagyta a fővárosi gárda a vendéglátókat, 11-2-es bő 3 perccel indított a Moravcsik Áron (20/3 pont, 4-4 lepattanó és szerzett, 3 eladott labda, 8 gólpassz)-Katona Róbert (14/12 pont)-Boros Márk (14/3 pont, 6 lepattanó, 3 eladott labda, 4 gólpassz)-Kiss Barnabás (10 pont, 8 lepattanó) kvartett vezette Vasas, s az elején szerzett előnyét meg is tartotta, sőt 10 pont fölé növelte a második negyed közepéig. A félidő hajrája az elsősorban Bus Iván (18/6 pont, 3-3 lepattanó és eladott labda, 4 gólpassz), Szrdjan Sztojanovics (16/6 pont, 5 lepattanó) és Nagy Krisztián (16 pont, 5 lepattanó, 3 eladott labda) eredményességére építő hazaiaké volt, akik egy 10-1-es futással 2 pontra felzárkóztak. A félidő fővárosi kosárral és 4 pontos Vasas-vezetéssel zárult.

A harmadik negyed közepéig futott az eredmény, s ellenfele után a Nyíregyháza. Ekkor egy 10-2-es "részhajrával" fordítottak a vendéglátók. A szakasz hajrájában váltva vezettek a csapatok, a záró etapra a Nyíregyháza fordulhatott 2 pontos előnnyel. A záró szakasz első felét 14-3-ra nyerve a Nyíregyháza 13 ponttal vezetett. A hajrá azonban tartogatott még egy fordulatot, a Vasas egy szédületes, 20-2-es rohammal végül a maga javára fordította a mérkőzést, s a fővárosiak jutottak a legjobb négy közé.

A párharc győztese: a Vasas 2-1gyel.

A 9-12. helyért

Knipl Kft. Bonyhádi KSE - Budapesti Honvéd SE 60-104

Minden negyedet fokozatosan növekvő különbséggel nyerve, Mucza Tamás (21/15 pont, 9 lepattanó), Tóth Bence (13/6 pont, 4-4 lepattanó és gólpassz, 5 eladott labda), Bea Bence (12 pont, 5 lepttanó, 4 gólpassz), Valerio Bonilla (10/6 pont, 3 lepattanó), valamint a dobást nem hibázó és nagy mezőnymunkát végző Kováts Róbert (8/6 pont, 8 lepattanó, 6 gólpassz) vezérletével a Honvéd fölényes győzelmet aratott a Bojan Lazics (18/9 pont, 5-5 lepattanó és eladott labda, 3 gólpassz)-Tömösváry Máté (18/3 pont, 6 lepattanó) duó vezette Bonyhád otthonában.

A párharc győztese: a Budapesti Honvéd 2-0-lal.

Calle PubFood Békés - MTK Törökbálint 64-70

A 21-12-re megnyert második negyednek, valamint főként Bihari Máté (19 pont, 9 lepattanó, 4-4 eladott labda és gólpassz), Jakab Péter (17/9 pont, 3-3 lepattanó, eladott labda és gólpassz) és Boinitzer Dávid (14 pont - 17 mezőnykísérlet -, 8 lepattanó, 3 szerzett labda) ponterősségének köszönhetően tudott nyerni a törökbálinti gárda Békésen. Hazai oldalon Danijel Krsztics (19 pont, 3-3 lepattanó és szerzett labda) és Kertész Dániel (17/3 pont, 6 lepattanó, 3 szerzett, 4 eladott labda) mellé ezúttal pontszerzésben nem tudott más felnőni.

A párharc győztese: az MTK Törökbálint 2-0-lal.

fotó: nyiregyhazikosarlabda.hu